Практичне закріплення знань в умовах виробництва

9 листопада 2024 року

  Оброблення деревини включає операції розпилювання, фрезерування, стругання, профілювання, свердління і багато інших. Забезпечення студентів знаннями методів механічного оброблення деревини та деревинних матеріалів, видів та методів підготовки до роботи дереворізального інструменту є метою дисципліни «Обладнання галузі».
  На лекціях студентів знайомлять із будовою та конструкцією деревообробного обладнання, розказують про їх функціональні можливості, місце у технологічному процесі, а також новітні зразки обладнання. Але, як кажуть наші студенти, краще один раз побачити ніж сто разів почути. Тож для ефективної реалізації практичної складової відвідали потужності ВП НУБіП України «Боярської лісової дослідної станції» разом із Денисом Зав'яловим. Сьогодні це комплексне державне підприємство, яке поряд з освітянськими функціями успішно поєднує комплекс робіт із відтворення, охорони та захисту лісу з переробкою деревини.

 

  Окрім лісівництв, які забезпечують лісогосподарську виробничу та лісокультурну діяльність, в структурі також є лісопереробний комплекс. Знайомство із організацією виробництва почали з сировини. Обговорили принципи та вимоги сортування колод, заходи зберігання, розглянули видимі вади та їх вплив на якість продукції.

 

  В лісопиляльному цеху мали можливість побачити в роботі стрічкопилковий верстат для індивідуального розкрою круглих лісоматеріалів. І круглопилковий багатопильний верстат для поздовжньою групового розпилювання. Розглянули конструкції даних верстатів, заходи налаштування ріжучого інструменту, подачу сировини, влаштування системи очищення зони пропилу, організацію біляверстатного робочого місця та заходи безпеки.
  Також в потоці передбачено отримання обрізних пиломатеріалів на багатопилковому круглопилковому верстаті, що оснащений лазерною розміткою. Окрім того побачили як відбувається розкрій двохкантного брусу в другому ряді, обговорили швидкість та механізм подачі, налаштування під вимоги виробництва.

  В столярному цеху розглянули конструктивні особливості круглопилкових верстатів для поздовжнього та поперечного розкрою пиломатеріалів, стругального, фрезерного, рейсмусового, чотирьохстороннього та шліфувального верстатів. І проаналізували можливі швидкості подачі та різання, їх вплив на якість поверхні. Під час екскурсії студентами відзначено компактність та організацію виробництва.
  Такі практичні виїзні заняття сприяють ще кращому закріпленню теоретичних знань, отриманню досвіду їх застосовування та ознайомленню з умовами провадження виробничої діяльності.

Олександра Горбачова, доцент кафедри ТтаДВД
Андрій Соваков, студент 2-го курсу

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook