Міжнародна виробнича практика

 

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

 Стажування для студентів, а особливо для студентів харчовиків, за кордоном це можливість застосувати отримані вміння та знання на практиці, проживаючи в іншій країні. При цьому удосконалити свою мову і лексику, безпосередньо спілкуючись із носіями мови.  

    Так і в мене студентки 1 курсу магістратури освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація» з‘явилась така можливість, завдяки проректору з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Ткачуку Вадиму Анатолійовичу, ННЦ міжнародної діяльності та підтримці рідного факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК.


    Моя велика, перша в житті подорож почалася зі знайомства із невеличким старовинним містечком, що знаходиться в Німеччині, і має назву Цербст (Zerbst/Anhalt). Моя практика тривала майже 3 місяці, тому я встигла закохалася в це мальовниче, затишне містечко. 

    Стажування я проходила на одному із найкращих підприємств Аllfein Feinkost GmbH & Co. KG. Це дочірне підприємство компанії Wiesenhof, що входить до складу PHW Grouр, яка являє собою одну з найбільших компаній в німецькій харчової промисловості. Основні потужності займаються виробництвом і маркетингом високоякісних сортів м’яса птиці, таких як курка, індичка і качка під брендом WIESENHOF.



   PHW Group, до якого входить підприємство Аllfein Feinkost GmbH & Co. KG – міжнародна німецька сільськогосподарська компанія, що займається вирощуванням та відгодівлею худоби та виробництвом продукції тваринництва. До групи входить 35 незалежних компаній. 



    Проходячи практику на підприємстві Аllfein Feinkost GmbH & Co. KG ми мали змогу працювати на всіх операціях, починаючи із прийому сировини закінчуючи зберіганням і відправкою готовою продукції до точок реалізації.


    Асортимент продукції дуже вражав своєю різноманітністю: від звичайних кусочків філе зі спеціями до нагетсів різних форм. Матеріально-технічна база підприємтсва представлена в основному німецьким та голландським обладнанням (Wichelmann, Seydelmann, Econopack). 

   

    Також не можна забути і про подорожі, які здійснювалися протягом проходження виробничої практики, а саме мали змогу подорожувати не тільки територією Німеччини, а й іншими країнами Європи. Це  подорожі до колоритних міст, таких як Дессау і Лейпцига, велична столиця Польщі та столиця, найбільше місто Австрії – Відень.

     Отже, практика закордоном – це з одного боку набуття корисного робочого досвіду у великій міжнародній компанії, а з іншого – незабутня подорож країнами Європи, корисний життєвий досвід та культурний обмін між людьми багатьох націй.

   Студентські роки – найкращі роки, коли у тебе багато амбіцій та бажання йти вперед, не зупинятися та використовувати кожний шанс на 100%. Завдяки цьому я впевнена в своєму майбутньому, як самий конкурентоспроможний та досвідчений спеціаліст у свої сфері, який завжди готовий навчатися.

 

 

Навчально-виробнича практика на підприємствах Німеччини очима студентів факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК

Навчальна практика є основною частиною процесу підготовки кваліфікованих працівників та спеціалістів для подальшої роботи за фахом. Актуальність навчальної практики обумовлюється тим, що в процесі проходження практики студенти отримують необхідні практичні навички, без яких неможливо обійтись кваліфікованому працівнику. Метою проходження навчальної практики є формування та закріплення первинних теоретичних знань й професійних умінь.

     Завдяки керівництву факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК цього року ми познайомились з групою компаній Wiesenhof, яка є однією з провідних європейських гравців в птахопереробній промисловості.

     Підприємство компанії  «Wiesenhof»,  на якому ми проходили практичну підготовку − «Альфайн-Файнкост» у місті Данненбегр. Але філії також є у містах Лоне та Цербст де також наші студенти проходять практику.

 

     Данненберг - це маленьке містечко, яке розташоване на землі Нижня Саксонія. Комфорте та по своєму приємне. Отже, якщо із самого початку – дуже вразило місце де ми проживали. Невеликий будинок, тільки для студентів! Три поверхи, своя кухня, двір де ми проводили наш вільний час. Умови були те що треба. Завод знаходився за 10 хвилин від нашого будинку. То б то було все, що бажала душа студента.

 

     У перший місяць праці нам пощастило познайомитись із усіма процесами на виробництві. Всього є 5 виробничих ліній:

1 − виготовлення маринованих курячих крил;

2 – м’ясні палички або котлети;

3 – шніцелі;

4−лінія нарізки;

5 ­− лінія спеціалізується на виробництві соусів та маринадів, які є обов’язковим компонентом усіх найменувань готової продукції. 

     Санітарні умови, вимоги до працівників та контроль процесів приємно вразив нас. Все було на вищому рівні, навіть більше! Колектив дружній, не дивлячись на те, що студенти змінюються кожних 3 місяці. З перших днів до нас добре ставились, все розповідали, показували як правильно роботи та інше. Навіть після роботи, деякі працівники виробництва провели нам екскурсію по містечку.

 

 

      Наш вільний час ми намагались не гаяти в готелі, а подорожувати. Адже, коли як не зараз. Навіть із цим нам дуже допомогли місцеві. Розповіли як краще, швидше та дешевше подорожувати Німеччиною. Забігаючи на перед, разом із друзями ми встигли відвідати Грецію та всі мальовничі містечка поблизу.

 Період нашої практики минув швидко, але із надзвичайною користю. Окремо хочеться висловити подяку керівництву Національному університету біоресурсів і природокористування Україниміжнародному відділу університету та деканату факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК за надану можливість та безцінні знання, котрі ми отримали аби у майбутньому стати дійсно успішними фахівцями своєї справи.

 

 Студентка факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Людмила Герус ділиться враженями від закордонної практики

 

Практичне навчання студентів - одна з форм проведення практичної підготовки, що є обов'язковим компонентом освітньо-професійної програми підготовки фахівців для здобуття кваліфікаційного рівня «Бакалавр». І наш факультет харчових технологій та управління якістю продукції АПК також відправляє студентів на фахову практику не тільки на підприємства України, а й до різних країн світу. 

     Мене звати Герус Людмила, і я студентка 2 курсу скороченого терміну навчання факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК. Нещодавно я приїхала з міста Цербст, де проходила практику на підприємстві Allfein. У Німеччині я вже не вперше, тому була дуже щаслива, дізнавшись про це, адже це дуже гарна можливість закріпити знання здобуті в університеті. Тому студенти моєї групи, і ще декілька студентів з інших груп вирішили скористатись нею.

    Аllfein Feinkost GmbH & Co. KG - це дочірне підприємство компанії Wiesenhof, що входить до складу PHW Grouр, яка являє собою одну з найбільших компаній в німецькій харчовій промисловості. Основні потужності займаються виробництвом і маркетингом високоякісних сортів м’яса птиці, таких як курка, індичка і качка під брендом WIESENHOF.

     Коли наша група приїхала до гуртожитку, в якому ми проживали, нас люб’язно зустріли. Згодом нас ознайомили з роботою, правилами нашого контракту та діями які ми повинні зробити далі ( тиждень відбути карантин, який оплачується і здати всі необхідні аналізи). Майже ніхто з тих, хто зі мною приїхали не знали німецьку мову, але це зовсім не стало перешкодою для нашої роботи. Багато працівників знають російську, польську, англійську мови. Мені особисто жодного разу ніхто не відмовив, коли я просила про допомогу.

     Кожного дня ми потрапляли у різні цехи і бачили технологічні процеси виробництва продукції, про які нам розказували на лекціях. Я вважаю що кожен студент має потрапити на таке підприємство, а особливо важливо це для студентів спеціальності «Харчові технології». За німецьку якість мабуть чув кожен, і це відноситься не тільки до продукціі, а також до обладнання на якому ми працювали. Працівники завжди тримають все устаткування в ідеальному стані. У кінці кожного робочого дня проводиться генеральне прибирання, тому зранку ми потрапляли в максимально чисті цехи.

     Вільний час ми проводили весело і цікаво. Цербст -  історичне і дуже красиве містечко, де є багато місць, які варто відвідати. Цю атмосферу міста важко описати словами. 

     Мали ми можливість подорожувати різними містами Німечини, такими як : Ле́йпциг (Leipzig ), Маґдебурґ (Magdeburg ), Дессау (Dessau) , Дрезден (Dresden) , звичайно столиця Німеччини Берлін (Berlin ) та багато інших. 

     Отже, практика за кордоном – це не тільки чудова можливість закріпити старі та отримати нові знання, а і мати море прекрасних емоцій, знайомство зі студентами з різних країн, працівниками заводу, вечірки на вихідних, шашлики, барбекю, басейн, шопінг, подорожі та багато іншого. тож не втрачайте круту можливысть поъхати, порывняти, выдпочити выд буденносты, побачити багато  нового, отримати нймовырны емоцыъ та спогади.

     

    Хочу окремо подякувати за неймовірну практику таким людям: нашому декану факультету Ларисі Баль-Прилипко, заступнику декана Наталії Слободянюк та доценту Олені Очколяс.  

   

Практичне навчання – важлива складова освітнього процесу студентів факультету харчових технологій 

 

         Практичне навчання – важлива складова освітнього процесу, яка дає студентам можливість узагальнити теоретичні знання та отримати певні практичні навички.

Дякуючи міжнародному відділу університету та факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК, частинка нашої дружньої факультетської родини мала змогу пройти міжнародну практику в Німеччині на підприємстві Аllfein Feinkost GmbH&Co. KG, що знаходиться у місті Цербст.

Невеличке мальовниче місто із 22 тис населення і цікавою історією стало для нас за 3 місяці перебування наче рідним.

   

   

Підприємство, на якому ми проходили стажування, спеціалізується на виробництві напівфабрикатів з м’яса птиці. Даний завод входить до групи компаній Wiesenhof, яка є однією з провідних на німецькому ринку.

Ми були залучені майже у всі виробничі процеси: від підготовки м’яса перед подрібненням до пакування вже готової замороженої продукції. Були  учасниками процесу виготовлення шніцелів, кордон блю, нагетсів, котлет у різних видах паніровки, шматочків філе у сосусі. Цікавим є те, що завод намагається задовольнити попит споживачів на екологічні та етичні продукти харчування, тому в асортименті присутні також веганські вироби.

      

Для мене, як для студентки, яка навчається на освітньому напрямі «Якість, стандартизація, сертифікація», цікаво було дізнатись про заходи, що здійснюються задля забезпечення безпечності харчових продуктів на усіх етапах виробництва. Ми спостерігали за технологічними операціями та порівнювали умови виробництва з українськими підприємствами, на яких ми проходили практичне навчання раніше.

Підприємство дотримується санітарних вимог, щодня чистий робочий одяг працівників, постійний контроль за зовнішнім виглядом та гігієною рук, обмежений доступ до окремих цехів, сировина та готова продукція не перетинаються, в кінці робочого дня миття та дезінфекція обладнання.

Окрім українських студентів, на заводі працює багато представників інших національностей, більшість з яких допомагали нам освоїтись, навчитись користуватись обладнанням та виконувати поставлену роботу швидко та якісно.

Міжнародна практика – це не тільки можливість отримати нові знання, а й багато емоцій та вражень. Попри карантинні заходи, яких у Німеччині дотримуються досить суворо, ми мали можливість відвідати декілька відомих міст.

Нашою першою та найочікуванішою поїздкою була подорож до столиці –  Берліну. Ми були приємно вражені красою та чистотою міста та його розмірами. Мали змогу побачити Бранденбурзькі ворота, Рейхстаг, Берлінську стіну, відомий меморіал пам'яті жертв Голокосту, прогулятись містом і отримати приємні спогади на все життя.

   

Наступним було старовинне місто Магдебург. Ми були захоплені величністю Магдебурзького собору та оригінальністю деяких будівель. Також мали змогу погуляти мальовничими містами Лейпцигом та Вольсбургом.

   

Не всі університети дають можливість своїм студентам проходити практику за кордоном, тому ми безмежно вдячні нашому НУБіП України за ці 3 місяці стажування, які відкрили для нас багато нової інформації, дали змогу отримувати хорошу заробітну плату і подорожувати.

 

Міжнародна практика у закладах готельно-ресторанної галузі з романтичним настроєм «Тарантелли»

3 березня, в стінах НУБіП України, представники «Асоціації UCM Italy» запропонували нашим студентам здобути практичну підготовку і провести курс навчання з таких професій: кухар, офіціант, піцайоло, бармен, фахівець з туризму за програмою «Культура італійської кухні». Організаторами даного проекту EUROEST є президент асоціації UCM-Italy Пауло Брешіа і головою асоціації Оленою Герасименко.

