Комплексне використання лісових ресурсів на прикладі філій «Маневицьке лісове господарство» та «Ківерцівське лісове господарство» ДП «Ліси України»

18 вересня 2024 року
м. Київ

 18 вересня 2024 року відбулося чергове засідання наукового гуртка «Лісознавство та практичне лісівництво» на якому було заслухано доповідь спеціаліста Поліського лісового офісу з використання недеревинних ресурсів лісу – Олександру КУЗЬМИЧ на тему: «Комплексне використання лісових ресурсів на прикладі філій «Маневицьке лісове господарство» та «Ківерцівське лісове господарство» ДП «Ліси України».

При комплексному веденні лісового господарства основним показником є прибуток, незалежно від чого він отриманий, чи від реалізації деревини, чи заготівлі плодів, грибів, чи використання корисних властивостей лісу, що є і буде завжди актуальним для філій лісового господарства нашої країни.

Загальне та спеціальне використання лісових ресурсів у лісових насадженнях філій «Маневицьке лісове господарство» та «Ківерцівське лісове господарство» ДП «Ліси України» здійснюється відповідно до затверджених Волинською обласною державною адміністрацією лімітів. У вищезазначених філіях діють консервні цехи, де переробляють сік березовий шляхом стерилізації при температурному режимі, що забезпечує збереження корисних властивостей. Фасується сік у трилітрові банки та літрові пляшки, що закупорені металевими кришками. Великою популярністю користуються лісові ягоди: чорниці протерті з цукром та журавлина протерта з цукром. У консервному цеху також виготовляють подрібнені ягоди. При такому способі переробки помітно, що у ємності перемелений плід, а не його штучний замінник. При термічній обробці плодів використовується такий температурний режим, що дозволяє зберегти вітаміни та корисні елементи, що входять до складу ягід. Споживачами екологічно чистої продукції є школи, дитячі садки, інтернати, лікарні, заклади громадського харчування, мережа магазинів «Лісовичок». Продукція консервного цеху має попит на внутрішньому ринку, а також продукцію відправляють на експорт у Польщу, Австрію, Ізраїль, Литву.

Поліський лісовий офіс налічує 170 рекреаційних пунктів та пунктів нового зразка. Рекреаційні пункти оснащені бесідками, зонами для розведення багаття, дитячими майданчиками, місцями для паркування автомобілів та ін. Для прикладу зона відпочинку «Лісовичок» це новий рекреаційний пункт з альтанками, зручними печами, місцем для відпочинку з підведеною водою, дитячими майданчиками та екологічною стежкою.
У магазині, де розміщено рекреаційний пункт можна придбати продукцію консервних цехів – мед, варення, консервовані гриби, березовий сік та сувенірні набори. Також у рекреаційних пунктах є доступ до Wi-fi, що дозволяє сучасній людині відпочивати і завжди бути на зв’язку.

Цікавим є напрямок сублімації ягід та фруктів при якому плоди зберігають 98 % усіх корисних та поживних речовин свіжого продукту, не втрачаючи при цьому аромат, форму, колір і смак. Це досягається за допомогою технології ліофілізації (freeze-dried). При цьому продукт спочатку заморожується при шокових температурах, а потім, за допомогою сублімаційної машини з нього видаляється волога і ягоди стають у 10 разів легше ніж свіжі ягоди. В результаті отримується 100 % натуральний продукт, що має тривалий термін зберігання і не містить цукру, консервантів, ароматизаторів та інших добавок.


Після заслуханої доповіді, студенти приємно вражені рівнем комплексного ведення лісового господарства у даних філіях, що викликало жваве обговорення і масу запитань на які гуртківці отримали глибокі професійні відповіді від спеціаліста та запрошення на роботу. Це буде добрим прикладом зразкового ведення лісового господарства та стимулювання до подальшого старанного навчання, адже комплексне ведення лісового господарства потребує глибоких знань з багатьох навчальних дисциплін.


Керівник гуртка:
Вячеслав ЛЕВЧЕНКО

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook