Перемога Євроклубу «HistoryEU» кафедри міжнародних відносин і суспільних наук у Всеукраїнській вікторині про Європейський союз EUROQUIZ-2021

11 вересня 2022 року

Другий рік поспіль кафедра міжнародних відносин і суспільних наук гуманітарно-педагогічного факультету Національного університету біоресурсів та природокористування України активно співпрацює з представництвом Європейського Союзу в Україні. Пріоритетна політика, відносини України з ЄС, діяльність та співпраця з Представництвом Європейського Союзу в Україні сформували нашу мету. Нею стало розширення діяльності, поглиблене ознайомленням студентської молоді із європейськими цінностями, історією та засадами функціонування ЄС, формування розуміння актуальності європейської інтеграції країни.

Першим кроком співпраці з представництвом ЄС стало залучення здобувачів освіти до Всеукраїнської вікторини про Європейський союз EUROQUIZ-2021 на сайті euroquiz.org.ua паралельно з рядом заходів на європейську тематику.
Учасники Euroquiz-2021 мали можливість відслідковувати набрану кількість балів та кількість балів сотні найкращих гравців в профілі свого акаунту. Бали здобували за швидкість та успішність проходження тематичного раунду. Додаткові нарахування балів проводилися для кожного з 5-ти напрямків окремо, та сумувалися. Існувала також внутрішня валюта – квізкоін. Чим частіше гравець заходив до вікторини, тим більше квізкоінів міг отримати.
Переможцями стали перші 100 учасників, що пройшли всі 5 напрямків та отримали найвищий рейтинг поміж десятків тисяч гравців навчальних закладів зі всієї України.
Конкурували між собою і координатори Євроклубів. Євроклубу «HistoryEU» вдалося посісти Першу сходинку серед найактивніших Євроклубів «Євроквізу-2021».

     

Другим кроком співпраць з представництвом ЄС є участь координатора та здобувачів освіти у проєкті Євротренд. Вебінари, конкурс постерів серед Євроклубівців, використання гейміфікації в освіті збагачують знання про європейські цінності.

З 1 липня 2022 року стартував новий Євроквіз-2022 від Представництва ЄС, тривалістю 7 місяців у 7 етапів (по 1 місяцю кожний). За результатами кожного етапу визначаються переможці (по 50 гравців з найвищим рейтингом у двох вікових категоріях). Наразі наші Євроклубівці успішно прийняли участь у 2 етапах конкурсу. Конкурс продовжуєтся. https://euroquiz.org.ua/in#

     

Станом на сьогодні ми входимо до мережі ЄС що налічує близько 350 Євроклубів по всій Україні. Відіграємо роль одного з важливих джерел інформації та поширення спільних європейських цінностей серед молоді.
В інтернет мережі Facebook науково педагогічними працівниками кафедри створено групу Євроклуб «HistoryEU» 

https://www.facebook.com/groups/850205719694556/?multi_permalinks=851007692947692&notif_id=1662642845382182&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

     

Усіх охочих, хто вболіває за Україну, є прихильником співпраці України та Європейського Союзу, кому цікава поглиблена історія міжнародних відносин. Хто бажає тримати руку на пульсі із сучасною взаємодією ЄС та України. Тоді вам до нашої спільноти. Запрошуємо, долучайтесь!


Історична довідка

Європейський Союз представляє 28 країн, які об'єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей для досягнення стабільності, миру та процвітання. На території ЄС проживає більше 470 мільйонів громадян різних національностей, вірувань та традицій. За 50 років існування ЄС перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі. Це єдиний економічний, соціальний та гуманітарний простір, де відмовилися від кордонів та зайвих умовностей задля вільного пересування людей, продуктів, капіталів, необмеженого обміну інформацією, культурними та науковими надбаннями. До єднання заради майбутнього прагне перш за все молодь. Освітні та гуманітарні програми ЄС для країн Євросоюзу та таких, що не входять до складу

ЄС, сприяють консолідації молодого покоління, обміну знаннями, досвідом, науковими здобутками.
Франції Робер Шуман у відомій Декларації Шумана запропонував Франції, Німеччині та іншим європейським державам об'єднати свої ресурси у вуглевидобувній та сталеливарній промисловості.

1951 рік країни так званої «шістки» – Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди – підписали договір про заснування Європейської спільноти з вугілля та сталі.
1957 р. – договори про створення Європейської економічної спільноти (ЄЕС) та Європейської спільноти з атомної енергетики.
1973 р. до ЄЕС приєдналися Великобританія, Данія та Ірландія.
1981 р. – Греція.
1986 р. – Іспанія і Португалія.
1995 р. – Австрія, Фінляндія, Швеція.
Визначним в історії Європейського Союзу став 2004 рік, коли до його складу увійшли 10 країн: Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина. Словенія, Угорщина та Чехія.
2007 р. – до ЄС приєдналися Болгарія та Румунія.

Адміністративним центром ЄС є Брюссель (від лютого 1992 р)
Гімн: Ода «До Радості» (9-а симфонія Бетховена)
https://youtu.be/waO5Odh0uVo

Президент Європейської Комісії - Жозе Мануель Баррозу (від 2004 р.)

Кількість населення: 497 млн осіб (2007 р.)
Територія: 4 324 782 км2
23 Офіційні мови: англійська, болгарська, голландська, грецька, датська, естонська, ірландська, іспанська, італійська, латвійська, литовська, мальтійська, німецька, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, горська, фінська, французька, чеська, шведська.
У п'ятнадцяти з двадцяти восьми держав-членів ЄС грошова одиниця євро: Австрії, Бельгії, Греції, Іспанії, Ірландії, Італії, Люксембургу, Нідерландах, Німеччині. Португалії, Словенії, Фінляндії, Франції, а також на Кіпрі та Мальті.

     

 

 

 

Людмила Радченко,
асистент кафедри міжнародних відносин та суспільних наук

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook