В НУБіП України відбувся бізнес-семінар «Безпека на кожен день»
Гарний рік просто «зобов’язаний» починатися з гарний подій. Такою подією, яскравою, масштабною, знаковою, й до того ж живою (офлайн), став бізнес-семінар «Безпека на кожен день», що відбувся 04 лютого на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України. Сталося це за ініціативи компанії UVEX в Україні, ТОВ «МАЙСТЕР 7», за участі співорганізаторів — НУБіП України, журналу «Охорона праці» та спонсорів заходу, компаній UVEX, Kakuichі, Cannygo, Monte, Rewelly.
Стартував захід з урочистого відкриття лабораторії UVEX, яка буде функціонувати на механіко-технологічному факультеті НУБіП України. Лабораторія дозволяє тестувати засоби індивідуального захисту та проводити відповідні лабораторні роботи зі студентами на базі кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві НУБіП України. Програма бізнес-семінару, мета якого привернути увагу фахівців з безпеки та здоров’я на роботі, роботодавців, суспільства до питань забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, була насиченою, цікавою, з елементами інтерактивності.
Семінар розпочався з традиційного вітання хлібом-сіллю, яким зустрічали почесного гостя семінару, голову японської делегації, президента компанії KAKUICHI пана Ріо Танаку.
Роботу семінару відкрив ректор НУБіП України Вадим Ткачук, який у своєму вітальному слові наголосив на важливості міжнародної освітньо-науково-бізнесової співпраці. Ректор університету відмітив, що НУБіП України вже понад 50 років здійснює підготовку фахівців з охорони праці, університет став майданчиком для проведення міжнародної конференції «OSHAgro», яка зайняла чільне місце серед головних подій і заходів з охорони праці в Україні та Східній Європі.
Вадим Ткачук подякував головному редактору провідного українського Журналу «Охорона праці» Дмитру Матвійчуку за плідну співпрацю, компанії «Майстер 7» та її директору пану Миколі Гордієнку за організацію цього важливого заходу, а також нагородив співмодераторку семінару Тамару Білько почесною грамотою за заслуги перед НУБіП України та з нагоди ювілею.
Декан механіко-технологічного факультету Вячеслав Братішко та директор компанії «Майстер 7» Микола Гордієнко розповіли про основні напрямки співпраці та привітали учасників заходу.
Модератором семінару був головний редактор Журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук, який і представив учасників заходу та привернув увагу щодо актуальності бізнес-семінару «Безпека на кожен день».
Родзинкою програми стала зустріч з делегацією з Японії та виступ пана Ріу Танаки, директора-представника, президента і CEO компанії KAKUICHI (Японія), на тему «Nano технології в сільському господарстві». Він представив інноваційну технологію нанобульбашок, яка дозволяє відмовитись від шкідливих хімічних добрив та підвищувати врожайність сільськогосподарських культур на 15–45%!!! Пан Ріу Танака не лише виступив, але й передав від компанії KAKUICHІ для тестування в НУБіП України нанобульбашкову установку, яка працює з підключенням до крапельного поливу.
Також учасники заходу взяли участь у випробуванні міцності касок і взуття, окулярів і рукавиць UVEX, а в ході краш-тесту засобів індивідуального захисту, дізналися від Тетяни Годяк, регіональної директорки GUS & Baltics, про основні, справді дивовижні особливості виробів UVEX. Окрім того, присутні мали змогу перевірити й набути навички з пожежогасіння на інноваційному тренажері, VR симуляторі вогнегасника від групи компаній «Новатор». Зрештою, цікавими, змістовними й корисними були усі виступи та презентації спікерів на актуальні теми. Зокрема, такі, як «Вплив якісних та комфортних ЗІЗ на продуктивність праці» (Максим Шостак, експерт ЗІЗ, засновник каналу Safety Max та компанії ЗІЗ Техцентр); «Захист рук під час виконанні вантажно-розвантажувальних робіт (Євген Кучерявий, начальник відділу Охорони праці); «Практика тестування ЗІЗ» (Анна Брелінська, експерт напрямку безпеки праці на підприємствах); «Кваліфікаційні центри як інструмент для покращення життя бізнесу і людей» (В’ячеслав Кучер, член Національного агентства кваліфікації); «Сучасні технології та інноваційний підхід до формування навичок швидкого реагування на надзвичайні ситуації» (Олена Лях, заступник генерального директора групи компаній «Новатор»).
Про нові європейські бренди на ринку України Rewelly, Cannygo, G-Safety, Monte (виробництво Литва (ТАЛІС), про їх переваги, про нововведення в робочому одязі розповіли (і продемонстрували моделі) Марія Гордієнко та Микола Гордієнко, директор ТОВ «МАЙСТЕР 7» разом з Денисом Екхоффом, директором з розвитку бізнесу в Польщі та в Україні компанії ТАЛІC (Литва). Адже, спецодяг — це не просто безпека на роботі, а життєва необхідність. Правильний спецодяг може стати вирішальним фактором між ризиком і захистом. Бо якісний спецодяг — це не розкіш, а інвестиція в безпеку кожного. Ми не завжди можемо підготуватися до всіх викликів, але ми можемо їх контролювати. Якщо ми хочемо створити культуру безпеки, ми повинні обирати найкращий захист для наших працівників. В екстремальних умовах це може врятувати життя.
На завершення зустрічі ті її учасники, які виявили найбільшу активність та зацікавленість, отримали цінні подарунки від організаторів — якісні та сучасні засоби індивідуального захисту, про які, за словами самих учасників могли лише мріяти!
Організатори та учасники бізнес-семінару, що зібрав понад 100 учасників, висловлюють особливу подяку ректору НУБіП України, доктору економічних наук, професору, відміннику аграрної освіти України, заслуженому працівнику освіти України Вадиму Ткачуку за надану можливість та чудові умови організації проведення заходу, а також декану механіко-технологічного факультету Вячеславу Братішко та доценту кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Тамарі Білько.
Бізнес–семінар «Безпека на кожен день» цілком заслужено набув статусу міжнародного!
Дмитро Матвійчук,
головний редактор
журналу «Охорона праці»
Тамара Білько,
доцент кафедри охорона праці та
біотехнічних систем у тваринництві