Кафедра фізіології хребетних і фармакології

Адреса: 03041, м. Київ, вул. Виставкова, 16, навчальний корпус №12

Електронна пошта: [email protected]

WWW: https://nubip.edu.ua/node/1177

Завідувач кафедри:
Журенко Олена Василівна

Доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України

 
Згідно з наказом ректора НУБіП України № 337 від 04 квітня 2024 року та рішення Вченої ради університету від 27 березня 2024 року (протокол № 10) з метою підвищення ефективності використання навчально-наукового потенціалу працівників університету, удосконалення навчальної та наукової діяльності факультету ветеринарної медицини окремі структурні підрозділи кафедр біохімії і фізіології тварин ім. акад. М.Ф. Гулого та фармакології, паразитології і тропічної ветеринарії з 1 липня 2024 року були об’єднані в окремий структурний підрозділ - кафедру фізіології хребетних і фармакології.

Колектив кафедри фізіології хребетних і фармакології
Зліва направо: перший ряд к.вет.н., доц. Гальчинська О.К., д.вет.н., проф. Карповський В.І., д.вет.н., проф., зав. кафедри Журенко О.В., д.вет.н., проф. Духницький В.Б., д.вет.н., проф. Кладницька Л.В.; другий ряд: лаб. Богословська Т.О., асистент Синько А.В., к.фарм.н., доц. Палиця Ю.В., к.вет.н., доц. Іщенко В.Д., зав.навч.лаб., Гудзь Т.А., к.вет.н., доц. Криворучко Д.І., ст.лаб. Мірошниченко Л.С., к.вет.н., доц. Журенко В.В., к.вет.н., доц. Бойко Г.В., д.вет.н., проф. Деркач І.М.

Кафедра забезпечує підготовку фахівців ветеринарної медицини освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр» та «Магістр», здійснює післядипломну освіту завідувачів та хіміків-токсикологів хіміко-токсикологічних відділів лабораторій ветеринарної медицини різних рівнів, підвищення кваліфікації завідувачів та співробітників аптек ветеринарної медицини.
За роки підготовки фахівців з фізіології та фармакології кафедра розробила авторські навчальні програми, видали посібники і підручники, які відповідають сучасному рівню розвитку науки в Україні, і які увібрали в собі як власний, набутий колективом кафедри, досвід, так досвід провідних закладів та лабораторій світу. 
Вибіркові дисципліни, які викладаються за даною спеціалізацією, забезпечені навчальними та робочими програмами, створеними із врахуванням сучасних світових тенденцій розвитку фізіології та фармакології, що дозволяє студентам, органічно інтегруватися у світовий науковий простір.
На кафедрі здійснюється підготовка наукових кадрів вищої освіти ступеня доктора філософії та здобувачів ступеня доктора наук.
Функціонують наступні навчальні та навчально-наукові лабораторії:
- навчальна лабораторія «Фізіологія тварин»;
- навчальна лабораторія  «Фармакології і токсикології»;
- навчально-наукова лабораторія доклінічних досліджень;
- навчально-наукова лабораторія клінічних досліджень лікарських препаратів.

Завданнями лабораторій є:
  • Забезпечення студентів та слухачів Університету робочими місцями, укомплектованими сучасним обладнанням, методичною та довідковою літературою.
  • Створення на робочих місцях безпечних умов праці відповідно до вимог чинного законодавства.
  • Проведення науково-педагогічними працівниками кафедри на високому навчально-методичному рівні лабораторних та практичних занять згідно з діючими навчальними планами та графіком навчального процесу.
  • Систематичне оновлення та удосконалення навчально-лабораторної бази, технічних засобів навчання, комп'ютеризації та автоматизації навчального процесу.
На кафедрі активно працюють студентські наукові гуртки «Ветеринарна фармакологія і фармація», «Фізіологія тварин I», «Ветеринарна токсикологія», «Фізіологія тварин II». Гуртківці беруть активну участь у науковій роботі, виступають на наукових конференціях і семінарах.
Наукові школи кафедри: «Наукова школа електрофізіології» професор С. Ю. Чаговець; «Експериментальна фізіологія тварин» професор С. Ю. Ярослав; професор Баженов С.В. - започатковано вивчення токсичних властивостей бойових отруйних речовин для тварин; академік Хмельницький Г.О. мікотоксикози тварин – розробка методів діагностики, лікування, профілактики; професор Карповський В.І. «Кортико-вегетативна регуляція фізіологічних функцій у тварин».
Матеріально-технічне забезпечення кафедри дозволяє, у відповідності до навчального плану, проводити на сучасному рівні лабораторні практикуми, лабораторно-практичні заняття.
Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 5 докторів наук, 5 кандидатів наук, 1 асистент. Всі викладачі кафедри регулярно підвищують свою кваліфікацію, щоб вдосконалити свої методи навчання, які є важливими і необхідними аспектами розвитку освіти та досягнення якісних результатів в навчальному процесі.
НУБіП України – у світовому рейтингу університетів QS World University Rankings 2025
НУБіП піднявся в рейтингу «ТОП-200 Україна» за 2024 рік 
Міжнародний рейтинг Webometrics-2024: НУБіП третій в Україні!
Інструкція з дотримання правил поведінки в умовах воєнного стану в Україні та протиепідемічних заходів під час організації освітнього процесу в НУБіП України 
Алгоритм дій при сигналі "Повітряна тривога"

Новини

Всі новини

7 березня 2018

З 8 Березня!

Оголошення

Всі оголошення

11 червня 2024

NUBIP Career Day 2024

20 вересня 2016
ауд. 101 (блок Д)

Запрошуємо на відкриту лекцію

Події

Всі події

28 вересня 2023, 22:28

«Діти сонця»

4 вересня 2018, 13:40

Захист дисертації

6 листопада 2016, 13:30

Гуртківці дискутують…

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook