Підсумковий ректорат: завершуємо рік і навчальний семестр

26 грудня 2018 року

     26 грудня 2018 року під головуванням Станіслава Ніколаєнка відбулося підсумкове засідання ректорату. Як зазначив ректор, останній тиждень року присвячений звітній кампанії: завтра в ННІ та на факультетах пройдуть збори колективів, де будуть заслухані звіти про діяльність у 2018 році. Звичайно, є певні здобутки і невикористані резерви, але до звіту керівника підрозділу потрібно підійти творчо, зупинятися лише на головному, не бути в ейфорії від темпів розвитку, аналізувати всі напрями діяльності. Зокрема, уважно розглянути профорієнтаційну роботу, оскільки ми перебуваємо в жорсткій як внутрішній, так і зовнішній конкуренції. Найближчим часом буде проведений аналіз економічної ефективності і доцільності набору на певні спеціальності. Якщо ж не фахівців такого профілю мізерний попит на ринку праці, а витрати на їх підготовку завеликі, то буде розглядатися питання про припинення набору на них. Аналогічний підхід буде застосований і до відкриття нових спеціальностей.

     28 грудня відбудеться конференція трудового колективу та засідання вченої ради. Реєстрація делегатів почнеться з 9 години ранку. Конференція заслухає звіт ректора та проректорів, про що поінформувала вчений секретар Оксана Барановська.

     Про навчання в університеті іноземних громадян доповів проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук. Загалом за останні роки кількість студентів-іноземців зросла в тричі, а слухачів підготовчого відділення – в чотири рази. Всього навчається і готується до навчання 178 осіб з 36 країн світу. Аби збільшити їх кількість в рази, потрібно вирішити ряд завдань, зокрема, відкрити нові програми з англомовним навчанням, брати активну участь у виставках і освітніх заходах за кордоном, поліпшити соціально-побутові умови проживання в кампусі, у 2019 році пройти ліцензування.

     Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша проінформував про випуск магістрів у грудні 2018 року та результати їх анкетування. З 1818 випускників маємо 313 осіб, які отримали диплом з відзнакою. При опитуванні 90% магістрів вказали, що вони мають високий та добрий рівень знань. Разом з тим, вони звернули увагу на недоліки – наявність певного дублювання тем в різних дисциплінах. Ректорат прийняв рішення врахувати результати опитування в роботі, ознайомити з ними вчені ради ННІ та факультетів, а їхнім навчально-методичним радам підвищити ефективність роботи і виправити недоліки.

     Про публікаційну активність вчених університету у 2018 році доповів начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко. Вже маємо підтверджених в базах 267 статей і динаміка по їх збільшенню позитивна. Найпродуктивнішими в цьому напрямку є науковці ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження, факультетів конструювання і дизайну, гуманітарно-педагогічного. Переглянути роботу щодо публікації статей у виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз, потрібно вченим факультетів юридичного, землевпорядкування та ННІ післядипломної освіти.

     Сергій Кваша акцентував увагу на профорієнтаційній роботі в університеті та діяльності консультаційно-підготовчих курсів. Проректор охарактеризував її як імпульсивну, несистемну. Більшість керівників структурних підрозділів нівелюють закріплення за регіонами і областями, не синхронізують відвідування того чи іншого закладу освіти з наявною базою, через що відбуваються повторні візити до однієї й тієї ж школи чи коледжу. Протягом січня до профорієнтаційної роботи слід залучити студентів, надати їм роздатковий матеріал. А на розширених засіданнях вчених рад, зборах факультетів та ННІ нагадати кожному викладачу про рішення серпневої вченої ради і ще раз поставити конкретне завдання щодо залучення випускників шкіл і коледжів до вступу в НУБіП, на підготовчі курси та до участі в олімпіаді для вступників. Завідувач підготовчим відділенням Оксана Багацька проінформувала про зарахування 150 слухачів на курси. Декани факультетів землевпорядкування Тарас Євсюков, захисту рослин, біотехнологій та екології Микола Доля, агробіологічного Оксана Тонха, директор ННІ лісового та садово-паркового господарства Петро Лакида доповіли про результати профорієнтаційної роботи, зазначивши, що найближчим часом ситуація повинна поліпшиться, адже кожен викладач розуміє, що набір студентів на навчання – це, перш за все, гарантія його працевлаштування.

     Про надання дозволу на передачу в оренду доповів начальник планово-фінансового відділу Олег Бронін.

     Надалі ректорат продовжив роботу в режимі наради з планування за участі керівників служб і відділів.
     Учений секретар Оксана Барановська представила загальний план роботи адміністрації на січень. З 14 по 18 січня буде проведено навчання для членів ректорату, з 21 по 25 – співбесіди з керівниками структурних підрозділів.

     Перший проректор Ігор Ібатуллін доповів про закриття бюджетного фінансування науки у 2018 році: всі можливості були ефективно використані. 27 грудня буде другий етап перевірки рейтингу науково-педагогічного колективу, а вже 8 січня – проект відповідного наказу буде поданий на затвердження ректорату.

     Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша проінформував, що 30 січня відбудеться нарада із завідувачами кафедр. Головне завдання на січень – підготовко до нового навчального семестру.

     Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук акцентував увагу на сплаті за навчання і проживання в гуртожитках.

     Проректор з навчально-науково-виробничих питань та адміністративно-господарської діяльності Валерій Іщенко зазначив, що протягом січня буде максимально реалізовуватися програма енергозбереження. Столярний цех протягом канікул виготовить до 800 нових табуретів для гуртожитків. У навчальному корпусі №1 розпочнеться капітальний ремонт підлоги першого поверху, а в гуртожитку №4 – заміна електромереж і встановлення дверей.

     Підбиваючи підсумки, ректор Станіслав Ніколаєнко дав сім завдань. Перше – організовано провести конференцію трудового колективу і засідання вченої ради. Друге – завершити навчальний семестр, контролювати відрахування. Третє – організувати ефективне чергування. Четверте – ліквідувати заборгованість за навчання і проживання в гуртожитках. П’яте – здійснити необхідні дії щодо звітної кампанії. Шосте – розробити проект оптимізації штатів. Сьоме – пройти підвищення кваліфікації, навчання і стажування в січні.

     Ректорат розглянув і інші питання життєдіяльності університету.

Денис Рудень
 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook