Науковий гурток "Патофізіології та імунології тварин"

Керівник гуртка:
Бокотько Роман Романович

Заступник директора НДІ здоров’я тварин з питань студентської наукової роботи, кандидат ветеринарних наук, старший викладач кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І. О. Поваженка, керівник гуртка "Патофізіології та імунології тварин", наставник академічної групи 1 курсу 6 групи, вихователь гуртожитку №6

 

   Гурток «Патофізіології та імунології тварин» (керівник – ст. викл. Бокотько Р.Р.) почав своє існування понад 10 років тому. Науковими керівниками гуртка у різні роки були к.вет.н., доцент М.О. Малюк, к.вет.н., ст. викладач В.В. Ковпак, к.вет.н., ст. викладач Ю.О. Харкевич. З березня 2022 року керівником гуртка призначено к.вет.н., ст. викл. Бокотько Р.Р. 

   Членами гуртка є студенти різних курсів освітнього ступеня «Магістр», які мають бажання вчитися та прагнуть глибше пізнати імунні процеси, які відбуваються у організмі тварин у відповідь на потрапляння антигену і не лише. Студенти-гуртківці займаються дослідженням морфологічних особливостей та морфометричних показників лейкоцитів крові різних видів тварин, функціональної активності фагоцитів, зокрема перитонеальних макрофагів, in vivo та in vitro, а також дослідженням імуногенних властивостей стовбурових клітин та їх здатності проявляти терапевтичний ефект на перебіг різноманітних патологічних явищ у організмі тварин (серце, шкіра), питань гемотрансфузії у тварин.

 

 

   Варто зазначити, що із започаткуванням професором Мазуркевичем Анатолієм Йосиповичем на кафедрі нового напряму фундаментальних досліджень, які стосуються вивчення біологічних властивостей стовбурових клітин тварин, студенти-гуртківці мають змогу отримувати не лише теоретичну інформацію про ці клітини, а й приймати практичну участь у їх отриманні, культивуванні, дослідженні та експериментальному застосуванні.

   Базою для здійснення діяльності гуртка є ННЛ "Центр клітинних технологій у ветеринарній медицині" та операційна кафедри, які обладнані сучасним обладнанням: боксом біологічної безпеки ІІ класу захисту, СО2-інкубатором, термостатами, інвертованим та світловими мікроскопами, центрифугами тощо.

   Члени студентського наукового гуртка постійно приймають участь у студентських конференціях, які проходять як в стінах нашого університету, та за його межами, друкують тези та наукові статті. Зокрема, гуртківець Підопригора Оксана під керівництвом к.в.н., ст. викладача кафедри Ковпака В.В. за наукову роботу «Роль стовбурових клітин при інфаркті міокарду» у 2014 році на «Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук» посіла почесне 3 місце та отримала диплом. Продовжуючи дослідження у даному напрямі та представивши їх на широкий загал під час «Фестивалю студентської науки – 2015» Оксана Підопригора виборола для гуртка «Імунологія тварин» диплом ІІ ступеня.
   За результатами досліджень у напрямку науково-дослідної тематики гуртка під час І-го етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2015–2016 н.р., який проходив на факультеті ветеринарної медицини, гуртківець Совтус Юлія (керівник – ст. викл. Харкевич Ю.О.) була відзначена грамотою.

   Разом з тим, цього не можна було б досягти без єдності колективу гуртка та підтримки керівництва кафедри, яке всіляко сприяло науковій роботі студентів.

Новини

Всі новини

2 травня 2022
Хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка

Звіт про діяльність гуртка за 2021-2022 навчальний рік (презентація)

Оголошення

28 травня 2022
Хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка

Стартує ХІ «Фестиваль студентської науки – 2022»

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook