Штучний інтелект навчився впливати на ДНК живих організмів
У новому дослідженні, опублікованому у фаховому науковому журналі Science, команда вчених під керівництвом доктора Девіда Бейкера з Вашингтонського університету представила вдосконалений штучний інтелект. Інноваційна нейромережа здатна моделювати і проектувати біомолекули з високою точністю — до атомів.
Технологія отримала назву RoseTTAFold All-Atom. За словами дослідників, вона розширює можливості моделювання не лише білків, а й інших важливих біомолекул, як-от ДНК, РНК, а також дрібних молекули, включно із залізом.
За словами одного з авторів дослідження Вуді Ахерна, метою проекту було створення інструменту штучного інтелекту, який міг би генерувати складніші терапії та інші корисні молекули. Розробка заснована на попередніх досягненнях у галузі нейромереж, зокрема на технології AlphaFold від Google DeepMind і RoseTTAFold від лабораторії Бейкера.
Нова ШІ-модель здатна передбачати взаємодії між білками та небілковими молекулами, проектувати абсолютно нові білки, здатні зв’язуватися з малими молекулами без попереднього «знання» про них. Це відкриває двері до створення нових терапевтичних методів з використанням складних біомолекулярних структур.
Доктор Бейкер наголосив на значущості роботи і вказав на високу ймовірність істотного прогресу у багатьох наукових галузях. Можливості нової технології можуть істотно прискорити інноваційні розробки у біології та генній інженерії.