Декан факультету Лариса Баль-Прилипко познайомилась з особливостями освітнього процесу Чернівецького Національного університету

30 жовтня 2024 року

В рамках стажування та підвищення кваліфікації керівного та професорсько-викладацького складу у жовтні декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК, проф. Лариса Баль-Прилипко відвідала Чернівецький національний університет, один із найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців – комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. як резиденція митрополитів Буковини і Далмації за проектом відомого австрійського архітектора чеського походження Йозефа Главки.

Візит в університет та перше знайомство розпочалось з директором ННІ біології, хімії та біоресурсів доктором технічних наук, професором Русланом Беспалько.

  

Сьогодні в Університеті функціонує 2 Навчально-наукові інститути: біології, хімії та біоресурсів та фізико-технічних і комп’ютерних наук, 10 факультетів: географічний; економічний; іноземних мов; історії, політології та міжнародних відносин; архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва; педагогіки, психології та соціальної роботи; математики та інформатики; філологічний; факультет фізичної культури та здоров'я людини, юридичний; коледж. Усього в закладі налічується 73 кафедри, 55 з яких очолюють доктори наук.

Лариса Вацлавівна побувала на кафедрі Хімії та експертизи харчової продукції імені Юрія Федьковича. Вона забезпечує підготовку студентів за спеціальністю 181 «Харчові технології» та 102 «Хімія», зосереджуючись як на фундаментальних, так і на прикладних аспектах. На кафедрі реалізуються освітні програми бакалаврату та магістратури, а також ведеться активна наукова діяльність.

Кафедра бере участь у міжнародних проєктах, зокрема в програмі COST, що сприяє співпраці з іноземними науковими установами та обміну досвідом. Студенти і викладачі активно займаються науковими дослідженнями в галузі загальної, неорганічної, органічної та аналітичної хімії. Особлива увага приділяється практичній підготовці та експериментальній роботі.

Завідувачка кафедри Анастасія Сачко, люб’язно познайомила Ларису Вацлавівну з колективом, розповіла про кафедру, її досягнення та показала матеріально-технічну базу.

Їхні пеціалізовані лабораторії контролю якості харчової продукції мають сучасне обладнання, а саме для: атомно-абсорбційного аналізу (атомно-абсорбційний полуменевий спектрофотометр та мікрохвильовий мінералізатор, UV-vis спектрофотометр, спектрофотометр ocean optics), хроматографічного аналізу (газові та рідинний хроматографи з спектрофотометричним, флуорисцентним та електрохімічним детектуванням, роторний випарник), експрес методів аналізу (люміноскоп, мілкотестер, нітратомір, рН-метри, рефрактометри різних типів, мікроскопи), устаткування для організації наукової роботи студентів (спектрофотометри, поляриметри, віскозиметри, кондуктометри, рН-метри, сушильні шафи, центрифуги лабораторні, ваги електронними тощо). На кафедрі розташована демонстраційна лабораторія компанії ДонауЛаб Україна, яка надає в користування згідно до угоди екстракційну установку на 6 позицій, ротаційний віскозиметр, прилад для визначення активності води, лазерний дифрактометр, густиномір, автоматизований капілярний віскозиметр та інше обладнання).

  

"Враження від стажування дуже позитивні.Безмежно вдячна за теплу атмосферу, обмін педагогічним досвідом, активними дискусіями, неформальне спілкування, мандрівками по історичним Чернівцяі. Сподіваємося, що нові знайомства дадуть можливість надалі розширювати міждисциплінарні зв’язки по навчальних закладах", говорить Лариса Вацлавівна.

Наталія Голембовська, завідувачка кафедри технології

мꞌясних, рибних та морепродуктів

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook