Увага! Конкурс спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів на 2024-2025 роки

June 22, 2023

  Міністерство освіти і науки України та Федеральне міністерство освіти та досліджень Німеччини приймають заявки на участь у конкурсі спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 рр.

Прийом заявок триває до 22 червня 2023 року!
 
 
Пріоритетні напрями:
 • цифровізація та інформаційні технології;
 • біотехнології та наукові дослідження в сфері охорони здоров'я;
 • (цифрові) нові матеріали та технології виробництва;
 • соціальні та гуманітарні науки (міждисциплінарний підхід). 
Для участі в конкурсі потрібно подати такі документи:
 1. Супровідний лист має бути на бланку установи-заявника, адресований Міністерству освіти і науки України, у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, пріоритетного напряму, імен та прізвищ українського та німецького наукових керівників, переліку додатків. Обов’язково зазначити, що дослідження за темою проєкту не фінансуються з держбюджету в межах інших конкурсів.
 2. Форма заявки на участь у конкурсі. Вимоги: двомовна (заповнюється послідовно українською та англійською мовами в одному файлі). Вимоги до усіх пунктів заявки є у файлі заявки.
 3. Лист-підтвердження від німецького партнера-керівника проєкту має бути на бланку установи-партнера, адресованого на ім’я керівника установи-заявника у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, яка має збігатися з назвою проєкту у формі заявки, імен та прізвищ німецького та українського наукових керівників.
 4. Акт експертизи на відкриту публікацію матеріалів за темою проєкту. Вимоги: експертна комісія установи затверджує висновок, у якому зазначається, що матеріали проєктної пропозиції не містять відомостей, заборонених до відкритого опублікування, текст у довільній формі.
 5. CV українського та німецького наукових керівників проєкту. Вимоги: CV керівника з України оформлюється українською та англійською, CV керівника з Німеччини – достатньо лише англійською мовою.
 6. Заповнити Google-анкету, до якої обов’язково додати створену заявку у форматах *.doc та *.pdf. Google-анкету ліпше подавати після підготовки усіх зазначених документів. 
  У зв’язку з воєнним станом зазначені документи подаються учасником конкурсу в електронному вигляді (сканкопії оригіналів у форматі *.pdf) на електронну адресу: [email protected]. Усі перелічені у вимогах документи надсилати одним листом із відповідною назвою листа. Кінцевий строк подання – 22 червня 2023 року (до 17:00).
  Також окремо надіслати на електронну пошту канцелярії Міністерства освіти і науки України на [email protected] для реєстрації лише сканкопію супровідного листа установи, адресований Міністерству освіти і науки України, зазначивши, що додатки були надіслані відповідальній особі електронною поштою.
  Учасник конкурсу, визнаний переможцем за результатами конкурсу, зобов’язаний подати оригінали документів у паперовій формі.
  Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно. 
Етапи відбору:
 • перевірка документів на відповідність вимогам конкурсу;
 • передання заявок на наукову експертизу;
 • проведення наукових експертиз паралельно в обох країнах;
 • ранжування переліку проєктів за результатами наукових експертиз обох сторін;
 • відбір та затвердження на засіданні двосторонньої українсько-німецької комісії 10-12 найрейтинговіших науково-дослідних проєктів для фінансування;
 • розміщення інформації про переможців конкурсу на вебсайті МОН. 
Критерії оцінювання проєкту:
 • наукова відповідність, якість та оригінальність проєкту;
 • можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу і підходу;
 • здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
 • досвід участі у міжнародних проєктах і перспектива розвитку міжнародного співробітництва;
 • якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
 • участь у проєкті молодих науковців віком до 35 років включно (як рекомендація);
 • можливості практичного використання результатів проєкту.
Фінансування
  Проєктна пропозиція має бути розрахована на 2 роки. Фінансування виділяють на кожен рік окремо. З виконавцями укладають відповідні договори на виконання науково-дослідних робіт (після затвердження бюджету на відповідний рік). Рішення про продовження фінансування в наступному році приймають після розгляду звіту за попередній період.
  Фінансова підтримка передбачає заробітну плату українських учасників науково-дослідної роботи. Крім того, договори на виконання (передання) науково-дослідних робіт між МОН та установами-виконавцями передбачають статті витрат на закупку матеріалів та на накладні витрати для підтримки організацій, де виконують науково-дослідні роботи.
  Візити українських та німецьких колег забезпечують за рахунок німецької сторони. 
Інтелектуальна власність
  Науковці з українського боку, зокрема керівники проєктів, мають ужити необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головну увагу надаватимуть тому, аби у межах співробітництва не відбулося незапланованого передавання українських технологій іншим країнам.
Додаткова інформація
  Одна і та сама особа може бути науковим керівником тільки однієї проєктної пропозиції, що подається на конкурс.
  Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їх німецькі партнери подали відповідну заявку до Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини.
  Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Європейська та євроатлантична інтеграція» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів».
  Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною адресою щодо подальших кроків. 
Контакти для довідок:
 
 

З української сторони:

З німецької сторони:

Міністерство освіти і науки України

Сектор реалізації міжнародних науково-інноваційних проєктів головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій

Остапенко Андрій Дмитрович

Левицька Ірина Юріївна

DLR Project Management Agency European and International Cooperation

 • Heinrich-Konen-Straße 5, 53227 Bonn

Mrs. Dr. Nino Chkoidze

Mr. Dr. Bojan Hörnich

Mr. Stefan Klumpp

 • Telefon: +49228/38 21-14 55

E-Mail: [email protected]

 
Докладніша інформація про конкурс – https://mon.gov.ua/ua/news/trivaye-konkurs-spilnih-ukrayinsko-nimeckih-naukovo-doslidnih-proyektiv-dlya-realizaciyi-u-2024-2025-rokah
Завантажити форму заявку можна тут: 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook