Відбулась XII Міжнародна науково-практична конференція «Глобальні та регіональні проблеми інформатизації в суспільстві і природокористуванні 2024»

26 листопада 2024 року
На базі факультету інформаційних технологій Національного університету біоресурсів і природокористування України 21-22 листопада проведено щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію «Глобальні та регіональні проблеми інформатизації в суспільстві і природокористуванні 2024».

Захід відбувся у змішаному форматі. Були залучені і закордонні доповідачі, і корпоративний сектор.

Відкриття конференції оголосив начальник науково-дослідної частини Університету, професор Отченашко Володимир Віталійович: подякував учасникам, закликав до плідної роботи у межах пленарних і секційних частин заходу.

Надалі слово узяв декан факультету інформаційних технологій, професор Болбот Ігор Михайлович. Подякував учасникам, що долучились до роботи у межах конференції як в очному, так і в дистанційному форматі.

Після виступу декана факультету розпочалися пленарні доповіді. Першим був виступ почесного гостя університету, професора Бенджаміна Ріда (університет San José State University, San José, CA, U.S.A.: https://www.sjsu.edu/people/ben.reed/). Виступ було проведено на тему «Double-Rachet Based Security for Providing Internet Services to Disconnected Areas», що відповідає актуальним потребам України за умов воєнного стану.

При цьому варто відзначити, що професор Бенджамін Рід веде активну співпрацю з факультетом інформаційних технологій НУБіП України, у тому числі проводячи семінари для студентів і магістрантів: https://nubip.edu.ua/node/152533.

Наступним був виступ представниці компанії Freshcode, Fullstack JS-розробниці Вікторії Шевченко. Доповідь було присвячено висвітленню актуальних технологій вебпрограмування, у контексті ознайомлення студентів факультету з сучасними тенденціями у сфері програмування (https://www.youtube.com/watch?v=Sg9Ln0GKyR8).

Третім був виступ представниці компанії Сlarity Ukraine, Senior ERP Consultant Андріяни Лукащук. Були представлені тенденції розвитку облікових та ERP-систем, а також можливості і виклики, які при цьому породжуються.

Наступним доповів представник компанії Unicorn Systems UA Ніколаєнко Дмитро Володимирович, на тему «Моделювання інформаційної системи управління балансуючим ринком електричної енергії країни». Представлена доповідь викликала жваву дискусію серед учасників.

Слідом доповів директор ТОВ «Агроонлайн» Боровик Віктор Іванович, на тему «FMS vs ERP - спеціалізація проти універсальності. Що краще?».

Виступила і закордонна колега з Казахстану Jamilya Akhmetova, PhD, Associate Professor, Department of Education Yessenov University. Доповідь було зроблено на тему «Decision-making algorithm for scaling cloud applications of the university's cloud-oriented environment».

Заключна пленарна доповідь була виконана професором, заслуженим працівником освіти України Віталієм Пилиповичем Лисенко, на актуальну тему «Штучний інтелект для прогнозування урожайності та якості врожаю пшениці озимої». Доповідь викликала зацікавленість і жваве обговорення серед учасників.

Далі відбулась робота у межах секцій: «Моделі, методи та інформаційні технології в економіці», «Комп’ютерні системи і мережі, кібербезпека» (https://nubip.edu.ua/node/156190), «Технології обробки даних та створення програмних систем», «Інформаційні системи і технології в економіці, техніці та природокористуванні», «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології, робототехніка, штучний інтелект».

 

Вадим Шкарупило,
доцент кафедри комп’ютерних систем
мереж та кібербезпеки

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook