В навчально-науковій лабораторії «Біотехнології та клітинної інженерії» студенти 3 курсу (агробіологічний факультет, спеціальність «Садівництво і виноградарство») проходять практичні заняття з дисципліни «Біотехнологія»

September 28, 2020
      Сучасний аналіз розвитку кластерів біотехнології свідчить, що дана галузь знань має великий потенціал до генерації інновацій і пов’язує такий традиційний сектор, як сільське господарство, з новітніми науковими розробками для потреб багатьох виробничих галузей. Сучасна біотехнологія пропонує оригінальні рішення важливих глобальних проблем і конкурує з багатьма існуючими технологіями. Все більше біотехнологія впроваджується в рослинництво для створення та поширення нових сортів рослин на основі клітинних культур, розмноження безвірусних сортів та ін. Актуальні проблемно-орієнтовані дослідження і розробка технологій в напрямках промислової біотехнології, біоремедіації, розробки методів молекулярної діагностики, біологічних препаратів і технологій їх виробництва, функціональних продуктів для харчової промисловості, медицини, сучасних засобів захисту рослин, корекції біоценозів, ґрунтів, в тому числі з використанням рекомбінантних продуцентів.
 
 
 
 
 
 
 

      На практичних заняттях в ННЛ «Біотехнології та клітинної інженерії» майбутні фахівці освітньої програми «Садівництво і виноградарство» (ОС Бакалавр, 3 курс) під керівництвом доктора с.-г. наук Т.І. Патики мали можливість ознайомитись з методичними основами організації робіт у біотехнологічній лабораторії; визначити основні правила роботи в асептичних умовах з біологічними об’єктами та детально вивчити компонентний склад живильних середовищ для культивування тканин рослин. Студенти разом з лаборантом Н.М. Гіптенко виконували роботи щодо приготування універсальних середовищ для культивування рослинних клітин, тканин та органів. Ознайомились з методами пробопідготовки, чіткої організації та роботи в боксі (ламінарі) та стерилізації рослинного матеріалу для отримання якісних проростків.

Завідувач кафедри

Микола Патика

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook