Міждисциплінарна Всеукраїнська науково-практична онлайн конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку аграрної сфери в Україні» та «Інноваційні технології в агропромисловому виробництві (теорія і практика)»

26 листопада 2020 року
м. Ніжин, вул. Шевченка, 10

26 листопада в інституті була проведена міждисциплінарна Всеукраїнська науково-практична онлайн конференція, що поєднала ідеї та напрацювання учасників двох конференцій «Сучасний стан та перспективи розвитку аграрної сфери в Україні» та «Інноваційні технології в агропромисловому виробництві (теорія і практика)».

З вітальним словом до учасників конференції звернулася заступник директора інституту з навчально-виховної роботи Ірина Демчук, яка підкреслила, що саме міждисциплінарні дослідження на даний момент є найбільш актуальними, що й зумовило такий формат роботи. Крім того наголосила, що традиційно дана конференція є однією з основних платформ для апробації результатів досліджень магістрів напередодні захисту робіт.

Першим свою доповідь «Дисипативність логістичного управління конкурентоспроможністю агробізнесу в умовах пандемії» представив доцент кафедри транспортних технологій інституту Олександр Жигулін. Доповідачем запропоновано розглядати поняття «дисипативність» в економіці як стійке утримання певної структури виробничої діяльності («розміщення виробу», «розміщення технологічного процесу», «фіксоване розташування»). Результати підтверджується аналізом діяльності успішних підприємств. А запропонований механізм переведення підприємницьких структур агробізнесу в стан розвитку конкурентоспроможності повинен сполучати сигналу ринку з розвитком суб’єкта господарювання.

Наступною стала доповідь доцента кафедри міжнародних економічних відносин, директора навчально-наукового центру міжнародної освіти Донецького національного університету імені Василя Стуса Валерії Лимар, яка зупинилася на іноземному досвіді розробки концепції розвитку біоекономіки. Початковим етапом стало прийняття країнами ОЕСР у 2009 році стратегії «Біоекономіка до 2030 року - розробка плану дій», перейняли цей досвід багато краї Європи, та в Україні такого документу поки нема. Відповідно це ускладнює збір інформації для досліджень за таким перспективним напрямом, адже до біоекономіки відноситься сільське господарство, лісівництво, рибництво, виробництво біопалива, целюлозно-паперова галузь.

Продовжилися дискусії з приводу результатів дослідження доцента кафедри менеджменту та підприємництва Конотопського інституту Сумського державного університету Дмитра Власенка з надзвичайно актуальної теми «Проблеми та перспективи розвитку транспорту в умовах пандемії SARS-COV-2». Дмитро Олександрович проаналізував втрати транспортної інфраструктури різних видів транспорту внаслідок пандемії, основні заходи, що реалізуються підприємствами громадського транспорту в умовах пандемії та глобальні перебудови пасажирського перевезення в даних умовах.

Заключну доповідь пленарного засідання представив завідувач кафедри агроінженерії інституту Сергій Фришев. Його тема – підвищення ефективності технології транспортування зерна від збиральних комбайнів. У своїй доповіді Сергій Георгійович представив багатофакторну економетричну модель, яка покликана підвищити економічну ефективність транспортування зерна

Звичайно, що доповіді пленарного засідання лише вказують основні вектори спільних наукових досліджень, а більш детальний розгляд наукових напрацювань студентів, аспірантів, молодих і досвідчених науковців відбуватиметься за вказаними у програмах конференцій напрямах роботи, які знайдуть своє відображення у резолюціях та збірниках матеріалів.

Бажаємо всім міцного здоров’я та наукового натхнення!

Кулик Василь, декан факультету агротехнологій та економіки
Кушніренко Анатолій, декан факультету агроінженерії та енергетики
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook