В Єлгаві відбувся щорічний форум землевпорядників Східної Європи Baltic Surveying’24

16 травня 2024, 10:00
факультет землевпорядкування
  Протягом 8-10 травня 2024 року, на базі Латвійського університету наук про життя і технологій (м. Єлгава, Республіка Латвія), відбулася 22-га Міжнародна наукова конференція Baltic Surveying’24. Подія зібрала представників землевпорядних закладів освіти Латвії, України, Польщі, Литви та Естонії.

  Головною метою конференції є обмін досвідом і знаннями з актуальних проблем землеустрою, кадастру, геодезії, картографії, дистанційного зондування Землі та ін. Також обговорювалися й проблеми вдосконалення освіти у сфері землеустрою. Як наголошують організатори конференції, вперше вона відбулася саме в Єлгаві у 2002 році, і цьогоріч Латвійський університет наук про життя і технологій приймав її всьоме.
  У перший день конференції доповідачі ознайомили учасників зі змінами, що відбулися протягом останніх років у навчальних програмах підготовки землевпорядників та геодезистів, освітньому процесі, поділилися результатами проведених наукових досліджень. Відкривали конференцію ректор Латвійського університету наук про життя та технологій Ірина Пільвере та професор Інституту землеустрою та геодезії LBTU Армандс Цельмс. Також Ірина Пільвере зробила доповідь на тему «Ефективне та стійке використання продуктивних земель у Латвії».

  Під час відкриття конференції, з вітальним словом до її учасників, звернулася одна із засновників щорічних форумів Baltic Surveying професор Інституту землеустрою і геоматики Університету Вітовта Великого Вірдгінія Гурскене. Модераторами наукових секцій цього року були директор Інституту землеустрою і геоматики Йоланта Вальчукене, професор Аудрюс Алекнавічюс, професор Вівіта Пукіте, професор кафедри лісового господарства, землеустрою і технологій обробки деревини Естонського університету природничих наук Евелін Юргенсон, професор кафедри просторового аналізу та ринку землі Вармінсько-Мазурського університету Крістіна Куровска.

  Загалом під час конференції прозвучали 8 пленарних виступів, 15 сесійних доповідей та представлені для ознайомлення 13 постерних доповідей. Професор кафедри просторового аналізу та ринку землі Вармінсько-Мазурського університету Крістіна Куровска доповідала про важливість заходів, спрямованих на покращення якості життя у Вармінсько-Мазурському краї в Польщі, про особливості оцінки земельних ділянок в Естонії був виступ професора Евелін Юргенсон, про сумісність ідентифікації земель з різними наборами просторових даних розповіла Йоланта Вальчукієне з Університету Вітаутаса Великого (Литва). Також про нові проекти в сфері геоінформатики розповів директор Латвійського агентства геопросторової інформації Мартіньш Лібертс, начальник управління розвитку кадастру Державної земельної служби Латвії Вентс Прєдоліньш дав короткий опис поточних проєктів. Мартіньш Рутковскіс – голова правління Латвійської асоціації картографів і геодезистів (LKGA), доповів про роботу професійної організації геодезичної галузі в Латвії. Змін у землевпорядкуванні стосувався виступ заступника начальника управління землеустрою та нагляду за плануванням Міністерства охорони навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвії Едвінса Капостінса. Серед почесних гостей була одна із засновників зібрання Baltic Surveying професор Анда Янкава, яка провела цікавий екскурс в історію проведення конференцій починаючи з 2002 року і до сьогодні.

 

  Національний університет біоресурсів і природокористування України на цій конференції представляли завідувач Навчально-науково-виробничого центру «Охорона природних ресурсів та реформування земельних відносин» Людмила Кольоса та доцент кафедри землевпорядного проектування Людмила Гунько. Також в онлайн-режимі доповідали завідувач кафедри землевпорядного проектування Андрій Мартин на тему «Transitioning to digital: challenges and strategies in Ukraine`s land Surveying documentation fund», яка викликала жваве обговорення та гарячу дискусію. Крім того дистанційно прийняли участь доцент кафедри геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі Антон Кошель, земельного кадастру Наталія Бавровська, землевпорядного проектування Ірина Колганова.

  По завершенню конференції, учасників чекала екскурсія до Тукумсу, щоб зустрітися з керівництвом Тукумської повітової ради та взяти участь у семінарі з питань та проблем землеустрою, можливостей застосування геодезії та методів дистанційного зондування в сталому землекористуванні.

  Загалом у конференції брали участь учасники з п’яти країн – Латвії, Литви, Естонії, Польщі та України. Приємно відзначити, що Литву, Польщу та Україну представляли науковці кількох академічних закладів: від Литви – університети Каунасу та Вільнюса, від Польщі – Ольштина, Кракова, Жешува, Любліна та Вроцлава, а Україну представили сім університетів з Києва, Харкова та Львова.
  Без сумнівів участь у такому форумі сприяє розвитку партнерства, науковим, культурним, академічним зв’язкам, реалізації корисних міжнародних ініціатив у майбутньому. А наступна конференція «Baltic Surveying'25» проходитиме у Вармінсько-Мазурському університеті (м. Ольштин, Польща).

Олександр Чумаченко,
доцент кафедри землевпорядного проектування

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook