Відбулась Міжнародна науково-практична конференція «AutoTRAK-2023»

12 травня 2023 року
  4-5 травня 2023 року відбулась перша Міжнародна науково-практична конференція «AutoTRAK-2023». Не дивлячись на військову агресію, кафедра тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України започатковує обмін науковими та практичними думками між науковцями, виробничниками та усіма зацікавленими особами.
  Дана конференція стане базовою платформою для післявоєнного відродження промислового комплексу нашої держави. Проте, навіть зараз аналіз стану і тенденцій розвитку сучасного машинобудування показує, що наразі відбувається постійний процес створення все більш продуктивної і економічної техніки як на теренах України, так і за кордоном. Це супроводжується значним ускладненням конструкції, широким застосуванням гідравлічних приводів, складних автоматичних засобів, електронних приладів та нових матеріалів.
 
  Тематичні напрями конференції охоплюють актуальні проблеми використання можливостей електроніки й інформаційних технологій для покращення показників роботи техніки, а також для поліпшення комфортності праці, управління технікою і контролю за виконанням операцій. Крім того, нові розробки надають фахівцям шанс для оптимізації комплексного менеджменту виробництва і необхідного документування в діяльності підприємств як агропромислового комплексу, так і автомобільного транспорту. Тому не дарма напрямок конференції звужено саме до тракторів і автомобілів, оскільки за прогнозами вчених, трактор, як і раніше, залишатиметься основним енергетичним засобом, який забезпечує механізоване вирощування сільськогосподарських культур, а автомобіль вже давно став невід’ємною частиною нашого повсякдення. 
  Наразі наукові інтереси кафедри спрямовані на ефективність роботи колісних та гусеничних машин, впровадження інтелектуальних систем в трактори і автомобілі з метою створення сучасних безпілотних роботів, покращення функціонування автомобілів з гібридними силовими установками, використання альтернативних та відновлювальних джерел енергії для енергетичної незалежності нашої держави. Ми відкриті до співпраці і запрошуємо усіх зацікавлених науковців у розвитку з нами даних напрямків досліджень.
  У конференції, яка відбувалася дистанційно, взяли участь науковці і виробничники з Польщі, Німеччини, Києва, Львова, Харкова, Сум, Дніпра та інших регіонів нашої країни. Серед навчальних та наукових закладів були представлені: Гданський технологічний університет (Польща), компанія AVL, яка розробляє програмне забезпечення для трансмісій комерційних автомобілів (Німеччина), Харківська філія Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завод колісних систем «Консіма», Сумський національний аграрний університет, Державний біотехнологічний університет, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Інститут механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, Львівський національний аграрний університет, Вінницький національний технічний університет, Національний транспортний університет, Державний університет «Житомирська політехніка».
  Колектив кафедри тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів щиро дякує начальнику науково-дослідної частини НУБіП України, член-кореспонденту НААН України Володимиру Отченашко та декану механіко-технологічного факультету, доктору технічних наук Вячеславу Братішко за підтримку і допомогу в організації конференції, а також усім, хто взяв участь у її проведенні.
 
  З науковими доповідями виступили:
  • представник факультету машинобудування та технології суден Гданського технологічного університету (Польща), доктора філософії Олексія Носко з доповіддю «Викиди частинок зносу гальм транспортних засобів у повітря»;

 

  • представник компанії AVL (Німеччина), інженер програмного забезпечення для трансмісій комерційних автомобілів Тетяна Бажинова з доповіддю «Застосування систем нечіткої логіки та штучних нейронних мереж при оцінці технічного стану гібридної силової установки»;

 

  • представник Харківської філії Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого Андрій Коробко з доповіддю «Проблемні питання при випробуванні тракторів»;

 

  • професор кафедри двигунів внутрішнього згоряння Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Володимир Манойло з доповіддю «Проведення досліджень вузлів системи живлення газових автотранспортних ДВЗ»;

 

 

  • директор заводу колісних систем «Консіма» Генадій Клисак з доповіддю «Концепція розвитку Агробіомашинерії від механізації 20 століття о ноосфери 22 століття».
  За результатами роботи конференції видано збірник тез доповідей. Переконані, що поєднання професіоналізму, знань, мудрості досвідчених науковців з творчим потенціалом і завзятістю молоді стане драйвером розвитку сучасного машинобудування та інноваційної діяльності в Україні.
 
 
Юліана Колєснік,

асистент кафедри тракторів, автомобілів та біоенергоресурсів

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook