Практична підготовка студентів спеціальності «Агрономія»

13 червня 2024 року

На базі НЛ  «Плодоовочевий сад» у травні-червні 2024 р. після аудиторних занять студенти III курсу 4-5 групи спеціальності «Агрономія» проходили практичну підготовку з дисципліни «Овочівництво». Керівник практики, доцент Бобось Ірина Макарівна ознайомила студентів зі змістом навчальної практики згідно з робочою програмою.


Студенти на овочевому полі набули практичних знань і умінь щодо сівби й висаджування розсади, різних питань догляду за рослинами з метою вирощування і одержання високого врожаю, якісної та екологічно безпечної овочевої продукції. Це, в першу чергу, проведення боронування для знищення ґрунтової кірки, розпушувань міжрядь. Обов’язковим є проріджування посівів до заданої густоти залежно від схеми сівби.


На практиці студенти отримали практичний досвід в способах нормування кількості овочевих рослин на погонному метрі поля, строками виконання цих робіт у поєднанні з фазами росту і розвитку овочевих культур, особливостях застосування таких агрозаходів як пасинкування і прищипування та впливу строків збирання на урожайність та якість овочевої продукції.


Проводили різні способи контролю забур’янення на посівах овочевих культур в літній період (вручну і виполюванням у рядках, застосуванням гербіцидів, підгортанням рослин). Ознайомились із заходами захисту від шкідників та хвороб, які проводять на посівах овочевих культур.


Вивчили строки збирання овочевих культур. Навчились визначати строки настання споживчої стиглості і збирання врожаю овочевих культур. Збирали врожай капусти ранньої, огірка, кабачка, зеленних та ароматично-смакових культур. Водночас, студенти практично навчились сортувати, калібрувати та пакувати овочеву продукцію згідно з чинними стандартами.

 


Важливою під час навчальної практики була й дегустація зеленних культур. Смакову оцінку студенти визначили сортів салату посівного, шпинату, коріандру, зеленних культур родини капустяні. Високою смаковою оцінкою відзначився сорт листкового салату з хрусткими листками Левістро. Визначали смакову оцінку шпинату, який на відміну від салатів, вживають переважно у відвареному вигляді з подальшою зміною їхнього смаку приправами та прянощами.  

 


Серед зеленних культур з родини капустяні дегустацію провели сортів капусти японської або мізуни з червоними та зеленими листками. Пікантними та незвичними за смаком виявились листки індау посівного та дворядника тонколистого, які мають дуже характерний горіхово-гірчичний присмак і аромат. Не дивлячись на те, що це види різних родів, молоді листки з цих рослин, називають спільною назвою «руколою». Дегустацію провели сортів індау посівного вітчизняної селекції Барвінковий і Знахар та голландського сорту дворядника тонколистого – Летіція.


Студенти успішно закріпили теоретичні знання з овочівництва на практиці й отримали практичний досвід з вирощування екологічно-безпечної овочевої продукції. Водночас змогли переконатись, що вирощування нових культур принесе новий аспект в овочівництво та розширить асортимент овочів для здорового харчування.


Бажаємо мирного неба та подальших успіхів в опануванні фахового рівня!


 

Ірина Бобось,

керівник навчальної практики, доцент кафедри овочівництва і закритого ґрунту  
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook