Міжнародні конференції в Парижі: Україна, Франція та ЄС — нові можливості для аграрного сектору
З метою поглиблення міжнародних контактів НУБіП України, вивчення передового досвіду міжнародної та національної економічної діяльності в умовах глобальних трансформаційних процесів, підвищення професійного рівня науково-педагогічних працівників, обміну досвідом між науковцями та фахівцями-практиками, підвищення ефективності та якості наукових досліджень в межах наукового стажування «Досвід закладів вищої освіти Франції з підготовки фахівців з міжнародної економіки для сільського господарства» в регіонах Іль-де-Франс, Бургунь-Франц-Конте та Гранд-Ест (Франція) били проведені дві конференції.
2 жовтня 2024 р. відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Україна в ЄС: можливості та виклики для французького та національного аграрного сектору» на базі Управління європейських відносин та міжнародного співробітництва Міністерства сільського господарства та продовольчого суверенітету в місті Париж, Франція, спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України, AgroParisTech.
Науково-педагогічні працівники кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД прийняли активну участь в роботі конференцій та виступили на пленарному засіданні із доповідями:
Діброва Лариса Василівна – Роль та значення міжнародної торгівлі для соціально-економічного розвитку України в умовах воєнного стану
Чорненька Людмила Миколаївна – Аналіз ринкових ризиків для аграрного сектору в умовах євроінтеграції.
3 жовтня 2024 р. відбулась І Міжнародну науково-практичну конференцію «Міжнародна економіка 21 століття в умовах сучасних викликів: пошуки, проблеми, перспективи розвитку» на базі AgroParisTech, вищої школи Міністерства сільського господарства та продовольчого суверенітету в місті Париж, Франція, спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Міністерством сільського господарства та продовольчого суверенітету.
Викладачі кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД прийняли активну участь в роботі конференцій та виступили на пленарному засіданні із доповідями:
- Діброва Лариса Василівна – Особливості торгово-економічного співробітництва між Україною та Францією в умовах євроінтеграції;
- Чорненька Людмила Миколаївна – Вплив геополітичних факторів на ризики в міжнародній економіці.
Виступи науково-педагогічних працівників кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД висвітлили важливі питання міжнародної торгівлі, економічного співробітництва між Україною та Францією, а також вплив геополітичних ризиків на міжнародну економіку. Доповіді підкреслили значення розвитку торгово-економічних відносин між Україною та Францією для аграрного сектору та важливість ефективного управління ризиками в умовах сучасних економічних і політичних викликів.
Проведені міжнародні науково-практичні конференції стали важливим етапом у розвитку міжнародних контактів Національного університету біоресурсів і природокористування України та сприяли обміну досвідом між українськими та французькими науковцями і фахівцями. Тема конференцій, що стосувалася можливостей та викликів для аграрного сектору України в контексті євроінтеграції та глобальних економічних процесів, дозволила глибше вивчити ключові аспекти міжнародної економіки, зокрема ринкові ризики та геополітичні фактори, що впливають на економічну стабільність.
Людмила ЧОРНЕНЬКА,
доцент кафедри адміністративного
менеджменту та ЗЕД