Члени Асоціації «Агроосвіта» на чолі зі Станіславом Ніколаєнком зустрілися з міністром аграрної політики та продовольства Віталієм Ковалем

23 жовтня 2024 року

 22 жовтня 2024 року з ініціативи Асоціації «Агроосвіта» відбулася зустріч з міністром аграрної політики та продовольства України Віталієм Ковалем. Участь в ній взяли голова Станіслав Ніколаєнко, ректор Херсонського державного аграрно-економічного університету Юрій Кирилов, ректор Поліського національного університету Олег Скидан. 

На зустрічі в діловій, зацікавленій розмові було обговорено низку злободенних питань діяльності навчальних закладів. Зокрема, знайдено спільну точку зору на неможливість вилучення земель сільськогосподарського призначення в закладів освіти. Представники Асоціації представили свій законопроект, який вносить зміни до Земельного кодексу України про те, що таке вилучення можливе лише при використанні таких земель не за призначенням, в інтересах третіх осіб. Такий проект закону буде внесено групою народних депутатів України, прихильників закладів освіти.

Міністр виказався за широкий діалог із роботодавцями, підготовку кадрів по їхньому замовленню. Зокрема, він говорив про підготовку фермерів. Асоціація висловила незгоду з існуючим порядком формування державного замовлення, коли відбувається скорочення державного замовлення на технологів тваринництва, фахівців з аквакультури, лісівників, агроінженерів, відсутність державного замовлення на економічні спеціальності. Домовилися удосконалити механізми підготовки кадрів.

Віталій Коваль позитивно поставився до ідеї відновлення в переліку спеціальностей, зокрема, захисту рослин.

Велася мова і про необхідність оновлення форми та методів перепідготовки кадрів для агропромислового комплексу. Станіслав Ніколаєнко проінформував міністра про наміри уряду ліквідувати фінансування цієї перепідготовки.

Міністр аграрної політики та продовольства підтримав продовження діалогу, майбутню зустріч з представниками закладів освіти в НУБіП України. Він звернув увагу на необхідність інтернаціоналізації діяльності закладів освіти, необхідність підготовки спеціалістів міжнародного рівня, зі знаннями іноземних мов, міжнародного законодавства, що вимагає рух України до Європейського Союзу, підготовку аграрних аташе.

Також йшла мова про необхідність підготовки кадрів для меліорації, зрошувальних систем, націленість України на посилення переробки агропродукції, нарощування доданої вартості, збільшення експорту переробної, дорогої продукції. На прикладі Польщі він показав, що ця країна за тону експортної продукції отримує в 5 разів більше виручки. 

Олег Скидан підняв тему збереження аграрних закладів освіти, недопущення їхнього руйнування. Юрій Кирилов запропонував об’єднати зусилля університету з НУБіП України щодо розвитку підготовки фахівців з меліорації.

Пресслужба

 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook