Новостворена кафедра овочівництва і закритого грунту приступила до реалізації проекту з будівництва сучасної теплиці в НДП «Плодоовочевий сад»

28 вересня 2017 року

      Так, спільно з адміністрацією університету і факультету прийнято рішення зупинитися на проекті плівкової теплиці з подвійною плівкою і повітронадувом. Це – одне з новітніх рішень у галузі тепличних технологій, що дозволяє із значно меншими капіталозатратами досягти ефекту мінімалізації тепловитрат теплицею, які співвимірні з тепловитратою значно дорожчих скляних і полікарбонатних теплиць. Тому переважна більшість фермерських тепличних господарств, побудованих в останні роки, надають перевагу саме цьому типу теплиць, і їх площа в Україні на сьогодні сягає 7 тис. га, тоді як скляних теплиць експлуатується не більше 300 га. Будівництво такої теплиці в НУБіП дозволить навчати студентів на прикладі технологій у найпоширенішому типі культиваційних споруд України.

  

     З метою ознайомлення з досвідом будівництва і експлуатації вищезазначених теплиць доценти новоствореної кафедри Іван Федосій та Олександр Цизь відвідали одне з провідних господарств Київщини – ТОВ «Агрофірма «Колос» (с. Пустоварівка Сквирського району), де експлуатується дві таких теплиці. До речі, на базі цього підприємства нещодавно створено Навчально-науково-інноваційний центр сучасних агротехнологій НУБіП. Директор господарства Леонід Центило поділився своїм баченням ефективного використання теплиць такого типу. Були обговорені можливості використання компостів, на приготуванні яких спеціалізується господарство, в якості тепличних субстратів. Також інтерес викликав досвід господарства з використанням у технологічному циклі вирощування рослин у теплиці виключно біологічних препаратів власного виробництва. Тож сподіваємося, що найближчим часом в НУБіП України з’явиться ще один високотехнологічний об’єкт для навчальних і наукових цілей.


Іван Федосій,
доцент кафедри овочівництва і закритого грунту

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook