До Дня дипломатичної служби України: ГУРТКІВЦІ КАФЕДРИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН І СУСПІЛЬНИХ НАУК СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ПРОФЕСІЙНОГО КОНКУРСУ
18 грудня, напередодні професійного свята всіх, хто, так чи інакше, присвятив своє життя служінню відстоювання інтересів нашої Держави на міжнародній арені – Дня дипломатичного службовця – відбулось публічне урочисте оголошення результатів ІV Всеукраїнського конкурсу студентських науково-популярних есе на тему: «Трансформації сучасної світосистеми», що його організатором є Українська Асоціація зовнішньої політики спільно із Київським національним торговельно-економічним університетом. Конкурс, що він має від початку фахове забарвлення, відбувся цього року вже у четверте, а подані 48 робіт представляли наукову працю із студентами біля 10 вищів країни.
Урочистий захід відкрили ректор Київського національного торгово-економічного університету, доктор економічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Мазаракі, декан Факультету міжнародної торгівлі і права, к. ю. н. доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Юлія Гончарова, президент Української Асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний та Повноважний Посол Володимир Хандогій.
Від імені учасників конкурсу і їх наукових керівників до присутніх звернувся к. і. н., доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук НУБіП України Сергій Асатуров, який привітав колег із передднем спільного свята, подякував за натхненну роботу організаторам і склав шану переможцям.
Гран-Прі конкурсу цього року було присуджено студентці 4 курсу ФМТП КНТЕУ Мукомелі Тетяні за роботу «Значення міжнародного кримінального суду щодо забезпечення миру та безпеки».
Приємно, що із 10 праць, що вони заслужили на дипломи і наукову увагу високого журі, було відзначено й 3 із 6 поданих студентами спеціальності Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, активними учасниками навчально-наукових гуртків кафедри «Інформація і політика» та «Дипломатія і геополітика» робіт.
Так, третє місце і іменний диплом виборов бакалавр групи МВ 19003 б, активний учасник наукового гуртка «Дипломатія і політика» Малашенко Іван з роботою «Кримське питання у контексті міжнародного права», науковий керівник – к. і. н., доцент кафедри Хвіст В. О., а на спеціальні відзнаки журі заслужили студентка 4-го року навчання групи МВ 17001 б, учасниця гуртка «Інформація і політика» Майстренко Оксана з роботою «Взаємини України і Великої Британії (1917-1921 рр.)» та студентка ІІІ року навчання групи МВ18001 б, староста наукового гуртка «Дипломатія і політика» Солодка Катерина, тема роботи якої «Регіональне лідерство України: амбітні сподівання, чи реальні можливості?», науковий керівник обидвох – к. і. н., доцент кафедри Асатуров С. К.
Конкурс минув, нагороди отримали своїх достойників, але завжди варто пам’ятати: у науці можуть бути і завжди є переможці, - у науці нема і ніколи не бува переможених! Усвідомлюючи це, студенти-міжнародники НУБіП України продовжують торувати власні наукові шляхи, просуваючись стежинами наукового пошуку до вершин обраної професії.
Науковий керівник навчально-наукових гуртків
«Інформація і політика» та «Дипломатія і геополітика»,
к. і. н., доцент кафедри міжнародних відносин і
суспільних наук НУБіП України
Сергій Асатуров