    Практика триває 3 місяці – з початку червня до початку вересня. Студенти запрошуються на практику у зіркові готелі, ресторани, кафе, піцерії. Ресторанні заклади різноманітного направлення від приготування морепродуктів, м'яса до різноманітних, паст, коктейлів і багато іншого. Згідно графіку, студенти мають проходити її шість днів на тиждень по десять годин в день.

    Також асоціація зобов’язалася платити стипендію, а для осіб, які знають італійську мову або  мають певні технічні навички з перелічених вище професій – підвищену. Окрім того, студенти не мають оплачувати харчування, проживання, транспорт, що є досить позитивним моментом.

     Студенти ознайомляться з особливостями італійської кухні, яка є однією із найвідоміших кухонь світу. Таку популярність вона здобула завдяки різноманітності і неповторності страв.

     На заході згадали і про те, що в Італії є багато приватних ресторанів та кафе. Їхні власники приймають практикантів наче рідних дітей.

      Учасники практики також за власним бажанням можуть ходити на екскурсії та пізнавати цікаві місця Італії у свій вільний час.

   Підводячи підсумок, можна з впевненістю сказати, що студенти, які були присутні на сьогоднішній зустрічі отримали позитивні емоції,  натхнення і  бажання дізнаватися щось нове, адже не щодня випадає можливість здобути практичний досвід з цікавих професій у загадковій країні під назвою Італія.

 

Враження від міжнародної практики у Франції на підприємстві G.A.E.C. DU BURON DE FAGES

ЗВІТ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ (завантажити 11,7 Mb)

FEFU – федерація обмінів Франція – Україна. Наш університет уже давно співпрацює з цією організацією. Кожного року проводяться співбесіди, під час яких відбирають студентів для проходження стажування. Основною вимогою є  знання мови та аргументація того, що тобі необхідне це стажування. Для усіх бажаючих організовуються безкоштовні курси французької мови, які проводяться безпосередньо французами.

Для мене це було вже друге стажування за цією програмою. Першого разу я познайомилась із життям французьких фермерів. А рівень ІІ дав мені можливість побачити і попрацювати на виробництві ковбасних виробів, вершкового масла та сиру.

Стажування проходило в регіоні Овернь, департаменті Канталь, селі Пло. Даний регіон відомий своїми сирами, так звані 5 сирів АОР Auvergne: Bleu d'Auvergne, Cantal, Fourme d'Ambert, Salers, Saint-Nectairе.

Сімейне підприємство, засноване подружжям Thérèse et Roger Sevestre. На сьогодні власниками є двоє синів – Christian et Daniel. Але madame Sevestre досі працює на виробництві м’ясної продукції, у магазині, на ринках.

У власності даного підприємства є близько 200 га землі, 180 дійних корів, свині, вівці. Roger Sevestre займається розведенням коней та осликів.

Робочий день не був нормованим, за день працювали від 7 до 10 годин, залежно від обсягів роботи. Кожен день тижня мав свою спеціалізацію:

         понеділок – прибирання, дезінфекція виробничих приміщень;

         вівторок – приготування фаршу для ковбас, сала, м’яса для продажу на ринках;

         середа – виробництво ковбас, сосисок, паштетів;

         четвер – приготування готових страв: pounti, chou farci, aligot, tartes à la tomme, tourtes au Salers;

         п’ятниця – розбирання курей, качок;

         субота, неділя – робота у магазині.

Окрім цього, щодня з 10.00 до 13.00 я працювала у молочному відділі на виробництві сиру.

Головним достоїнством підприємства G.A.E.C. du Buron de Fages є те, що уся продукція є натуральною на 100 %. Для приготування фаршу для ковбас використовувалося тільки м’ясо, відділене від сала, сіль, спеції, вино, коньяк. За один день ми робили близько 140 кг ковбас.

Це стажування, на мою думку, було дуже важливим для мене. Уже зараз, закінчивши лише два роки навчання в університеті, я мала змогу попрацювати за моєю майбутньою спеціальністю. Одночасно я працювала на виробництві сиру, ковбаси, консервованих виробів. Тобто тепер, по закінченню стажування, я вже знаю, які особливості цих виробництв, які плюси й недоліки кожного з них. Цей досвід є безцінним.

 

Подорож у мрію Un voyage dans le rêve Звіт про навчальне стажування у Франції

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook