ОбразоТворча осінь кафедри культурології
Кафедра культурології гуртує навколо себе творчих особистостей – і через можливість брати участь у діяльності творчих студій та гуртків, і через вивчення навчальних дисциплін, зокрема, етнокультурології, української та зарубіжної культури, ділового протоколу та етики спілкування. А те, що в НУБіП України відбувається навчання очно, додає чимало добрих можливостей краще пізнати українську культуру, що на повну використовує колектив кафедри культурології. Так, доцентка кафедри та керівниця народної художньої студії «Голосіївська палітра» Ярина Пузиренко заохочує студентство відвідувати знакові мистецькі події. Цьогорічна осінь не стала винятком.
У виставкових залах Центрального будинку художника під егідою Національної спілки художників України зараз експонуються дві цікаві виставки – це виставковий проєкт з нагоди Дня художника та експозиція художніх творів претендентів на вступ до лав Національної спілки художників України.
Ці культурно-мистецькі проєкти відвідали студенти 1 та 3 курсів спеціальності «журналістика» гуманітарно-педагогічного факультету, першокурсники факультету інформаційних технологій, факультету тваринництва та водних біоресурсів, а також учасники народної художньої студії «Голосіївська палітра».
Учасники народної художньої студії «Голосіївська палітра» приурочили своє виїзне заняття до відкриття виставок – 11 жовтня. І це не випадково, адже на вернісажі була можливість поспілкуватися з митцями. Приємною стала зустріч з видатним художником-графіком Василем Перевальським. Василь Євдокимович – академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, завреат літературно-мистецьких премій ім. І. Нечуя-Левицького, Яблонської, І. Рєпіна. Як раз напередодні зустрічі студенти вивчали лінорити – ілюстрації художника до поетичної збірки «Скіфський степ» Леоніда Череватенка. А його дружина, теж художниця наївного малярства, Марія Перевальська тривалий час викладала в НУБіП України, зокрема і на кафедрі культурології.
Для всіх учасників вернісажу приємним сюрпризом став виступ струнного оркестру - цей невеличкий концерт сприяв спогляданню творів мистецтва. А їх досить багато – виставкові зали першого та третього поверхів сповнені найрізноманітніших творів сучасних митців з різних регіонів України – це і живопис, і графіка, і скульптура, а також вироби декоративно-вжиткового мистецтва.
Відрізняються твори і за жанрами та тематикою – пейзажі, натюрморти, портрети, жанрові твори тощо. Та не випадково, що найбільшу увагу студентства привернули роботи, у яких відображається сучасна Україна та її боротьба з агресором.
«Мене найбільше зачепила картина Ходаківського В.О. «За лаштунками війни. Червона соната». Я не могла відірвати від неї погляд, здавалося, що хвилин десять. І ось до мене прийшла думка, що це настільки сильно, коли стихають звуки гармат – лунають звуки скрипки, вселяють надію на життя, нагадують про світлі спогади минулого і просто заспокоюють душу, навіть на фронті….»
Йордана Курганевич, журналістика, 3 курс
«Марина Лагода Соченко створила портрет Максима Кривцова, відомого під позивним «Далі». Мене вразила ця картина, адже вона передає не лише фізичний образ бійця, а й внутрішню силу і героїзм Максима Кривцова, який віддав своє життя за Україну. Картина спонукала більше дізнатися про цю талановиту особистість – Максим-Далі був не лише бійцем, а й талановитим поетом, а також дуже доброю людиною. У руках він тримає збірку своїх віршів, а поруч із ним вірний побратим – рудий котик».
Віталіна Мозгова, журналістика, 1 курс
«Саме ця картина привернула мою увагу найбільше – робота Антонюка О. П. "Незламний", яка виконана дуже креативно, Київ зображений сірими, не яскравими кольорами. Це виправдано темою війни, автор змальовуючи територію міста будинками, мабуть, хотів показати, що Київ – незламний як фортеця»
Ліза Махонюк, журналістика, 3 курс
Варто зазначити, що на шляху до виставкових залів у студентів є можливість пройтися старовинними вулицями Києва, помилуватися його архітектурою. Такі колективні прогулянки не тільки сприяють згуртуванню студентської групи, а й посилюють враження від побаченого, додають гарного настрою. Тому хочемо відзначити старост найактивніших груп КіБ-24012 – Іллю Задерейчука, ЕКК+ЦЕ 2024 Діану Смірнову, ІСТ-24015б Назара Ічанського та передусім ЖУР-24002 – Софію Микитенко, яка надихнула свою групу ще й відвідати виставку українського колекційного мистецтва в галереї «Голден».
«Відвідання виставок завжди є цікавим процесом, бо це збагачує наш світогляд, адже мистецтво таке різноманітне, несе в собі різні сенси, різне бачення авторів. Тому, якщо є можливість відвідати якусь художню подію, це треба зробити. Я задоволена побаченим», – зазначає Марія Антоніна, журналістика, 1 курс.
А підсумував важливість відвідання таких мистецьких подій для студентства В'ячеслав Чернуха, журналістика, 1 курс: «Завершуючи екскурсію, ми дійшли висновку, що такі виставки дозволяють ознайомитися з різними стилями, напрямками мистецтва, а також творчістю сучасних митців. Це допомагає краще розуміти культуру, історію та мистецькі тенденції. Споглядання мистецьких творів сприяє розвитку здатності оцінювати естетичну цінність речей, що формує у людини більш тонке сприйняття краси в різних її проявах.
Ця екскурсія стала не лише чудовим культурним досвідом, а й надала можливість студентам глибше осмислити мистецькі процеси, що відбуваються в Україні, і відчути дух сучасного українського мистецтва».
Ярина Пузиренко,
доцентка кафедри культурології,
керівниця народної мистецької студії
«Голосіївська палітра»