Новації в оподаткуванні на шляху до євроінтеграції
Новації в оподаткуванні на шляху до євроінтеграції
6 листопада 2024, 10:00
6 листопада 2024 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «ОБЛІК, ОПОДАТКУВАННЯ ТА АУДИТ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ» присвячений 65-річчю кафедри обліку та оподаткування НУБіП України в дистанційному форматі для фахівців економічного профілю на базі кафедри обліку та оподаткування економічного факультету НУБіП України. У заході взяли участь викладачі та здобувачі закладів вищої освіти України, бухгалтери, аудитори, провідні науковці в галузі економіки.
На заході з привітальним словом до учасників звернулися декан економічного факультету - Анатолій ДІБРОВА та завідувач кафедри «Обліку та оподаткування» - Володимир ЛИТВИНЕНКО.
Розпочала семінар доцент кафедри фінансів НУБіП України Інна ДОЛЖЕНКО. Вона презентувала цікаву та інформативну доповідь на тему: «Оподаткування в Україні: нововведення, тенденції та проблеми розвитку». Було розглянуто важливі зміни в Податковому кодексі України, зокрема нововведення, які безпосередньо впливають на бізнес-середовище та практики оподаткування.
У своєму виступі І.ДОЛЖЕНКО акцентувала увагу на кількох ключових аспектах, які можуть істотно змінити підхід до ведення бізнесу в Україні.
Однією з найбільш значущих змін є запровадження посади «комплаєнс-менеджера», яка стає обов’язковою для деяких категорій компаній. Ця нова роль має на меті забезпечити належне дотримання податкового законодавства та запобігання правопорушенням у сфері оподаткування. Комплаєнс-менеджери будуть відповідати за моніторинг та контроль за відповідністю діяльності компаній чинному законодавству, зокрема в частині податкових зобов’язань та фінансової звітності.
Цей крок є частиною глобальної тенденції посилення внутрішнього контролю та підвищення відповідальності бізнесу перед державою. Звісно, впровадження цієї посади створює нові виклики для бізнесу, однак в довгостроковій перспективі воно має позитивно позначитися на прозорості і стабільності економіки.
Під час семінару було піднято такі актуальні питання, як Податкове адміністрування та Податкова політика. Також жвавий інтерес викликала інформація про Клуб Білого Бізнесу.
Клуб Білого Бізнесу – це спільнота відповідальних підприємців, яка об’єднує компанії та бізнесменів, які прагнуть вести бізнес прозоро, відповідно до чинного законодавства, етичних норм та стандартів чесної конкуренції. Члени клубу підтримують ідею «білого» ведення бізнесу, тобто легальної діяльності з повним виконанням податкових, фінансових та соціальних зобов’язань перед державою і суспільством.
Наступним з доповіддю «Інститут контрольованих іноземних компаній в Україні – інструмент протидії уникненню оподаткування» виступив Богдан ТРОХИМЕЦЬ - молодший юрист практики вирішення податкових спорів Адвокатського об'єднання "Юридична фірма «Астерс», який є здобувачем PhD кафедри обліку та оподаткування НУБіП України.
Інститут контрольованих іноземних компаній (КІК) став відповіддю на глобальне ухилення від оподаткування через офшорні схеми. Застосування правил КІК допомагає збільшити податкові надходження, зробити структуру міжнародного бізнесу прозорішою та створити рівні умови для внутрішнього і міжнародного бізнесу.
Учасники були зацікавлені темою доповіді, тому по завершенню активно задавали питання та брали участь в дискусії.
Здобувачка PhD кафедри обліку та оподаткування НУБіП України Наталія САВЧЕНКО виступила з доповіддю на тему: «Оподаткування товарів критичного імпорту».
Митні послаблення в умовах війни допомагають забезпечити країну критично важливими ресурсами, мінімізують економічні втрати, знижують фінансове навантаження на бізнес та громадян. Це підтримує економіку в кризовий період і сприяє швидшому реагуванню на потреби оборони й гуманітарні виклики.
Після доповіді була жвава дискусія з учасниками та спікерами тренінгу.
У майбутньому запрошуємо всіх зацікавлених долучатися до майбутніх семінарів і дискусій.
Оксана ДАНІЛОЧКІНА,
доцент кафедри обліку та оподаткування