Навчальна практика студентів Мукачівського фахового коледжу на базі Рівненського навчально-практичного центру із землевпорядкування на заключному етапі
Навчальна практика студентів Мукачівського фахового коледжу на базі Рівненського навчально-практичного центру із землевпорядкування на заключному етапі
24 жовтня 2024 року
За навчальним планом студенти ІІІ курсу зі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій агрономічного відділення ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» під керівництвом викладача агрономічного відділення, доктора філософії Іллі-Олександра ЗАСТУЛКИ проходили навчальну практику на базі навчально-практичного центру із землевпорядкування ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України».
Основним завданням навчально-практичного центру із землевпорядкування є проведення навчальних практик зі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій.
Мета практики – вивчення безпілотних літальних апаратів (БПЛА), що є актуальною та цікавою темою в сучасному світі.
БПЛА знаходять широке застосування у різних галузях, включаючи військове використання, цивільну авіацію, агрономію, моніторинг навколишнього середовища, пошук і рятування, зйомку територій, аерофотозйомка, фільмів та відеоматеріалів, транспорт та багато іншого.
Навчальна практика – це частина навчального процесу, під час якої студенти набувають реальної обізнаності щодо втілення тих знань, які вони одержали протягом вивчення дисципліни. Практика проходила під керівництвом викладача ВСП «РФК НУБіП України» землевпорядних дисциплін, спеціаліста вищої категорії, викладача-методиста Олександра КУШНІРУКА, який ознайомив з програмою навчальної практики. Керівник практики ознайомив майбутніх фахівців з робочим місцем та правилами експлуатації устаткування.
Провідний фахівець з охорони праці та техніки безпеки Анатолій ІВАНЧЕНКО провів вступний інструктаж з техніки безпеки та охорони праці, звернув увагу на дотриманні правил техніки безпеки, пожежної та електробезпеки при проходженні навчальної практики. Особливий наголос був зроблений на діях під час повітряної тривоги.
Здобувачі освіти працювали за наступним планом:
1. Правові основи використання БПЛА у повітряному просторі України. Параметри, технічні характеристики та можливості коптера. Активація, налаштування коптера, пульта камери і додатку. Оновлення ПЗ. Здобувачі освіти були ознайомлені з історією виникнення безпілотних літальних апаратів, правил польоту та законодавства, яке регулює польоти в Україні.
2. Система керування та навігації БПЛА. Підготовка БПЛА до польоту та управління в ручному режимі. Використання автоматичних функцій. Практиканти були ознайомлені з основами конструктивної будови квадрокоптера.
3. Правила безпечного використання БПЛА в різних погодних умовах. Симулятори та тренажери керуванням дрона FPV. Практична підготовка. Навчальні польоти.
4. Базова обробка відзнятого матеріалу на ПК. Симулятори та тренажери керуванням дрона FPV. Симулятори дрона FPV – це гра, яка дозволяє тренувати та розвивати навички керування цим типом пристрою. Розвага полягає в імітації польоту дрона в різних умовах і ситуаціях, що дозволяє отримати досвід і краще підготуватися до справжнього пілотування дрона.
Студенти-землевпорядники вивчили будову квадрокоптера, принципи керування польотом квадрокоптера, який призначений для виконання завдань, що потребують максимальної точності геолокації. Поєднує передові технології для забезпечення сантиметрової точності позиціонування. Значно покращує точність та стабільність польоту.
Майбутні фахівці переконались, що з використанням БПЛА отримати топографічні дані можна в п’ять разів швидше, ніж за допомогою наземних методів, і потребує менше робочої сили.
Здобувачі освіти по завершенню навчальної практики успішно склали іспит та отримали свідоцтво про навчання за курсом «Оператор безпілотного літального апарату (дрона)».
Отже, для сучасного фахівця землевпорядного виробництва дуже важливо мати практичні навички у використанні сучасної електронної геодезичної та комп’ютерної техніки. Саме під час проходження навчальної практики студенти ще більше впевнюються в тому, що обрана ними спеціальність 193 Геодезія та землеустрій є важливою, необхідною та перспективною.
Висловлюємо подяку Василю ЦАРУКУ, директору ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України», за можливість проходження навчальної практики, за виділені ресурси, час, надання пізнавальної інформації та досвіду, незабутні емоції від занять та відпочинку на дозвіллі.
Ілля-Олександр ЗАСТУЛКА,
доктор філософії