Дистанційне навчання на кафедрі економічної кібернетики
Дистанційне навчання на кафедрі економічної кібернетики
March 26, 2020
Головною підтримкою для дистанційно навчання студентів є навчальний портал НУБіП України, де для них розроблено електронні навчальні курси:
Теорія ймовірності, імовірнісні процеси та математична статистика (https://elearn.nubip.edu.ua/course/view.php?id=1021)
Моделювання систем (https://elearn.nubip.edu.ua/course/view.php?id=340).
Для зручності спілкування на період карантину було створено чат і форум на сторінках курсів.
![](/sites/default/files/u196/1_4.png)
Поєднання ЕНК та Discord (https://discordapp.com/) дає можливість голосового та текстового спілкування у режимі онлайн і, відповідно, швидке реагування на будь-які питання або проблеми. Можливість показати робочий стіл та включити до лекції відео фрагмент.
![](/sites/default/files/u196/2_0.png)
Відповісти швидко, якщо виникла проблема із розв’язком задачі.
![](/sites/default/files/u196/3_1.png)
Але при використанні Discord відсутня можливість відео конференції, тому спробували Zoom https://zoom.us/. При проведенні лекції не відчула великої різниці за виключенням того, що в Zoom є можливість бачити студентів.
![](/sites/default/files/u196/4_1.png)
Проведення дистанційних занять вимагає від лектора посиленої підготовки. Для подання матеріалу потрібно скласти письмові заготовки, файли з ілюстративним матеріалом , відео фрагменти, щоб не витрачати зайвий час при проведенні самого заняття. Підготувати тести, контрольні запитання, завдання або інші види перевірки засвоєння матеріалу при дистанційному навчанні, а потім все це перевірити в дистанційному режимі. З такої фундаментальної дисципліни, як теорія ймовірності необхідно швидко реагувати при розв’язанні задач і вміти адаптуватися до нового середовища. Особисто мені, не вистачає дошки з крейдою, хоча в Zoom є дошка для малювання, але при використанні виникають певні труднощі.
Дистанційне навчання з використанням різних засобів, методів, способів та онлайн-серверів дозволяє підвищити свій рівень онлайн комунікативності викладачам, а студентам на належному рівні опрацьовувати навчальний матеріал!
Доцент кафедри економічної кібернетики
Тетяна Коваль