СИСТЕМНА УЧАСТЬ ПРОФЕСІОНАЛІВ-ПРАКТИКІВ У ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ЗАПОРУКА ДИНАМІЧНОГО РОЗВИТКУ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ННІ ЛІСОВОГО І САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА

13 листопада 2024, 11:50
ННІ ЛіСПГ НУБіП України

  Успішна підготовка сучасних фахівців лісового господарства потребує не лише міцної теоретичної бази, а й обґрунтованої практичної складової. Саме тому кафедра таксації лісу та лісового менеджменту ННІ лісового і садово-паркового господарства продовжує впроваджувати практико-орієнтоване навчання, однією із ефективних реалізацій якого є запрошення провідних професіоналів-практиків, які можуть поділитися зі студентами унікальним практичним досвідом. Ключові перевагами таких зустрічей є те, що професіонали можуть поділитися найсвіжішою інформацією про поточні тенденції, виклики та кращі практики у галузі лісового господарства. Слухаючи історію успіху, студенти отримують потужний стимул для власного розвитку, це запалює в них вогонь амбітності та бажання досягти висоти у вибраній професії.
  Так, 13 листопада 2024 року було проведено практико-орієнтовану лекцію для студентів четвертого курсу (3 СТН) ОС «Бакалавр» спеціальності 205 Лісове господарство. Тему лекції та інформацію про запрошеного спікера заздалегідь було анонсовано студентам та розміщено на навчальному порталі Elearn. В якості спікера до практичної складової дисципліни «Економіка лісового господарства» приєднався директор Департаменту з персоналу ДП «Ліси України» Костянтин Володимирович Войцеховський.

 

   Варто зазначити, що запрошення практиків пожвавлює лекцію як традиційну форму навчання, формує культуру дискусії, вчить студентів порівнювати, дивитися на одну і ту ж діяльність різносторонньо, сприймати різні підходи до здійснення управлінської діяльності тощо. На парі було опрацьовано ряд питань щодо організації та функціонування найбільшого спеціалізованого лісогосподарського підприємства в Європі: Що дало створення спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України»? Які фахівці є затребуваними? Для чого потрібна реорганізація? Основні успіхи та «факапи» підприємства? Чи здійснювати аналіз ринку і як це здійснювати? Чому не потрібно боятися змінювати роботу та й професію? та ін.

  

 

  Звісно наші студенти детально ознайомлені з діяльністю профільного підприємства, тому активно виявляли зацікавленість, ставлячи різноманітні запитання та пропонували розглянути окремі ситуації, щоб отримати вичерпні відповіді та рекомендації. Зокрема, студенти уточнювали, які є вакансії в ДП «Ліси України», з’ясовували вимоги до фахівців та дізналися фактори успішного працевлаштування на ринку праці, вирішення конфліктних ситуацій на робочому місці тощо. Пан Костянтин активно ділився власним досвідом та практичними ситуаціями, розповідав про тонкощі діяльності у сфері лісового господарства.
  Також спікер розповів про свій особистий шлях та важливість постійно вчитися та працювати над підвищенням кваліфікації. Костянтин Володимирович наголосив, що сьогодні існує потреба в цілеспрямованих, працелюбних та кваліфікованих фахівцях даного профілю. Від себе додам що високий рівень професіоналізму та кваліфікації Костянтина Володимировича додали мотивації студентам до подальшого плідного навчання та впевненості в правильному виборі свого професійного шляху!

 

  За словами директора ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Романа Василишина, підготовка конкурентоспроможного спеціаліста потребує щоденної наполегливої роботи, результативність якої залежить також від тісної співпраці з потенційними роботодавцями, які формують чіткі вимоги до сучасного фахівця. Крім того, безпосереднє спілкування студентів з успішними практиками дають змогу суттєво покращити практичну підготовку, розширити свій професійний кругозір, а також знайти місце для подальшого працевлаштування чи стажування.
  Сподіваємось, такі заходи стануть потужним трампліном для здійснення сміливих мрій наших студентів та їх блискучого майбутнього.

  До нових зустрічей!

Галина ДОМАШОВЕЦЬ,
доцент кафедри таксації лісу
та лісового менеджменту
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook