Міжнародне стажування викладачів

 Делегація НУБіП у Вроцлавському природничому університеті у рамках проєкту EU GREEN 

Університет постійно працює над створенням нових та посилення існуючих міжнародних зв’язків, налагодження співпраці між науковцями та управлінцями різних університетів та різних країн. Цього разу у рамках проєкту «Розробка нових міжнародних шляхів співпраці через EU GREEN консорціум 2.0.» делегація НУБіП України представлена на Кадровому тижні, що відбувається з 10 по 14 червня на базі Вроцлавського природничого університету (Wroclaw University of Environmental and Life Sciences) (Польща). Поруч із нашим університетом участь від України беруть 8 університетів України, зокрема, Університет Шевченка, Національний авіаційний університет, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Національний технічний університет «Харківський політехнічний iнститут» Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Гжицького» та інші.

  До складу делегації від НУБіП України входять: начальник планово-фінансового відділу Тетяна Костюк, заступник декана факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Микола Ніколаєнко, в.о. завідувача кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів Наталія Голембовська, доцент кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів Валентина Ісраелян та старший викладач кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності Анна Сальнікова будуть брати участь у зустрічах та тренінгах щодо налагодження міжнародної співпраці в управлінні та науковій діяльності університетів.
  У рамках стажування наші колеги ознайомились із структурою університету, дізнались про можливості співпраці із консорціумом EU GREEN та відвідали Новітній центр переробки та харчових технологій Вроцлавського природничого університету (СIT Pawlowice). Новітній центр призначений для створення та апробації технологій виробництва м’ясної продукції, випікання хліба, виробництва пива, вина та сидру, та обладнана новітніми лабораторними комплексами для визначення якості та безпечності продуктів харчування.
 Загалом програма візиту передбачає насичений подіями, тренінгами та зустрічами тиждень, який дозволить познайомитися із колегами українських університетів та налагодити співпрацю із представниками інших країн Європейського союзу.

 

За програмою NAWA проходять наукове стажування викладачі НУБіП України у Вроцлавському природничому університеті, Польща

 

З 01 жовтня 2023 року за підтримки керівництва НУБіП України розпочалося місячне стажування чергової групи співробітників нашого університету у Вроцлавському природничому університету, м. Вроцлав. Стажування проходить за програмою NAWA.

  Зокрема у ньому беруть участь: доктор медичних наук, професор кафедри громадського здоров’я та нутриціології Геннадій Ткач (факультет харчових технологій та управління якістю продукції АПК), кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри гідробіології та іхтіології Наталія Рудик-Леуська (факультет тваринництва та водних біоресурсів), а також кандидати ветеринарних наук, доценти кафедри біохімії і фізіології тварин імені академіка М.Ф. Гулого Валерій Цвіліховський та кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка Роман Бокотько (факультет ветеринарної медицини).
  В день приїзду до Вроцлавського природничого університету (зліва на право): професор Геннадій Ткач, доцент Валерій Цвіліховський, керівник міжнародних програм Вроцлавського природничого університету Анна Раулушкевич, доценти Наталія Рудик-Леуська та Роман Бокотько
Під час знайомства з територією факультету ветеринарної медицини Вроцлавського природничого університету
 Виступає ректор Вроцлавського природничого університету, професор Ярослав Босий
 
  А далі до роботи – виконання програми стажування на профільних кафедрах Вроцлавського природничого університету, де йде відпрацьовання новітніх методик експериментальних досліджень та ознайомлення з навчальною, науковою і дослідницькою роботами університету.
Професор Геннадій Ткач дорогою до профільної кафедри
За роботою професор Геннадій Ткач та доктор Анна Ліпінська
Доцент Наталія Рудик-Леуська на кафедрі гідробіології та рибництва Вроцлавського природничого університету
 Під час дружньої розмови завідувач кафедри гідробіології та рибництва Вроцлавського природничого університету, професор Моніка Ковальська-Горальська та завідувач кафедри гідробіології та іхтіології НУБіП України Наталія Рудик-Леуська
Доцент кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка Роман Бокотько стажується в лабораторії клітинних культур та новітніх методів лікування під керівництвом доктора Томаша Генбаровського на кафедрі біоструктури і фізіології Вроцлавського природничого університету
За відпрацюванням технології оперативного отримання тканинного матеріалу з головного мозку щурів
У лабораторія біохімії і біотехнології. Доцент кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад. М.Ф. Гулого Валерій Цвіліховський з докторантом Мареком Печкою відпрацьовують методику виділення низькомолекулярних білків з бактерій роду Сальмонела (Salmonella) для подальшого синтезу моноклональних антитіл з метою лікування ракових захворювань.
Доцент Валерій Цвіліховський під час участі у Міжнародній конференції, присвяченій педагогічній майстерності
 
 

Британсько-українське твінінгове партнерство НУБіП України та University of Reading: обмін враженнями

 28 липня у Варшаві добіг до завершення другий тижневий міжнародний семінар із підвищення кваліфікації в рамках Twinning проєкту співпраці Національного університету біоресурсів і природокористування України та University of Reading.

   Цей проєкт є продовженням двостороннього співробітництва між University of Reading (Велика Британія) та НУБіП України в рамках Twinning Project.

   До складу делегації увійшли понад тридцять представників НУБіП України, зокрема, ННІ лісового і садово-паркового господарствафакультетівгуманітарно-педагогічногоекономічногоаграрного менеджментутваринництва та водних біоресурсів

захисту рослинбіотехнологій та екологіїагробіологічногохарчових технологій та управління якістю продукції АПКМодераторами заходу були професорки University of Reading Сара Карді та Алла Кравченко з НУБіП України.

   Перший день воркшопу був присвячений представленню учасників та проекту TwinningСара КАРДІ та Саймон МОРТІМЕР представили Університет Редінгу та Twinning Project.       

   Другий день був присвячений темі побудови співпраці, як всередині нашого університету, так і з іншими університетами. Науковці НУБіП були поділені на міждисциплінарні групи і мали пропрацювати спільний проект, який залучить представників різних факультетів.

   Перебування у Варшаві було пов’язане не лише з насиченою програмою стажування, але і цікавою культурною програмою, що включала екскурсію старим Вільянівським палацом, де учасники також мали можливість у неформальній обстановці краще познайомитись між собою.                      

   На четвертий день обговорювались проблеми, виклики та можливості при написанні міжнародних публікацій. Визначення стратегій. А також конкретні кроки написання таких публікацій, їх планування та визначення можливостей для публікацій. Критерії вибору міжнародного журналу, на які показники слід звернути увагу.

   Крайній день воркшопу почався з теми залучення коштів до досліджень і проектів, здобуття грантів, обговорення концепцій, проблем, підведення підсумків роботи та розробки подальших кроків співпраці Університету Редінгу та НУБіП в рамках проекту Twinning та обмін враженнями від співпраці з університетом Reading. 

 

   На завершення стажування відбувся обмін цінними подарунками.

   Декан агробіологічного факультету Оксана Тонха говорить: "Враження від стажування дуже позитивні – нові знайомства, знання та неповторний досвід роботи в команді надихають і далі працювати задля розвитку освіти в Україні.

   На згадку про інтенсивний курс стажування та підвищення кваліфікації у колег залишилася приємна втома, вдячність до викладачів з університету Reading та хороші емоції від отриманої інформації".

   "Безмежно вдячні за теплу атмосферу наукового стажування: обмін педагогічним досвідом, насичені презентації фахівців, активні дискусії, дружне неформальне спілкування, мандрівки по історичній Варшаві. Набутий досвід і тематика програми стажування залишили незабутні враження й мотивували до нових звершень та подальших пошуків. Сподіваємося, що нові знайомства дадуть можливість надалі розширювати міждисциплінарні зв’язки по навчальних закладах інших країн", говорить Ірина Савицька декан гуманітарно-педагогічного факультету.                               

   "Міжнародне наукове стажування – це не лише нові наукові здобутки, цікаві знайомства, неперевершені враження, але й наполеглива наукова праця. Велика вдячність Британським колегам за організоване наукове стажування, можливість знайомства та обміну досвідом з викладачами. Бажаю команді подальшого розвитку та процвітання" - ділиться враженнями Оксана Барановська учений секретар, доцент кафедри організації підприємства та біржової діяльності.

   "Дуже вдячна організаторам за це стажування, бо всю отриману інформацію та матеріали сподіваюсь використати в навчальному процесі. Сподіваємось на подальшу співпрацю з університетом Reading та нові проекти.

   Колегам бажаю нових цікавих проектів та натхнення" - говорить Олена Колісніченко завідувач кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну.            

   Якщо підсумувати то дане стажування це корисний і цікавий досвід, який дозволяє познайомитися з абсолютно іншим університетом, їхніми науковими програмами, здобутками та можливість перейняти знання від кращих британський викладачів. Такий досвід є безцінним, оскільки дає змогу усвідомити, що НУБіП України є її гідним представником для партнерства міжнародного рівня.

 

Молоді вчені Олена Очколяс та Микола Ніколаєнко факультету харчових технологій прийняли участь в семінарі з підвищення кваліфікації в рамках Twinning проекту співпраці НУБІП та Університету Рідінг

 

  Протягом червня доценти кафедри технології мясних, рибних та морепродуктів Микола НІКОЛАЄНКО та Олена ОЧКОЛЯС взяли участь в підвищені кваліфікації в рамках спільного проекту Університету Рідінг (Великобританія) та НУБІП України Capacity building of Ukrainian researchers for sustainable livelihoodssocio-economic developmentОрганізаторами семінару були: професор Сара КАРДІ, Емма БЕЗКІЦА та Алла КРАВЧЕНКО.

Метою Twinning проекту є розвиток наукових проектів,  можливості обміну студентами та науковцями.

Перший день воркшопу був присвячений представленню учасників та проекту Twinning. Сара КАРДІ та Емма БЕЗКІЦА представили Університет Редінгу та Twinning Project.                  

В другій половині робочого дня науковців НУБІП представити себе, свої підрозділи і запропонувати ідеї для можливої співпраці.

В процесі відбулася групова дискусія на тему «“Де сфери взаємного інтересу? Мапування тем для дослідницької та викладацької співпраці. У чому полягають інтереси шкіл/факультетів?”».       

 Другий день був присвячений темі побудови співпраці, як всередині нашого університету, так і з іншими університетами. Науковці НУБІП були поділені на міждисциплінарні групи і мали пропрацювати спільний проект, який залучить представників різних факультетів. Микола НІКОЛАЄНКО разом з представниками факультету аграрного менеджменту Наталією КОВАЛЕНКО, Олександрою РАЛКО та Каріною ФЕДЧЕНКО з гуманітарно-педагогічного факультету обговорили та представили проект оцінки та покращення харчування населення України та Великобританії, як шляхом соціальної роботи так і розробки та популяризації продуктів спеціального призначення.

Олена ОЧКОЛЯС разом з представниками  агробіологічного факультету Ольгою КРАВЧЕНКО, з гуманітарно-педагогічного факультету Наталією Шевченко та Зоргач Альоною з кафедри менеджменту ім. професора Й.С. Завадського представили проект екологічно харчового продукту оздоровчого призначення, який залучав сфери всіх науковців.               

В рамках групової дискусії, були розглянуті такі питання як: “Що робить співпрацю успішною?”, “Які хороші уроки співпраці?”, “Які наші цілі щодо міждисциплінарної співпраці?”, “З якими бар'єрами ми стикаємося?”, “Як ми можемо знайти рішення для них?”. Також було розглянуто два завершених проекти, як приклади міждисциплінарної співпраці: “Case study: Newton Agham project” та “Case study: ZBNF project”.

 Третій день був присвячений знайомству з культурною спадщиною Польщі. Науковцями НУБІП були відвідані центр міста Варшава, Королівський замок Варшави, Вілянівський палац короля Яна ІІІ та інші локації.                   

 Четвертий день воркшопу почався з  теми залучення коштів до досліджень і проектів, здобуття грантів. Як почати перетворювати ідею на заявку на зовнішнє фінансування? Памп-праймінг та перевірка концепції. Які є проблеми та їх шляхи вирішення.

По обіді обговорювались проблеми, виклики та можливості при написанні міжнародних публікацій. Визначення стратегій. А також конкретні кроки написання таких публікацій, їх планування та визначення можливостей для публікацій. Критерії вибору міжнародного журналу, на які показники слід звернути увагу.                         

 Останній день був присвячений підведенню підсумків роботи та розробки подальших кроків співпраці Університету Редінгу та НУБІП в рамках проекту Твіннінг. Також на зустріч завітала Ольга Пелих з факультету менеджменту Університету Варшави. Вона представила можливості співпраці в рамках проекту EIT Food, який частково фінансується Організацією об’єднаних націй.         

Щиро дякуємо партнерам Університету Рідінг,  міжнародному відділу НУБІП України та всіх дотичних до даного заходу за надану можливість бути учасниками курсу підвищення кваліфікації.            

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook