Аграрна еліта обговорила трендові технології оцифрування виробничих процесів у межах міжнародної науково-практичної конференції «Digitalization of Agrarian Management»
Аграрна еліта обговорила трендові технології оцифрування виробничих процесів у межах міжнародної науково-практичної конференції «Digitalization of Agrarian Management»
2 грудня 2019, 9:00
У час динамічного розвитку технологій навіть така фундаментальна та традиційна для людства галузь як сільське господарство не має шансів на розвиток, залишаючись осторонь. Живий працівник нині трудиться пліч-о-пліч із працівником штучним, електронним, цифровим. Поєднання традиційного виробництва з цифровими технологіями – один із ключових напрямів забезпечення конкурентоспроможності вітчизняного агробізнесу на світовій арені. Саме обґрунтуванню цієї тези була присвячена міжнародна науково-практична конференція «DigitalizationofAgrarianManagement», що пройшла 29-30 листопада 2019 року на базі НУБіП України.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u320/12_2.jpg)
Розпочав захід проректор з навчальної і виховної роботи НУБіП України, професор Кваша Сергій Миколайович, який розкрив особливості розвитку суспільства в епоху діджиталізації та окреслив пріоритетні напрями діяльності університету щодо підготовки кваліфікованих спеціалістів в умовах сьогодення.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/20191129_100723.jpg)
Позиції Сергія Кваші підтримали та розвинули проректор з наукової роботи Сумського національного аграрного університету, професор Юрій Данько та професор Василь Ткачук з Житомирського національного агроекологічного університету. Освітяни висловили надію на плідну співпрацю з НУБіП України щодо забезпечення якісного освітнього процесу.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/img-591f639a4f81362dcb6f68381a7faa49-v.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/img-f21fd083e8cced2cdf4ed3b6d2ecdd89-v.jpg)
Професор Надія Резнік привітала учасників та гостей конференції, розповіла про виникнення ідеї та актуальність заходу, суспільний резонанс та кількість учасників, представила вітальне відео від міжнародних партнерів конференції.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/dsc_2514.jpg)
Народний депутат України, професор НУБіП України Леся Забуранна акцентувала актуальність теми конференції з огляду на тенденції соціально-економічного розвитку України та наголосила на перспективності сполучення сільськогосподарського виробництва та діджиталізації.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/img-840060420fa7ed87ee9dbd44b3823a71-v.jpg)
Професор Анатолій Гулей, голова правління міжбанківської валютної біржі, наголосив, що завдання сучасного фахівця – опанувати новітні технології, що перетворюють колись, здавалося б, неможливі дитячі у мрії у реальність.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/img-12eeaa4fb759043c6c0da7d57c2a26a4-v.jpg)
Ярослав Бойко, представник компанії AgriLab, розкрив напрями діджиталізації в агробізнесі. Наголосив, що сьогодні вже близько 1 млн. га сільськогосподарських угідь в Україні оцифровані, що суттєво підвищує ефективність господарської діяльності, зокрема полегшує процеси прийняття управлінських рішень технологічного та організаційного характеру.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/img-54c8018467365c5aa17be7a8688623ae-v.jpg)
Руслан Басараб в доповнення до попередньої доповіді розкрив методологію аналізу даних, який лежить в основі процесів діджиталізації в агробізнесі.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/img-04d7cc17bc4f32cb6a9b64c07375e68b-v.jpg)
Значний інтерес викликав виступ державного експерта експертної групи з розвитку підприємництва на селі Директорату сільського розвитку Віталія Вільбицького щодо тенденцій впровадження цифрових технологій у сільському господарстві. Він окреслив завдання, що вказані у Технічному регламенті щодо впровадження в Україні системи оцінки безпеки сільськогосподарської та лісогосподарської техніки та її впливу на навколишнє середовище з урахуванням вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/dsc_2462.jpg)
Питання цифрової економіки було широко розкрито у подальшому панельному засіданні під керівництвом виконавчого директора "Hi Tech Office Ukraine" Андрія Бірюкова.
У ході жвавої дискусії, у якій взяли участь представники українського агробізнесу, зокрема: Богдан Кривитський («Innovation IMK»), Юрій Петрук («AgTech Ukraine»), Ірина Кравець (CleverAgri), Євген Сапіженко (Kernel), Максим Якимович (DronUA), Андрій Борис (Інститут механізації і класифікації сільськогосподарських культур); іноземні гості та співорганізатори заходу: Рафал Димчик (Польща), Дмитрій Радін (Латвія), Павел Гуща (Білорусь), Ірина Зборіна (Білорусь), Анрі Датті (Франція) та інші, обговорювалися питання розвитку агробізнесу на основі діджиталізації, перспективи вітчизняної IT сфери у галузі сільського господарства та найбільш гострі проблеми, вирішення яких має стати пріоритетом на найближчі роки з метою забезпечення технологічного «стрибка» агробізнесу України на лідируючі позиції на світовій арені.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/dsc_2522_0.jpg)
У межах другої панелі, присвяченій питанню розвитку маркетингу в умовах діджиталізації агробізнесу під керівництвом модератора професора Надії Резнік прозвучали відповіді на питання щодо перспектив розвитку маркетингу на основі діджитал-технологій. До дискусії долучилися науковці та практики, зокрема: Сергій Саяпін (НУБіП України), Андрій Скрипник (НУБіП України), Оксана Сидоренко та Ірина Ковшова (Національний університет «Києво-Могилянска академія»), Олександр Хадарцев (Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка») та інші, що дозволило всебічно розкрити питання та сформувати вектор розвитку як для представників бізнесу, так і для науковців та освітян – щодо формування відповідних компетенцій у майбутніх фахівців аграрного маркетингу.
Підсумком заходу стало оголошення резолюції, у якій було підсумовано конструктивну дискусію, систематизовано виголошені ідеї, цікаві пропозиції та окреслено напрями розвитку менеджменту та маркетингу агробізнесу в умовах глобальної діджиталізації бізнес-процесів. Проведена конференція – лише один з перших, але таких важливих кроків на шляху до вдосконалення системи організації агробізнесу, оскільки він об’єднує підприємництво, науку та освіту в єдиний механізм, формуючи потужний конкурентний потенціал агробізнесу України. Істинність цієї тези підтверджує неймовірний інтерес світової спільноти до проведеного заходу, до якого долучилися понад 250 учасників з 64 університети-учасники, у т.ч. 18 зарубіжних та 15 організацій-лідерів аграрної цифровізації України.
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/dsc_2558.jpg)
![](https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u75/img-9c45902eeef27e9a766a490fb32675fb-v.jpg)
Колектив кафедри менеджменту ім. проф. Й. С. Завадського факультету аграрного менеджменту НУБІП України щиро вдячний усім учасникам та гостям конференції за виявлену увагу та підтримку в організації міжнародної науково-практичної конференції «Digitalization of Agrarian Management», бажає наснаги на нові звершення у професійній діяльності та успіху у новій цифровій епосі!
Юлія Гузинська,
старший викладач кафедри менеджменту ім.проф. Й.С.Завадського