Гайченко Віталій Андрійович

Доктор біологічний наук, професор кафедри екології агросфери та екологічного контролю НУБіП України
Особисті дані
Є автором і співавтором більше 250 наукових та навчально-методичних друкованих праць, у т.ч. 8 монографій, 3 підручників і 5 навчальних посібників з грифом МОН України, більше 30 навчально-методичних робіт.
Навчальна робота
Викладає навчальні дисципліни: біологія (зоологія), екологія біологічних систем, екологічні ризики, методологія наукових досліджень. Входить до складу Наукової ради факультету захисту рослин, біотехнологій та екології.
Серед досягнень В.А. Гайченка у сфері вищої освіти – оприлюднені за його участю рекомендовані МОН України підручники "Біологія" та "Екологія", а також навчальні посібники "Основи безпеки життєдіяльності", "Екологія тварин", "Радіоекологія", "Практикум з радіобіології та радіоекології", "Сільськогосподарська радіоекологія, навчальний посібник для самостійного вивчення дисципліни "Біологія (зоологія)", "Словник найуживаніших термінів з екології, біотехнології і біоенергетики", "Екологія. Короткий тлумачний словник" Розробляє науковий напрям (у т.ч. зі студентами та аспірантами) "Вплив змін навколишнього середовища на функціонування фауністичних комплексів України", підготував 32 бакалаври та 16 магістрів дослідницького напряму. Впродовж 15 років обирався членом експертної комісії з біології ДАК МОН України, є членом редакційної колегії вітчизняних і міжнародних наукових журналів, опублікував значне число методичних вказівок з окремих дисциплін.
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Науково-дослідна робота
За цикл наукових робіт "Вплив Чорнобильської катастрофи на тваринний світ" (2000) йому присуджена премія імені І.І. Шмальгаузена НАН України. За значний внесок в наукову і освітянську діяльність В.А. Гайченко нагороджений Міжнародним орденом "Forachievementsinscienceandeducation@ (InternationalPersonnelAcademy), Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, Йому присвоєне Почесне звання "Заслужений працівник освіти України".
Міжнародна робота
Бере участь у діяльності Міжнародної кадрової Академії (International personnel Academy); впродовж ряду років очолював радіоекологічні дослідження і Чорнобильській зоні відчуження за міжнародними науковими проєктами ЕСР 5 та ЕСР 9; разом зі співробітниками факультету є одним з організаторів проведення Міжнародної науково-практичної конференції "Екологія – філософія існування людства".
Підвищення кваліфікацій та стажування:
- International Webinar "Informal education in training humanitarian specialists experience of the EU contries nad Ukraine", 21-28 of August, 2023 (45 hours/1.5 ECTS) - certificate
- Курс з підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників на базі Інституту агроекології та природокористування НААН України, 09-13.10.2023 (30 год/1 кредит) - сертифікат
- Курс з підвищення кваліфікації наукових працівників установ Національної академії аграрних наук України, науково-педагогічних та педагогічних працівників аграрних закладів з питань агроекології та природокористування 23 – 27.09.2024 р - сертифікат
Список опублікованих робіт