НА ХЕРСОНЩИНІ ПРОВЕДЕНО МІЖОБЛАСНІ КОМАНДНО-ШТАБНІ НАВЧАННЯ МІЖ ЛІСІВНИКАМИ ТА ДСНС

31 травня 2021 року
Херсонське обласне управління лісового та мисливського господарства

Очільник Херсонщини відвідав район проведення міжобласних командно-штабних навчань між лісівниками та ДСНС.

«Слава України, Героям Слава!» - саме з таким лозунгом зустріли працівники державної лісової охорони Херсонщини та Миколаївщини й працівники ДСНС в Херсонській області голову Херсонської ОДА Сергія Козиря, його заступників та представників місцевого самоврядування 27 травня. Навчання проводитимуться також завтра.

Так почалися міжобласні пожежно-тактичні навчання, які пройшли в Олешківському лісі. Такі заходи проводяться за дорученням голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця.

В урочищі Нечаєво поблизу села лісівники й рятувальники розгорнули комплекси екстреного реагування, оперативні штаби, модулі медицини і зв'язку, житлові намети і мобільні зали нарад прямісінько серед лісу. Обидві області - учасники навчань створили повністю автономний майданчик, оснащений всім необхідним для керівництва операціями з ліквідації НС на місцях, аж до безпілотної авіації.

Голова обласної адміністрації Сергій Козир разом із начальником Херсонського ОУЛМГ Тетяною Касіч й очільником ДСНС в області Андрієм Павленко та іншими представниками оглянув пункт управління наметового містечка, які залучаються в екстрених ситуаціях силами і засобами, а також побував на майданчиках інших суб'єктів ДСНС.

У своїй промові очільник області зазначив:

«Я дуже радий, що це дуже важливий, потрібний захід проходить на території Херсонської області. Навчання дозволять узагальнити позитивний досвід Півдня - це ще більше посилить можливості щодо боротьби з пожежами в лісі. Впевнений, максимальна концентрація і максимальна обізнаність дій - це запорука успіху яку ми, як професіонали, повинні відточувати і знати. Хочу висловити подяку всім , хто присутній сьогодні та тим, хто стоїть на варті лісових пожеж».

За словами начальниці Херсонського ОУЛМГ, місце для проведення комплексного тренування було обрано не випадково. Херсонська область є лідером за кількістю лісових пожеж в України. 95% загорянь - наслідок недобросовісного відношення місцевих жителів. Херсонщина є вкрай складним кліматичним регіоном і, відповідно, рельєфним. Техніка яка є на оснащенні в херсонських лісівників - 40 одиниць техніки на 172 тисячі га. На допомогу ми завжди залучаємо сили ДСНС й відтепер залучатиме представників ОТГ», - пояснила Тетяна Касіч.

Навчання дозволяють визначити ступінь готовності сил і засобів, призначених для гасіння лісових пожеж, перевірити дії пожежно-диспетчерських служб при отриманні інформації про виникнення пожежі в лісовому масиві, відпрацювати міжобласна взаємодія лісопожежних служб.

Тренування пройшло в два етапи. На першому етапі відпрацьовані питання взаємодії спеціалізованих служб на всіх рівнях в разі виникнення лісової пожежі. За сценарієм навчань станом на 04.40 год. 27 травня 2021 року площа пожежі становила більше 5 Га. Для гасіння пожежі залучені усі сили та засоби ДП «Олешківське ЛМГ», ДП «В.Копанівське ЛМГ» та ДП «Голопристанське ЛМГ». Директором ДП «Олешківське ЛМГ» - керівником гасіння лісової пожежі прийнято рішення на залучення додаткових сил та засобів підрозділів ГУ ДСНС України у Херсонській області. 27 травня 2021 року о 04.50 год. до ОДС ГУ ДСНС України в області від диспетчера Херсонського обласного управління лісового господарства надійшло повідомлення про лісову пожежу, яка виникла в 9 кварталі Олешківського лісництва ДП «Олешківське ЛМГ».

В ході другого етапу в польових умовах відпрацьовані дії щодо запобігання переходу вогню на населений пункт і суміжні території. З моменту отримання повідомлення до місця виникнення лісової пожежі направлено три відділення на автоцистернах 21-ДПРЧ (м. Олешки), відділення 8-ДПРЧ (м. Гола Пристань), відділення 19-ДПРЧ (м. Скадовськ), два відділення 10-ДПРЧ (Дніпровський р-н, м. Херсон). Спостерігалася рухлива верхова пожежа при сильному поривчастому вітрі. Вогонь розповсюджувався кронами дерев стрибкоподібно і часто значно випереджав фронт низової пожежі. Площа пожежі становила понад 35 га.

Начальник ДСНС Андрій Павленко зазначив, що в практичній частині навчань було задіяно 25 одиниць техніки, 140 осіб особового складу ДСНС, 80 представників державної лісової охорони, 5 пожежних автомобілів, 2 лісопожежних модулів АПЛ-5, 2 трактори та 1 черговий автомобіль та представники сил Нацгвардії, Нацполіції, Червоного Хреста, Держекоінспекції, Нацпарків та ОТГ.

Навчання пройшли на високому рівні.

 

Джерело: Херсонське обласне управління лісового та мисливського господарства. http://khersonlis.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=63...


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook