Чергове засідання кафедри овочівництва і закритого ґрунту
27 червня відбулось чергове засідання кафедри овочівництва і закритого ґрунту. Завідувач к.с.-г.н., доцент Іван Федосій наголосив у порядку денному важливі питання засідання кафедри, які схвалили одноголосно.
Одним із важливих питань, які обговорювались на засідання був розподіл аудиторного педагогічного навантаження між НПП кафедри на 2024-2025 н.р. Доповідач зауважив загальну кількість годин по кафедрі та окремо кожного НПП. Після ухвалення закону про підтримку наукової роботи в закладах вищої освіти робочий час науково-педагогічного працівника включає час виконання ним навчальної, методичної, організаційної роботи та інших трудових обов’язків лише 500 годин на навчальний рік. У результаті чого викладачам-науковцям має вивільнитися більше часу і ресурсів для досліджень, результатами яких вони зможуть ділитися зі студентами. Іван Федосій акцентував увагу, що викладачі, які не хочуть проводити наукову роботу зможуть визначити максимальне навчальне навантаження в обсязі 900 год. їхнього робочого часу, перейшовши у статус педагогічного працівника.
Серед основних нововведень розподіл педагогічного навантаження й на завідувачів лабораторій, які попередньо отримали години за навчальні, навчально-ознайомчі та виробничі практики. Водночас, остаточне навантаження буде доведено після вступної кампанії студентів ОС «Бакалавр» і «Магістр».
Важливим питанням, яку озвучив завідувач кафедри, к.с.-г.н., доцент Іван Федосій, початок навчального року. Доповідач зазначив, що початок нового навчального року буде з 19 серпня. Він довів до відома розклад проведення аудиторних і дистанційних занять. Водночас зазначив і результати моніторингу оновлення силабусів та робочих програм дисциплін, які читаються НПП кафедри. Результати перевірки встановили 100% оновлення. Крім того, на контролі ліквідація академічної заборгованості та НПП кафедри максимально сприяти цьому.
Іван Федосій також закцентував увагу на формуванні наукових проєктів для участі в конкурсі на державне фінансування. Від кафедри подано один проєкт. Однак важливо залучатись всім науково-педагогічним працівникам, в яких 500 год. передбачено на виконання науково-дослідної роботи.
У зв’язку з підвищенням пожежної небезпеки, частими випадками пожеж в місті Києві, в тому числі ймовірності обстрілів з боку російського агресора, несприятливими умовами пов’язаними з відключенням електроживлення, що ускладнює можливість контролювати безпечний стан електромереж та з метою посилення контролю за протипожежною безпекою, унеможливлення та попередження надзвичайних ситуацій в НУБіП України відповідно до наказу №635 від 06.06.24 р. було проведено позаплановий інструктаж «Про посилення протипожежної безпеки».
Розглядались й інші важливі питання життєдіяльності кафедри.
Секретар кафедри, доцент
Ірина Бобось