Звіт про роботу гуртка 2023/2024 н.р
З В І Т
про роботу студентського наукового гуртка «Бджільництво» кафедри бджільництва за 2023/2024 навчальний рік.
Протягом навчального року діяльність наукового гуртка «Бджільництво» спрямована на отримання студентами факультету тваринництва та водних біоресурсів додаткових теоретичних знань та практичних навичок з біології бджіл, технології виробництва та первинної обробки продукції бджільництва, оцінка її якості та зберігання.
Щорічна діяльність гуртка відбувається відповідно до Положення про гурток, згідно до плану-графіку та реєструється керівником гуртка у журналі відвідування. Основним напрямком діяльності гуртка є навчально-науковий, однак гуртківці, ще займаються дослідною роботою, навчальною та практичною (гуртківці доглядають за бджолиними сім’ями та дослідними ділянками медоносних рослин Голосіївської пасіки та її територією.
Наукова робота гуртківців ведеться згідно тематик дослідних робіт кафедри та обраних тем випускних робіт. Засідання гуртка проходять у лабораторіях корпусу кафедри на пасіці.
Засідання гуртка проводяться в науково-дослідних лабораторіях у корпусі факультету на пасіці та онлайн.
В 2023/2024 навчальному році до гуртка долучилися 18 студентів, спеціальностей «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», «Агрономія», та «Водні біоресурси та аквакультура».
Студенти активно працювали на пасіці, здійснювали дослідження згідно затверджених тематик.
Студенти-гуртківці приймали активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях які організовувала та проводила наша кафедра за що отримували сертифікати та відповідні дипломи.
Всеукраїнська студенська конференція – 16 травня 2024 року.Міжнародна науково-практична конференція "Збережемо бджіл разом" 17.05.2024 р.
Міжнародна науково-практична конференція "Підсумки пасічного сезону 2024" - 24.10.2024 р.
Для гуртківців була організована екскурсія на промислову пасіку, де вони мали можливість ознайомитися з промисловою технологією догляду за бджолиними сім’ями та отримання продукції бджільництва, зокрема меду.
Окрім того члени наукового гуртка мали можливість відвідувати гостьові лекції які відбувалися на кафедр бджільництва, це зокрема Миколи Горніча лекція на тему «Технологія переробки меду на медові напої», Романа Двикалюка – «Технологія виробництва прополісу», Юрія Кулакова – «Технологія переробки воскосировини».
Керівник наукового гуртка
доц. кафедри бджільництва Микола ВОЙНАЛОВИЧ
Директор НДІ технологій та якості
продукції тваринництва Дмитро УМАНЕЦЬ