29 жовтня – перехід на зимовий час

27 жовтня 2023 року
  Традиційно щоосені Україна переходить на зимовий час. Кожен такий перехід – з літнього на зимовий час, а потім назад – сприймається болісно. На зимовий час ми переводимо стрілки годинника восени на годину назад відносно стандартного часу з поверненням навесні.
  В Україні переводять стрілки годинників на зимовий час традиційно останньої неділі жовтня. У 2023 році це буде 29 жовтня о 4:00.
  О 4:00 ранку 29 жовтня 2023 року стрілки годинника потрібно перевести на одну годину назадfakty.com.ua.
 

Перехід на зимовий час і літній час – за і проти

 
  Уперше переведення стрілок годинника на 1 годину вперед влітку і на 1 годину назад взимку провели у Великій Британії 1908 р. Зроблено це було з метою економії енергоресурсів. Сама ж ідея такої економії належить Бенджаміну Франкліну – американському державному діячеві, одному з авторів Декларації незалежності США. У Сполучених Штатах перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 р. Сезонне переведення годинників також практикують у Канаді, країнах ЄС, Ізраїлі, Ірані, Австралії, Великій Британії.
  В Україні до переведення стрілок годинника ставляться по-різному. Прихильники впевнені, що такий перехід економить електроенергію та енергоносії. Противники вважають, що це призводить до порушення біоритмів людини і погіршення здоров'я.
  Питання відмови від переходу на літній час і, відповідно, назад уже порушувалося Верховною Радою України, але поки що залишається відкритим. В Україні досить велика відстань між східними і західними областями, що унеможливлює життя в одному часовому поясі всією країною цілий рік. Наприклад, за постійного зимового часу в східних областях сонце сходитиме посеред ночі – близько 3:00, а темніти буде занадто рано (в районі 20:00). Якщо залишити літній час назавжди і не переходити на зимовий, то на заході країни схід сонця буде, коли на годиннику буде 9:00, тобто, йти на роботу або до школи доведеться в темряві.
  На думку фахівців, не переводити стрілки годинника все ж можна, але, щоб грамотно розв'язати цю проблему, потрібно розділити територію на два часові пояси – unian.ua.
 
  Восени переведення годинників сприймається організмом легше, адже з'являється можливість на одну годину довше поспати. Але потрібно однаково адаптуватися під новий час. Для цього вам допоможуть такі поради:
  • намагайтесь нормалізувати свій сон за тиждень до переведення;
  • більше гуляйте на свіжому повітрі, відпочивайте;
  • не допускайте сильного стресу;
  • стежте за харчуванням – tsn.ua.
 
  Не забувайте, що більшість електронних пристроїв перейдуть на новий час самостійно, але механічні або не під’єднані до інтернету пристрої необхідно переводити вручну.
 
 
 
 
Марія Поливач,

директор музею історії НУБіП України 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook