СМАРТ-ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ РОДЮЧОСТІ ҐРУНТІВ: ДОСВІД УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ У КИТАЇ
Український вчений надихнув китайських колег на нові наукові горизонти.
Ліньї, Китай – Візит академіка Національної академії аграрних наук України Миколи ПАТИКИ до китайського університету Ліньї став яскравою подією в освітньому і науковому житті обох університетів. Професор кафедри фітопатології імені академіка В.Ф. Пересипкіна Микола ПАТИКА представив глибоку і всебічну доповідь на актуальну тему «Ризосфера рослин: ґрунтові мікроорганізми, функції, родючість, смарт-агроінженерія біологічних систем», яка викликала жвавий відгук у китайських вчених і студентів.
У доповіді підкреслено важливість отримання сучасних знань за напрямом складної взаємодії рослин і ґрунтових мікроорганізмів, їх ролі у формуванні родючості ґрунтів та перспектива використання смарт-технологій у сільському господарстві. Завдяки огляду ключових складових доповіді було акцентовано увагу на пріоритеті вивчення ризосфери як унікальної екосистеми, де відбуваються головні процеси, що визначають здоров'я та продуктивність рослин.
Особлива увага була приділена різноманітності ґрунтів та їх впливу на діяльність мікроорганізмів. Академік Микола ПАТИКА представив результати власних досліджень, які свідчать про те, що взаємодія рослин і мікроорганізмів є одним з найважливіших факторів, що визначають продуктивність та якість сільськогосподарської продукції.
За підсумками доповіді відбулася широка дискусія, в якій взяли участь не лише науковці, а й студенти університету Линьї. Китайські колеги висловили глибокий інтерес до розвитку освітньо-наукового напряму ґрунтової мікробіології та запропонували розширити співпрацю з українськими науковцями.
На знак визнання видатних наукових здобутків та внеску в розвиток сільськогосподарської науки академіку ПАТИЦІ Миколі Володимировичу було присвоєно звання Почесного професора Ліньїського університету. Диплом вручив особисто віце-президент університету Mr. Zhang Lifu.
Це високе звання Почесного професора стало яскравим свідченням формування нових принципів й стандартів сучасної міжнародної освіти, розвитку та інновацій, відкритості і мобільності.
Перспективи співпраці
Візит академіка Миколи ПАТИКИ до Китаю відкриває нові перспективи для розвитку наукового співробітництва між Україною та Китаєм у сфері сільського господарства. Спільні дослідження дозволять поглибити знання про процеси, що відбуваються в ризосфері рослин, розробити нові ефективні методи підвищення родючості ґрунтів та створити збалансовані агроекосистеми.
Ключові напрямки співпраці:
- Спільні наукові дослідження: Проведення спільних наукових досліджень з вивчення ризосфери рослин, ґрунтової мікробіології та біоінженерії.
- Обмін студентами бакалаврату та аспірантури: Організація стажування та обміну студентами і аспірантами для поглиблення і передачі знань.
- Створення спільних лабораторій: Створення спільних лабораторій для проведення наукових досліджень в галузі сільського господарства.
- Розвиток нових технологій: Розробка нових технологій для підвищення родючості ґрунтів та створення стійких агроекосистем.
Висновок
Візит академіка Миколи ПАТИКИ до Ліньїського університету Китаю став важливим кроком у розвитку двосторонньої освітньої та науково-технічної співпраці між нашими країнами.
Спільними зусиллями українських та китайських науковців вдасться реалізувати актуальні здобутки у галузі аграрних наук та зробити вагомий внесок у забезпечення продовольчої безпеки. Сподіваємось на тривалу та плідну співпрацю.
Александр Лабенко,
Сhen Jinyu