Подорож-повернення до міста Лева – Львова!!! А також про таємничу Тустань!!!

5 листопада 2024, 11:14

В осінні жовтневі вихідні учасники Євроклубу HistoryEU повернулись до славетного міста із запахом кави та шоколаду, «Міста серед дощів», «Серця Галицької землі», «Маленького Парижа», «Українського Лондона», «Культурної столиці Європи», «Міста Лева» – Львова, що розкинувся в мальовничому Передкарпатті.

Львів – місто, яке зачарувало з першого погляду, змусило повернутися до нього знову. В кожній вуличці стародавній шарм, дух романтики і архітектурної довершеності. Львів – це цікаві історії, інтригуючі загадкові перекази. Він неповторний та незмінний, його історія втілена у силуетах, архітектурних композиціях. Місто, яке «охороняють» кам'яні благородні леви.
До подорожі приєдналися студенти Національного університету біоресурсів та природокористування України гуманітарно-педагогічного факультету, кафедри міжнародних відносин і суспільних наук, студенти-біотехнологи агробіологічного факультету, Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження, спеціальності Автоматизації, комп’ютерно-інтегрованої технології та робототехніки, здобувачі освіти коледжів, учні шкіл з Київщини.
Стара частина Львова – як серце міста, задала сучасний ритм подорожі. Помандрували бруківкою, не залишили поза увагою Квадрат на площі Ринок, піднялися на знаменитий «львівський Біг-Бен» – Ратушу, оглянули чотири фонтани з скульптурами Нептуна, Амфітрити, Діани та Адоніса далекого ХІV століття.

     

Відвідали найзнаменитішу історичну споруду міста – Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. Архітектурне диво неоренесансного стилю звабило усіх мандрівників.
Львів, де кожен дворик, будинок, вулиця дихають власними, неповторними легендами, які тягнуться ще з часів Середньовіччя. Вартувало нам дві доби провести в цьому місті – і це вже теж наша власна історія, яка навіки запам’яталась стінам львівських кам’яниць, та вкарбувалася у нашій пам’яті на десятиліття.
Опісля славетного Львова подорож продовжили до однойменного історико-культурного заповідника – фортеці Тустань, яка розташована поблизу села Урич. Поринули у залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, до цікавих пам'яток геології, а також унікальної історичної знахідки.

Тут безліч відпочивальників, закоханих пар, перехожих. Тут приховано багато таємниць, загадкових споруд, які доповнюють одна одну. Шелест листя дерев, «подих» Тустані, та живий дух історії, що міститься у кожному стародавньому камені. Тустань – місце тиші, шелесту, спокою, звуку опалого листка. Саме тут сіра буденність розмальовується колоритом, веселковим різнобарв’ям осені.

     

Це все неможливо оминути, не зупинившись на хвилину і не прислухавшись до магії віків.

 

 

Людмила Радченко,
координатор Євроклубу HistoryEU

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook