Участь студентів та НПП у міжнародній діяльності
Академічна мобільність магістрантів
Забезпечення академічної мобільності студентів Національного університету біоресурсів і природокористування України здійснюється через Відділ академічної мобільності, офіційний вебсайт якого: mobilnist.nubip.ua.
Згідно з Порядком реалізації права на академічну мобільність, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 579 від 12.08.2015 р., освітня академічна мобільність поділяється на такі типи:
1. Кредитна мобільність — це навчання студента з України в закладі освіти за кордоном або в іншому українському закладі, що є партнером університету, або іноземного студента в українському університеті-партнері. Мета — досягнення певних навчальних результатів або компетенцій, за умови/без здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи. Ці кредити будуть визнані в навчальному закладі учасника мобільності, незалежно від того, де він навчається.
2. Ступенева мобільність — це програма навчання, в рамках якої студент з України навчається в іноземному чи іншому українському університеті-партнері або іноземний студент навчається в українському закладі. Навчання відбувається за спеціально узгодженими освітніми програмами, що дозволяють здобути певний рівень освіти та отримати диплом про фахову передвищу або вищу освіту згідно з вимогами законодавства.
З положенням про академічну мобільність у НУбіП моживо ознаймитися за посиланням https://drive.google.com/file/d/0B2BJFNA79m8kOUR0QXcyNmJSV1k/preview?resourcekey=0-JL-nexUOybJJbK77yM0WtQ
Міжнародна академічна мобільність відкриває перед магістрантами можливості для участі в міжнародних проєктах, стажуваннях, конференціях та вебінарах. Детальна інформація розміщена на сторінці Навчально-наукового центру міжнародної діяльності НУБіП України за посиланням: nubip.edu.ua.
Для тих, кого цікавлять освітні проєкти, партнерства та академічна мобільність, програма Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ пропонує чимало можливостей, ознайомитися з якими можна на сайті Erasmus+.
Програма Темпус, що підтримується Європейським Союзом, сприяє модернізації системи вищої освіти та співпраці між університетами країн-партнерів. Детальніше – на сторінці Erasmus+ Tempus IV. Інформація про нове покоління програм фінансування на 2021-2027 роки доступна на сайті EACEA.
Відомості про двосторонні наукові конкурси можна знайти на сайті МОН України.
Наші партнери у сфері екології та захисту рослин надають можливість для стажувань, навчання та наукових досліджень:
- Академія Поморська у м. Слупськ (Польща)
- Вища школа сільського господарства ISA Lille, м. Ліль (Франція)
- Варшавський університет наук про життя (Польща)
- Університет Яна Євангеліста Пуркіне в м. Усті-над-Лабем (Чехія)
- Інститут садівництва в м. Скерневіце (Польща)
ПРОЄКТИ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ, У ЯКИХ МОЖУТЬ БРАТИ УЧАСТЬ МАГІСТРАНТИ спеціальності захист і карантин рослин
Кредитна академічна мобільність. Більшість проєктів кредитної мобільності реалізовується за програмою міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу Еразмус+ (КА1). Повний перелік проєктів представлено на сайті Відділ міжнародних зв’язків в розілі Академічна мобільність Еrasmus+ KA1. Серед університетів, які мають релевантні магістерські програми підготовки:
- Естонський університет природничих наук (Естонія)
- Університет Лейда (Іспанія)
- Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині (Польща)
- Університет Александра Стулгінскіса (Литва)
- Університет Дікле (Туреччина)
- Шведський університет сільськогосподарських наук (Швеція)
- Католицький університет м. Лювен (Бельгія)
- Університет прикладних наук Анхальт (Німеччина)
- Празький університет наук про життя (Чехія)
Внутрішня академічна мобільність
Здобувачі ступеня доктора філософії можуть виконувати індивідуальний план підготовки як у НУБіП України, так і на базі інших українських закладів вищої освіти чи наукових установ, відповідно до "Положення про академічну мобільність здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії НУБіП України".
Для участі у внутрішній мобільності необхідно підписати угоду про співробітництво та організацію взаємовідносин, а також скласти програму дослідження чи навчання. В рамках ОНП "Захист і карантин рослин" можна скористатися діючими угодами з:
- Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України
- Інститут захисту рослин НААН України
· · Інститут землеробства НААН
- ННЦ "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства"
- Центральною фітосанітарною лабораторією
- ПВНЗ "Університет новітніх технологій"
- Інститутом агроекології та природокористування НААН України
- Інститутом рису НААН України
- Українською науково-дослідною станцією карантину рослин ІЗР НААН України
- ТОВ "ВІКО "Дельта-Агро"
- ТОВ "ХЕМІШЕ ГУТЕР АГ"
- ТОВ "Посівна"
- ТОВ "Євросем"
- ТОВ компанія БТУ Центр
Магістранти та науково-педагогічні працівники , які викладають на рівні магістратури, можуть проходити наукові стажування в рамках програми UNIgreen. Програма надає можливість брати участь у міжнародних наукових стажуваннях, які сприяють розвитку професійних навичок та наукових досліджень. Детальніше ознайомитись з умовами та подати заявку можна за посиланням:.https://www.sggw.edu.pl/unigreen_for_ua/
Магістранти освітніх програм "Захист рослин" та "Карантин рослин" та науково- педагогічні працівники, що задіяні в начальному процесі беруть участь у програмі мобільності в рамках освітньої співпраці між Міжнародним інститутом прикладних біоресурсів та Університетом Ліньї. Ця співпраця сприяє розвитку академічних і професійних навичок студентів, а також зміцненню міжнародних зв'язків у сфері біоресурсів і захисту рослин.
Звіти та відгуки про мобільності здобувачів та науково-педагогічних працівників за останні два роки опубліковані на сайті факультету захисту https://nubip.edu.ua/structure/zrbe , офіційному сайті НУБВ в розділі новини https://nubip.edu.u або на сайті Міжнародна діяльність Новини https://nubip.edu.ua/inter/news.
Гусева Анастасія, магістр другого року навчання спеціальності захист та карантин рослин
Інститут садівництва в Скерневіце (Польща): 25 березня 2022 - 5 серпня 2023https://nubip.edu.ua/node/163141
Доц. Стефановська Т.Р., кафедри ентомології, фітопатології та молекулярної біології факультету сільського господарства та лісового господарства Верминсько-Мазурського університету в м. Ольштин (Польща), 11-15 грудня 2023
https://nubip.edu.ua/node/163139
Доц. Стефановська Т.Р., Департамент захисту рослин факультету агробіології, харчових технологій та природокористування, Празький університет наук про життя, 11-21 червня 2023
https://nubip.edu.ua/node/163191
Доц. Бородай В.В., Департамент захисту рослин факультету агробіології, харчових технологій та природокористування, Празький університет наук про життя, 11-21 червня 2023
https://nubip.edu.ua/node/163191
Проф. Патика М.В, Університет Ліньї. Серпень- жовтень 2024 рок
https://nubip.edu.ua/node/156793
https://nubip.edu.ua/node/156793
1. Вивчення англійської мови через краще розуміння безпечності продуктів харчування: реалізація спільного проекту Університету штату Пенсильванія (США) та НУБіП України