З почином!!! На юридичному факультеті та факультеті землевпорядкування пройшла перша весняна толока!

March 24, 2015

 

Без толоки як без руки:

ні хати не зробиш, ні сіна не скосиш.

Усна народна творчість

 

Для традиційного способу громадського буття українців особливо характерним був звичай колективної взаємодопомоги та колективного дозвілля. «Диктувалося життям» так означив колективні взаємостосунки один древній філософ. Це визначення можна цілком застосувати і до толоки, яка є давнім українським звичаєм. Його витоки сягають ще доби Київської Русі, але досить чітко він простежувався й у XVII-XVIII ст.

Обряд толоки був добровільний. Господар, до якого приходили, не сплачував за роботу, а лише частував учасників обрядовою вечерею. Таке «одноденне товариство», як ще називали в Україні толоки, проходило весело: з жартами, піснями та забавами. На толоку сходилися цілими родинами, без запрошення, у ній брали участь навіть ті, хто перебував із господарем у конфліктних стосунках, що і сприяло їх полагодженню. Толока відігравала важливу роль у трудовому вихованні дітей. Підлітки й юнаки сприймали всі трудові процеси, в яких брали участь їхні батьки, діди та прадіди, як невід’ємну частину життя, як найвищий його прояв.

Сьогодні важко уявити життя наших предків без цього елементу суспільних взаємин. Він згуртовував людей, у ньому виявлялися і утверджувалися такі людські цінності, як безкорисливість, високий громадський обов’язок, взаємовиручка, внутрішня потреба спілкування, колективізм, високий вияв свідомості.

Відновлення народних трудових традицій має відбуватися і у вищій школі, яка покликана навчити студентів розуміти толоку як процес добре організованої колективної громадської роботи, розвивати прагнення та вміння працювати в колективі, виховувати у колективу почуття взаємодопомоги, взаємопідтримки і колективізму, сприяти відновленню народних трудових традицій під час виконання суспільно корисної праці.

21 березня 2015 року юридичний факультет та факультет землевпорядкування зорганізувалися для проведення весняної толоки на території рідних корпусу № 6 та гуртожитку № 4, в якій активну участь взяли студенти, науково-педагогічний колектив та допоміжний персонал. У результаті дружньої, добре організованої роботи була ретельно прибрана вся підлегла територія, а саме: обрізано дерева, зачищено від минулорічного листя газони, почищено всі прилеглі сходи та доріжки, підготовлено клумби до озеленення, очищено від мотлоху підвали та горища будівель, який було вивезено на смітники.

Попрацювавши дружно на толоці, побачивши корисні плоди своєї праці, можемо спокійно, з радістю у душі зустрічати найвеличніше свято – Христове Воскресіння.

 

Віра Качур,

завідувач кафедри теорії

та історії держави і права


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook