ПРЕС-РЕЛІЗ міжнародної наукової конференції

4 листопада 2013 року

  

ПРЕС-РЕЛІЗ
міжнародної наукової конференції
«Біоресурси планети та біобезпека навколишнього середовища: проблеми та перспективи», присвячену 115-річчю Національного університету біоресурсів і природокористування України і 15-річчю Глобальної конфедерації асоціацій установ вищої освіти і досліджень в галузях сільськогосподарських наук і наук про життя (GCHERA)
м. Київ, 4-7 листопада 2013 р.
 
ХХІ століття стало критичним періодом для людства за кількістю різноманітних природних і антропогенних катаклізмів. Один з них, над недопущенням якого працюють багато вчених світу, в т.ч. НУБіП України, дістав назву ацидоз природи - глобальне «закислення» навколишнього природного середовища. Його причини несуть вельми невтішні для людства наслідки.  Консолідація зусиль потужних відомих університетів та наукових установ світу щодо вирішення проблем якості і безпеки біоресурсів та об’єктів довкілля, сталого природокористування та безпечності життя, ролі вищої освіти в цьому, налагодження співпраці з іноземними партнерами щодо об’єднання зусиль для вирішення зазначених проблем виносяться на міжнародну наукову конференцію «Біоресурси планети та біобезпека навколишнього середовища: проблеми та перспективи», її організовано НУБіП України за підтримки Кабінету Міністрів, GCHERA та Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Голова оргкомітету конференції – перший віце-прем’єр міністр України, голова наглядової ради НУБіП України Арбузов С.Г.
 Пленарне засідання розпочне роботу 5 листопада ц.р. в Києві в Українському домі о 10:00, секційні – 6-7 листопада на базі НУБіП України (вул. Героїв Оборони, 11, довідки за телефоном 258-34-87).
У конференції візьмуть участь понад 450 знаних вчених з України та 17 країн світу.
Зокрема обговорюватимуться першочергові і найбільш негативні наслідки такого явища, як Ацидоз Природи, першим з яких стане втрата землянами придатної для пиття води (тож навіть такого – забрудненого – Дніпра ми за сім – десять років вже не матимемо, якщо житимемо за сьогоднішніми мірками: він просто «помре»), значне зменшення кількості гумусу в ґрунтах і, відповідно, приросту біомаси на суші, гальмування росту і розмноження морських водоростей та інших гідробіонтів (традиційно вважають, що основним джерелом кисню на планеті є ліси, але це не зовсім так: саме морські рослини і водорості утворюють біля 80% кисню атмосфери та поглинають і утилізують вуглекислий газ). Все це несе нам ацидоз природи, який, на жаль, уже діє. Спинити цей катаклізм ще можливо!..
Безумовний інтерес викличе і інша проблематика, зокрема пов’язана з якістю та довговічністю життя.
Прес-конференція, підбиття підсумків, прийняття рішень – 7 листопада з 10:00 до 13:00 (вул. Героїв Оборони, 11, ауд. 228). Детальніше на сайті Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook