Підготовка фахівців нового покоління: значні оновлення в освітніх програмах «Геодезія та землеустрій» для ОС "Бакалавр" та ОС "Магістр"

8 травня 2024 року
Факультет землевпорядкування

З радістю повідомляємо про значне оновлення освітньо-професійних програм «Геодезія землеустрій» для ОС «Бакалавр» та «Магістр» факультету землевпорядкування НУБіП України!


При опрацюванні нових варіантів освітніх програм на 2024-2025 навчальний рік враховано як побажання акредитаційної комісії НАЗЯВО, так й ідеї нових посібників, створених за результатами пілотного Проєкту USAID, присвяченого розробленню комплексних планів (КП) Роганської та Пісочинської територіальних громад Харківської області. Зокрема, значний освітньо-професійний інтерес представляють наступні посібники:

Як розробити комплексний план громади (Посібник професіоналів)
Розробка комплексних планів (Посібник для громад)
Стратегічна екологічна оцінка комплексного плану (Практичний посібник)

 


Ці посібники стали незамінним ресурсом для студентів як бакалаврської, так і магістерської освітніх програм, адже вони:
Описують сучасні методи та практики розроблення Комплексного плану просторового розвитку територіальної громади, які є ключовим інструментом для планування територій на місцевому рівні.
Роз'яснюють роль громад у процесі розробки КП, сприяючи кращому залученню громадян до прийняття управлінських рішень у сфері планування землекористування..
Надають знання та навички для проведення стратегічної екологічної оцінки (СЕО) КП, що гарантує екологічно стійкий розвиток громад.
Описують правові та нормативні аспекти КП, забезпечуючи відповідність планів чинному законодавству.

Впровадження цих нових посібників в освітній процес Освітньо-професійних програм «Геодезія та землеустрій» ОС "Бакалавр" та ОС "Магістр" факультету землевпорядкування допоможе:
• Підготувати кваліфікованих фахівців, які володіють знаннями та навичками для розробки екологічно стійких та соціально відповідальних Комплексних Планів просторового розвитку ТГ.
• Зміцнити роль громад у процесі планування територій.
• Забезпечити ефективне управління земельними ресурсами на місцевому рівні.

Зазначимо, що досвід пілотного Проєкту вже впроваджено в освітній процес, зокрема, в наступні дисципліни освітньо-професійної програми «Геодезія та землеустрій» для ОС "Бакалавр":
Історія земельних відносин і землеустрою: поглиблено розуміння еволюції земельних відносин, ролі СЕО в сучасному землеустрої та ролі громад у плануванні територій.
Землеустрій: додані сучасні практичні методи СЕО, процес розробки Комплексних планів просторового розвитку ТГ з залученням громадськості та охарактеризовані детальні методи й інструменти розробки високоякісних Комплексних планів ТГ.
Містобудівний кадастр: огляд інтеграції СЕО та Комплексного плану ТГ в систему містобудівного кадастру для забезпечення екологічно стійкого і соціально відповідального розвитку міст та ефективного управління земельними ресурсами.
Планування території населених пунктів: використання нових знань та навичок для розробки Комплексних планів просторового розвитку ТГ, які ґрунтуються на наукових даних, кращих практиках і відповідають потребам та очікуванням громад.

 

Чимало ідей реалізованих проєктів впроваджено в дисципліни освітньо-професійної програми «Геодезія та землеустрій» для ОС "Магістр":
Організація топографо-геодезичної діяльності та землевпорядних робіт: виконання топознімальних робіт, встановлення меж земельних ділянок, погодження, закріплення меж, винесення їх в натуру.
Робоче проектування: стратегічна екологічна оцінка робочих проєктів, проєктні обмеження з використання земель, охорона земель та ін.
Управління землекористуванням і девелопмент нерухомості: комплексний план як інструмент управління землекористуванням, забезпечення раціонального використання нерухомості, зокрема земельних ресурсів.
Територіальне планування та просторовий розвиток: планувальні рішення з питань неефективного використання всієї території громади, генеральні плани населених пунктів та детальні плани території громади, історико-архітектурні опорні плани історичних ареалів, історичних населених пунктів та ін.


 

Ми впевнені, що ці нові посібники стануть цінним ресурсом для студентів бакалаврської та магістерської освітніх програм факультету землевпорядкування та сприятимуть їхньому професійному зростанню.


Асистент кафедри геодезії та картографії Яніна Степчук
Гарант ОПП «Геодезія та землеустрій» ОС Бакалавр,
професор Іван Ковальчук
 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook