Науковий гурток «Рибництво» - симбіоз теорії та практики для студентів спеціальності 207 "Водні біоресурси та аквакультура"
Практична складова навчання є однією з найважливіших у засвоєнні компетентностей майбутніми фахівцями рибогосподарської галузі. Вдосконалювати набуті в процесі навчання та здобувати нові практичні навички у виробничих умовах мають змогу учасники наукового гуртка «Рибництво», який діє на кафедрі аквакультури факультету тваринництва та водних біоресурсів. Участь студентів в таких наукових підрозділах є одним із елементів формування їх індивідуальної освітньої траєкторії та набуття ними умінь та знань, необхідних для майбутніх науковців.
Свою роботу гурток «Рибництво» розпочав у 2011 році, і за час свого існування вже встиг виховати талановиту молодь, яка орієнтуючись у сучасних проблемних та перспективних напрямах аквакультури та продовживши навчання в аспірантурі кафедри, здобула наукові ступені. Тож гурток і надалі продовжує всебічно сприяти зацікавленим студентам в їх перших кроках до наукових досліджень в рибогосподарській галузі. Гуртківці вчяться аналізувати та узагальнювати науково-технічну інформацію, отримувати та закріплювати практичні навички робіт, висвітлювати результати своєї діяльності в наукових працях. Так, актив гуртка завжди долучається до роботи Всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, круглих столів, семінарів, форумів, що організовуються провідними науковими та державними установами галузі аквакультури.
На базі лабораторії технологій в аквакультурі студенти мають змогу безпосередньо працювати з гідробіонтами, освоювати технологічні підходи до їх вирощування та відтворення, раціональної годівлі та управління якістю водного середовища. Результати, отримані під час досліджень, лягають в основу написання студентських наукових робіт, які з успіхом конкурують на Всеукраїнських конкурсах. Не менш важливим результатом участі у роботі гуртка є здобуття студентами практичного досвіду та розуміння основ проведення дослідної роботи, що в умовах сьогодення стають ключовими критеріями для роботодавців у процесі оцінювання здібностей випускників ЗВО під час їхнього працевлаштування.
Участь у науковому гуртку дає змогу здобувачам не лише долучитись до проведення цікавих дослідів та прослухати лекції досвідчених фахівців галузі, а й відвідати провідні наукові установи України й успішні аквакультурні підприємства. Так, лише від початку нового навчального року, гуртківці побували в Інституті рибного господарства НААН, де ознайомились із його структурою та діяльністю підрозділів. Відвідали ТОВ «Агрофірма «Колос», де занурились в особливості вирощування коропових риб в умовах ставового рибного господарства. На базі ТОВ-СРП «Осетр» освоїли структуру аквакультурного осетрового підприємства замкнутого технологічного циклу з одержання цінної продукції осетрових риб.
Тож і надалі ми не будемо зупинятися й продовжуватимемо виховувати нову плеяду талановитих фахівців, які беззаперечно стануть майбутньою міцною основою зростання та процвітання галузі аквакультури. Всі охочі можуть доєднатись до роботи гуртка, заповнивши анкету за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbMBrK4kyW0Pz9YtMdy8TAANjNrgEqfW2wHeCVUrS2YiHTpA/viewform або звернувшись до співкерівника гуртка Олесі Охріменко каб 83 к.1.
Ми щиро дякуємо та низько вклоняємось перед нашими Збройними Силами, які стоять на варті рідної землі та оберігають її, даючи нам змогу продовжувати працювати та навчатись на її благо!