Навчально-дослідні господарства: поточний стан і плани на майбутнє

12 червня 2024 року
  Час летить дуже швидко, і ось уже майже промайнуло половина року. Пора звірити годинники, тим більше, що завершилась посівна компанія, і настав час заготівлі кормів та підготовки до наступних жнив. Ректорат під головуванням ректора Станіслава Ніколаєнка за участі проректорів Вадима Ткачука та Оксани Тонхи зібрав для звіту та відвертої розмови директорів господарств.

  На початку слово було надано Дмитру Уманцю, директору НДІ технології та якості продукції тваринництва, який очолював за розпорядженням ректорату комісію з перевірки стану тваринництва в господарствах та надання консультативної допомоги з підвищення продуктивності молочного стада. За висновками комісії у господарствах є певні проблеми із якістю молока та збалансованістю раціонів різних вікових груп великої рогатої худоби. Були напрацьовані ряд рекомендацій, що дозволить вирішити наявні проблеми та забезпечать підвищення продуктивності стада та якості молока.

 

  Микола Журавель директор Великоснітинського НДГ ім. Музиченка доповів про завершення посівної компанії, всі заплановані культури посіяні в повному обсязі і вчасно. Зараз проходить заготівля сіна, догляд за посівами, внесення засобів захисту рослин, позакореневе підживлення. З початку року понад 500 студентів пройшли в практичне навчання, і на даний час понад 100 студентів перебувають на базі господарства. Спільно з науковцями університету та компанією ТОВ "Кортева Агрісаєнс Україна" проводяться дослідження по вирощуванню нових гібридів кукурудзи та соняшнику, а також вирощування сортів вики французької селекції із застосуванням спеціалізованих інокулянтів та оригінальних мікродобрив.

  Про підсумки діяльності Агрономічної дослідної станції доповів директор Юрій Росамаха. Завдання весняної посівної виконані повністю, посіяно біля 600 га ярих зернових та технічних культур, вчасно внесені грунтові гербіциди, зараз проводиться додатковий захист культур від хвороб та шкідників. Повністю засіяно ННВП «Дослідне поле», де проводяться наукові дослідження кафедр та проходять практики студентів. Науковцями університету виконується 4 наукові тематики за рахунок бюджетного фінансування, грантовий проєкт та 17 ініціативних тематик.

  Результати діяльності НДГ «Ворзель» з початку року представив директор господарства Валерій Дмитренко. Він відмітив, що основна увага приділяється відновленню діяльності господарства, як у виробництві сільськогосподарської продукції, так і відновлення бази практичної підготовки студентів. У весняно-зимовий період було проведено ремонт техніки та наведено лад у машинному дворі. У весняну посівну посіяно біля 200 га зернових та технічних культур, зараз відбувається догляд за посівами, внесення засобів захисту рослин, заготівля сіна. Щодо відновлення тваринництва, то виконується план дій, який окреслено ректоратом, на сьогоднішній день відремонтовано та підготовлено приміщення для утримання птиці. Наступний етап відновлення водопостачання, освітлення та вентиляції.

  Члени ректорату висловили свої побажання до роботи всіх навчально-дослідних господарств, зазначили позитивні зміни та вказали на недоліки та шляхи і напрямки поліпшення результатів роботи.

Микола Грунтковський,
начальник відділу організаційної діяльності НДГ,
Боярської ЛДС та навчально-виробничої практики

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook