Ніжинський агротехнічний інститут: у наступному навчальному році беремо курс на поліпшення якості практичного навчання
Ніжинський агротехнічний інститут: у наступному навчальному році беремо курс на поліпшення якості практичного навчання
2 липня 2021 року
На базі ВСП "Немішаївський фаховий коледж НУБіП України" було проведено виїзну нараду "Організація практичного навчання у ВСП НУБіП України" для керівників відокремлених структурних підрозділів університету. Нараду проводили проректор з науково-педагогічної роботи Василь Шинкарук та начальник відділу регіонального розвитку, координації роботи з ВСП, дистанційної освіти та заочного навчання Василь Лопушняк. В ході наради були підняті нагальні питання щодо покращення якості підготовки фахівців в умовах пандемії.
Це спонукало і колектив Ніжинського агротехнічного інституту до проведення в останній декаді червня семінару-наради щодо покращення лабораторних і практичних занять у новому 2021-2022 н.р. Адже в умовах пандемії та загальнонаціонального карантину головна увага повинна бути закцентована на практичній складовій освітніх програм.
Для цього в ході наради були вироблені методичні рекомендації щодо ефективності підготовки фахівця шляхом покращення організації з проведення лабораторних і практичних занять.
У ході обговорення учасники семінару дійшли спільної думки, що кожен предмет, кожна навчальна дисципліна повинна бути спрямована на підготовку фахівця: і математика, і фізика, і хімія, і навіть українська мова за професійним спрямуванням (як написати заяву, дефектний або приймально-здавальний акт).
У підсумку було прийнято рішення поглибити міждисциплінарні зв'язки в межах освітніх програм та провести спільні засідання кафедр, на яких обов'язково будуть враховані і цьогорічні результати онлайн-анкетування студентів, випускників, роботодавців, стейхолдерів.
Серед результатів роботи цього року – покращення лабораторної бази факультетів (відкрито лабораторію конструкції сільськогосподарських машин та лабораторію точного землеробства, лабораторію агрохімії, ґрунтознавства та охорони ґрунтів).
Наразі перед викладачами визначені завдання із перегляду навчально-методичного забезпечення проведення практичних і лабораторних занять. Уже зараз маємо перші результати посилення наукової роботи кафедр за госпдоговірними тематиками: договори на виконання наукових досліджень уклали кафедра менеджменту, кафедра електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, кафедра транспортних технологій та кафедра агроінженерії.
Тож рухаємося вперед та тримаємо руку на пульсі часу.
Василь Лукач,
директор інституту