Інтелектуальний виклик 2024: кращі інтелектуальні академічні групи НУБіП України
Інтелектуальний виклик 2024: кращі інтелектуальні академічні групи НУБіП України
13 листопада 2024 року
11-12 листопада 2024 р. в університеті тривав конкурс серед студентів першого курсу «Краща інтелектуальна академічна група НУБіП України – 2024» в рамках традиційної «Школи першокурсника», ініціаторами реалізації якого восьмий рік поспіль є проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку НУБіП України Сергій Кваша та ННЦ виховної роботи і соціального розвитку.
Старт змаганням яскравим напутнім словом дав проректор університету Сергій Кваша. Організатори приготували для учасників складні завдання, які, як зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку, вимагали від них просто унікальної злагодженості і вміння приймати солідарні рішення. Крім того, правила суворо забороняли використовувати будь-які гаджети.
Під час першого туру конкурсу, який відбувався на базі факультету інформаційних технологій, найкращі групи студентів-першокурсників інститутів та факультетів університету змагалися в конкурсі «Пам’ять».
Другий тур конкурсу, який відбувався в актовій залі університету, вже традиційно розпочали з відомої японської головоломки «Судоку». Вона має п’ять рівнів складності, для здобувачів почесного звання найінтелектуальнішої групи НУБіП обрали четверту. На її вирішення давалося 10 хвилин.
Наступний конкурс на найвищий рівень IQ був не менш серйозним. За його умовами учасники відповідали на 10 запитань. Як і в попередньому змаганні, команда приймала консолідоване рішення та відповідала на питання разом.
Актова зала 3-го корпусу бурлила розумовим напруженням, вібрувала й шаленіла від мозкових штурмів юних, але вже вельми зрілих студентських голів. Тимчасова (і вельми доречна) розрядка наступала хіба від раніше приготованих Сергієм Квашою екзотичних родзинок-сюрпризів: з екрана до учасників змагань з черговими завданнями він звертався то у образі військового зі зброєю, то — таємничого латиноамериканця у розкішному сомбреро, або – поважного пана професора у середньовічній мантії, або ж — середньоазійського акина у таємничому халаті й «тюбітєйці»… Так тривав наступний, третій конкурс — «Швидкість рахування», який захопив і команди, і вболівальників. Він передбачав здійснення простих обчислювальних операцій, але завдання подавалися зі все зростаючою швидкістю.
Новинкою цьогорічного інтелектуального батлу став конкурс «Візія йти». Студентам необхідно було запам’ятати розміщення подорожуючого і визначити, який за рахунком крок виведе його за межі поля. Варто відзначити, що молодь блискуче впоралася і з цим завданням.
Кульмінація наступила в момент вирішального «Конкурсу капітанів», а особливо — під час остаточного підрахунку балів, де працювала суддівська колегія у складі: Сергія Михнюка (директор ННЦ виховної роботи і соціального розвитку), Миколи Булачка (заступник голови первинної профспілкової організації студентів та аспірантів НУБіП), Вероніки Вєрємєєвої (голова Сенату студентської організації університету), Лариси Нестеренко (начальник відділу виховної роботи та студентських справ).
Під час підрахунку балів зі студентами працював заслужений діяч мистецтв України, провідний фахівець відділу виховної роботи та студентських справ Володимир Гонський, який заспівав кілька історичних патріотичних пісень молоді.
За підсумками двох днів перемогу у конкурсі на найкращу інтелектуальну групу студентів першого курсу вибороли представники юридичного факультету (27).
До трійки лідерів також увійшли команди факультетів механіко-технологічного (31) і аграрного менеджменту (34), які посіли відповідно 2-ге і 3-тє місця.
За ними розташувалися інтелектуали факультетів агробіологічного (35,5), економічного (37), конструювання та дизайну (47,5), ННІ неперервної освіти і туризму (53), ветеринарної медицини (53,5), захисту рослин, біотехнологій та екології (55). Десяту і одинадцяту сходинки розділили команди факультетів харчових технологій та управління якістю продукції АПК (55,5), землевпорядкування (59,5), далі — ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження (63,5), тринадцяту сходинку розділили факультети тваринництва та водних біоресурсів (64). За ними — ННІ лісового і садово-паркового господарства (68) та гуманітарно-педагогічний факультет (73). Як бачимо, система оцінювання дещо незвична, адже сумувалися перші місця учасників, і таким чином перемогу здобули володарі найменшої кількості балів.
Переможці та призери отримали цінні подарунки. Так, володарі першого місця отримали комплекти футболок для команди, за що окрема подяка Первинній профспілковій організації студентів та аспірантів НУБіП України, яка підтримала таким чином молодь з нагоди Міжнародного дня студента. Переможці й призери також отримали подарунки від Агрономічної дослідної станції. Варто відзначити гідну організацію змагань уповноваженими співробітниками і студентами факультету інформаційних технологій на чолі з деканом Ігорем Болботом. Висловлюємо окрему подяку дирекції студентського містечка за допомогу в проведенні конкурсу.
Завершивши дводенний конкурс «Краща інтелектуальна академічна група НУБіП України – 2024», ННЦ виховної роботи і соціального розвитку висловлює вдячність всім учасникам за їхню організованість та інтелектуальний азарт. Подяка ректору ректорату за створення захопливої атмосфери.
Переможці та призери отримали заслужені нагороди, але найважливіше, що цей конкурс дав можливість студентам продемонструвати свої знання та здібності. Ми віримо, що цей проєкт стане поштовхом для подальших досягнень та академічного росту студентства. Бажаємо всім успіху в навчанні та нових досягнень у майбутньому!
Сергій Михнюк,
директор ННЦ виховної роботи
і соціального розвитку