Іспанія допомагає біженцям з України

10 June 2022, 12:00
Кафедра англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей
     Українські біженці йдуть на іспанську землю. Вдалині від Батьківщини, де йдуть військові дії, вони можуть нарешті відчути себе в безпеці. Довга та непроста подорож закінчена, і попереду адаптація.
    Громадянам України не потрібна шенгенська віза для в'їзду та тримісячного перебування туристами в Шенгенській зоні. Для в'їзду на територію Іспанії достатньо біометричного паспорта. Для неповнолітніх потрібне свідоцтво про народження, свідоцтво про сімейний стан або інші зв'язки з опікунами або особами, які супроводжують неповнолітнього.
    9 березня Міністерство внутрішніх справ та Міністерство інтеграції, соціального забезпечення та міграції Іспанії підписали Розпорядження, яке регулює порядок звернення українських громадян за тимчасовим захистом відповідно до Європейської директиви. У зв'язку з цим з 10 березня процедура подання заявки на міжнародний захист була спрощена, тому тепер після подання немає необхідності чекати на запрошення на співбесіду, а розгляд заявки займатиме лише 24 години.
     У столиці Іспанії Мадриді можна побачити багато українських прапорів. До українців у цій країні ставляться дуже добре. В Іспанії всіма питаннями організації біженців займається Червоний Хрест.
Здебільшого всі біженці приїжджають до Мадриду, а вже звідси Червоний Хрест розподіляє їх по регіонах, де сім'ї готові надати житло українцям. Але спочатку всім надають готель, нікого не виселяють. Наразі в іспанській столиці дуже багато українців: готелі буквально переповнені, але нікого на вулиці не залишають та надають харчування.