«Міжкультурна комунікація очима молодих науковців»: науково-практичний семінар на кафедрі філософії та міжнародної комунікації

26 жовтня 2024 року

 У сучасному світі вкрай важливою є міжкультурна комунікація, зокрема вона покликана сприяти унеможливленню міжкультурних конфліктів в світі, поваги до інших культур, діалогу культур, сприйняття міжкультурних відмінностей тощо. Але разом з тим, в умовах глобалізації важливим є зберегти культурну ідентичність, не розчинитись при взаємодії з іншими культурами світу. Тому на сучасному етапі розвитку суспільства в контексті глобалізаційного діалогу культур проблема міжкультурної комунікації є надзвичайно важливою й актуальною.

 З нагоди відкриття лабораторії міжкультурної комунікації викладачами кафедри філософії та міжнародної комунікації НУБіП України був проведений науково-практичний семінар «Міжкультурна комунікація очима молодих науковців».


 Більше 90 учасників зібрав цей науковий захід. Тематика заходу викликала жвавий інтерес серед молодих науковців не лише НУБіП України, а інших провідних ВНЗ, зокрема були представники й Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Державного торговельно-економічного університету, Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, Національного університету «Одеська політехніка», Київського національного університету театру, кіно і телебачення іменi І. Карпенка-Карого, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.


 Учасників наукового заходу привітав начальник науково-дослідної частини університету Володимир Отченашко. Він зазначив, що проведення науково-практичних семінарів сприяє формуванню наукового світогляду та особистісного професійного становлення молодих науковців, розвиває творче мислення та індивідуальні здібності, формує навички самостійної науково-дослідної роботи, залучає талановиту молодь до науково-дослідної роботи кафедр, сприяє вихованню та підготовці молодих науковців.


 З вітальним словом до присутніх звернулась декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька, наголосивши, що нa cyчacнoмy eтaпi глoбaлiзaцiï iнфopмaцiйнoгo пpocтopy, poзвиткy мiжнapoдниx зв'язкiв пpoблeма мiжкyльтypнoï кoмyнiкaцiï, aбo «кpoc-кyльтypнoï кoмпeтeнтнocтi», cтaє вce бiльш aктyaльною. Miжкyльтypнa кoмyнiкaцiя cтвopює aтмocфepy взaємopoзyмiння i cпpияє cпiвпpaцi мiж yciмa зaцiкaвлeними cтopoнaми з piзниx цapин.


 Завідувачка кафедри філософії та міжнародної комунікації Валентина Культенко побажала всім учасникам плідної роботи .
Захід модерували професор кафедри Василь Шинкарук та доцент Світлана Христюк. Було заслухано понад 20 доповідей студентів, які представляли такі факультети як гуманітарно-педагогічний, землевпорядкування, механіко-технологічний, агробіологічний, ветеринарної медицини.


 Студентство обрало різноманітну та цікаву тематику своїх доповідей. Крім того, частина виступів була презентована студентами англійською мовою під керівництвом Світлани Христюк та іспанською мовою, під керівництвом асистента кафедри Дмитра Самардака.

 

 

 


Молоді науковці виступаючи на семінарі показали якою вони бачать міжкультурну комунікацію. Було висловлено багато цікавих і креативних думок. Зокрема, тематика виступів була: мовна специфіка віртуальної комунікації ХХІ ст.; значення стереотипів та упереджень у міжкультурній комунікації; позитивні та негативні наслідки взаємодії культур; криза культурної ідентичності України; соціально-психологічні аспекти міжкультурної комунікації; стереотипи та упередження у міжкультурній комунікації; міжкультурна комунікації та полікультурне середовище та ін.

  

 Підсумовуючи роботу семінару було зазначено, що проведення таких заходів є вкрай необхідним. Адже формування навичок міжкультурної комунікації у студентів дозволить їм вільно орієнтуватися в міжкультурному світі, розуміти його цінності та зміст, здійснювати позитивну взаємодію з носіями інших культур.
Побажаємо усім учасникам науково-практичного семінару «Міжкультурна комунікація очима молодих науковців» продовжувати вивчати мови та культури світу й не зупинятися в своїх прагненнях на практиці застосовувати міжкультурну комунікацію задля кращого взаєморозуміння між народами і державами, проте не забувати і про просування власної культури в світі.

 

Оксана Булгакова,
доцент кафедри
філософії та міжнародної комунікації

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook