День відкритих дверей на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК: Цікаві зустрічі. Актуальні спеціальності. Насичена атмосфера
День відкритих дверей на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК - це не просто день відкритих дверей, це справжня атмосфера тепла, незабутніх вражень та неймовірних людей.
Факультет харчових технологій та управління якістю продукції АПК, як завжди, гостинно зустрів школярів з різних куточків України – м. Києва, Київщини, Полтавщини, Житомирщини, щоб вони могли отримати якомога більше інформації про спеціальності, освітні програми, стратегію факультету, умови та матеріально-технічне забезпечення, можливості для студентів та дозвілля, яке допоможе розвивати світогляд і створювати найміцніші дружні зв’язки, зорієнтуватися у розмаїтті спеціальностей, вибрати найбільш актуальну професію, отримати поради та консультації фахових викладачів-практиків, зануритися у справжнє студентське життя навіть в умовах війни.
До факультету на День відкритих дверей також долучились студенти ЗФПО «Київський міський медичний фаховий коледж» разом із наставниками - заступником директора з виховної роботи Юлія Гудименко; викладачі Тетяна Книш, Людмила Мастакова, Андрій Головко.
З вітальним словом до учасників звернулась декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Лариса Баль-Прилипко, зазначивши, що факультет є досить молодим порівняно з іншими підрозділами університету, втілює багато інновацій, постійно займається розробленням харчових продуктів здорового харчування.
Лариса Вацлавівна представила переваги спеціальностей нашого факультету, викладацький склад факультету, здобутки та досягнення науково-педагогічних працівників, як молодих, так і з великим практичним досвідом. Акцентувала увагу відвідувачів на спеціальності 181 «Харчові технології» та 229 «Громадське здоров’я», за якими факультет готує фахівців. Розповіла абітурієнтам про вступ, вибір спеціальностей, про великі можливості навчання на факультеті, про можливість взяти участь у підготовчих курсах до ЗНО та олімпіаді, що дає можливість отримати додаткові 10 й 20 балів, про можливість здобути 2 спеціальності одночасно, навчаючись на стаціонарі і заочно, про можливість отримати європейський диплом в університетах Литви, Франції чи Німеччини відповідно до європейських програм обміну студентами, про можливість набратися фахових знань від потужного професорсько-викладацького складу факультету в сучасних аудиторіях, науково-навчальних лабораторіях, фундаментальній бібліотеці, про нову спеціальність 229 «Громадське здоров’я», про навчання за новою освітньою програмою «Нутриціологія», про майбутнє працевлаштування після закінчення навчання за даними спеціальностями, і викликала багато запитань у присутніх.
Завідувач кафедри громадського здоров’я та нутриціології Олег Швець продемонстрував потужність лабораторій кафедри, де студенти на високому рівні можуть проводити не лише заняття, навчаючись на бакалавра, але й виконувати свої наукові роботи, наукові дослідження, навчаючись в магістратурі, які неможливо провести в жодному університеті нашої країни.
Олег Швець представив присутнім історію про науку «нутриціологію», яку вивчають і практикують нутриціологи, та розповів про переваги навчання в НУБіП. Слід зазначити, що лектор, крім мети донести нові знання, не забував й про діалог із аудиторією. Прозвучало багато прикладів, фактів з особистої практики, запитань, які жваво обговорювались.
Професор Геннадій Ткач провів майстер-клас з вимірювання зросту, ваги та розрахунку індексу маси тіла.
«Вимірювання довжини тіла дітей проводять у положенні стоячи за допомогою вертикального зростоміра. Дитина стає на дерев'яну площину зростоміра спиною до вертикальної планки, торкаючись її п'ятами, сідницями, міжлопатковою ділянкою при відведених назад плечах (головою не притуляється). Руки повинні бути опущені вздовж тулуба, живіт - підтягнутий, п'яти - разом, носки - порізно. Положення голови повинно бути таким, щоб верхній край козелка вуха і нижній край очної ямки знаходились в одній горизонтальній площині. Рухома планка прикладається до голови без натиску, але щільно.
Вимірювання маси тіла можна робити за допомогою електронних або важільних ваг. Електронне обладнання має бути сертифіковане. Щоб зважити дитину, попросіть її стати в центрі платформи і не рухатися, руки мають бути вільно опущені, а вага розподілена рівномірно на обидві ноги.
За відсутності електронних, вимірювання маси тіла проводять на медичних важільних вагах. Для зважування дитину ставлять на середину площини ваг при непорушно закріплених важелях. Ручка важеля пересувається лише після того, як дитину ставлять на ваги і встановлюють кілограми приблизно відповідно до її ваги. Після визначення маси тіла дитини необхідно закріпити важіль (закрити ручку) і лише потім зняти дитину з площини ваг», зазначає професор Геннадій Ткач.
Доцент кафедри громадського здоров’я та нутриціології Альона Альтанова приділила значну увагу питанню діагностики непереносимості лактози. З цією метою завідувач лабораторії кафедри громадського здоров’я та нутриціології Дмитро Савчук провели лактозний дихальний водневий тест, де продемонстрували прилад, який є в розпорядженні кафедри і алгоритм роботи з ним.
Абітурієнтів надзвичайно зацікавили майстер-класи, вони активно брали участь у його проведенні та впевнено стверджували, що хочуть навчатись саме на спеціальності 229 «Громадське здоровꞌя».
Цікавинкою на Дні відкритих дверей став інтерактивний виступ коуча зі здорового способу життя і водночас студентки 1 курсу освітньої програми «Нутриціологія здорового харчування» Наталії Коломієць. Наталія провела воркшоп «Енергія на максимумі: Їж, рухайся, відпочивай!».
Також абітурієнти мали можливість відвідати підрозділи університету – лабораторії нутриціології здорового харчування, оздоровчих харчових продуктів, загальних технологій харчових виробництв.
І звичайно, кульмінацією всього була смачна дегустація приготовлених власноруч смаколиків, чайна церемонія.
«Чай - це не просто напій, це спосіб зв'язку та спілкування між людьми. Він поєднує нас навколо спільного столу, створюючи затишну атмосферу та неповторні моменти. Нехай чайні церемонії продовжують радувати нас своєю красою та надихати на глибоке розуміння різноманітності культурної спадщини людства.
Чай - це прекрасний, корисний напій, що втамовує спрагу, знімає втому, надає бадьорості, піднімає настрій. Чаювання зміцнює дружбу...» - зі словами звернулась до відвідувачів доцент Любов Ткаченко.
Абітурієнти отримали знання щодо історичного розвитку чаїв, їх перспектив отримання у сучасних умовах, отримали відповіді на запитання:
Які принципи лежать в основі правил чайної церемонії? Що таке гармонія в чайній церемонії? Які правила стосуються поведінки учасників під час чайної церемонії?
На завершення декан Лариса Баль-Прилипко подякувала всіх за участь у заході і запросила вступати на наш факультет і сказала, що вони вже зробили свій правильний вибір, приймаючи участь у нашому спільному заході.
Бажаємо успіхів на шляху до омріяного фаху! Чекаємо у когорті студентів факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК НУБіП України!
Наталія Слободянюк,
заступник декана з навчальної роботи