Мистецькі свята квітня – в обріях кафедри культурології

25 квітня 2021 року
     Квітень – місяць, який у НУБіП завжди насичений мистецькими подіями. На жаль, черговий раз доводиться говорить «на жаль»… Навіть Міжнародний мистецький фестиваль «Голосіївська весна», який був оголошений онлайн, через непереборні обставини був відтермінований.

     Проте університетські творчі колективи роботу не припиняють, тим більше, що на мистецькі свята квітень багатий.
     Так, на минулому тижні світ відзначав World Art Day – Міжнародний день культури (Всесвітній день мистецтв) – міжнародне свято, ініційоване Міжнародною асоціацією мистецтв International Association of Art (IAA/AIAP), партнером ЮНЕСКО, для підвищення обізнаності про творчу діяльність у всьому світі.
     Ідея обрати дату для дня, який об’єднає діячів та поціновувачів мистецтва, вперше пролунала на XVII Генеральній асамблеї Міжнародної асоціації мистецтв і належить представнику Туреччини. Це відбулося 2012 року в мексиканському місті Гвадалахара, де ініціативу підтримали делегати від більшості країн світу.
     Чому саме ця дата? 15 квітня 1452 року народився геніальний Леонардо Да Вінчі. І хоч сам він вважав себе, перш за все, науковцем, його неоціненний внесок у мистецтво є незаперечним. Для світу Да Вінчі – уособлення широти поглядів, дослідницького духу та свободи самовираження. Тому і свято стало символом краси, свободи слова, терпимості і братерства, миру в усьому світі, символом світлого впливу витончених мистецтв на інші галузі і сфери нашої діяльності.
     А в третій декаді квітня світ відзначає Всесвітній день творчості та інновацій. Як показує практика і численні дослідження, суспільство починає програвати, коли робить ставку на закріплення вже відомих знань за рахунок розвитку творчого потенціалу. Щоб виробити ефективні підходи до вирішення наростаючої кризи творчості, багато країн змінюють усталені догми і починають формувати позитивний тренд щодо даної проблеми. Так з’явився цей Всесвітній день, який вперше відзначався в більш ніж 50 країнах миру 21 квітня 2002 року. У резолюції №A / RES / 71/284 від 27 квітня 2017 року Генеральна асамблея пропонує всім державам членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних і регіональних організацій, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації та окремих осіб, відзначати цей день, належним чином і відповідно до національних пріоритетів, з метою підвищення рівня інформованості про роль творчості та інноваційної діяльності в вирішенні проблем і, таким чином, у економічному, соціальному сталому розвитку. «Вкрай важливо, щоб ми використовували творчість у вирішенні проблем, з якими ми стикаємося. Традиційне мислення більше не спрацьовує», – виступаючи з промовою з приводу даної резолюції, сказала посол І. Ронда Кінг, постійний представник при Організації Об’єднаних Націй з Сент-Вінсента і Гренадін. І якими ж важливими є слова Адамса Скотта: «Творчість дозволяє собі багато помилятися, але мистецтво знає, які з цих помилок слід зберегти».
    Тож цінуймо мистецтво, насолоджуймось мистецтвом і поринаймо у чарівний світ культури. Цього разу – театральної. Для вас її сьогодні представляє народний театр «Березіль».
 

 

 

 

 

     А ще – Всесвітній день голосу, День пам'яток історії та культури, Міжнародний день танцю, Міжнародний день джазу. Але про це – у наступних публікаціях…

Ірина Майданюк,
завідувач кафедри культурології

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook