В Університеті успішно та системно проводиться дистанційне навчання
Карантинні обмеження не є завадою для якісного та активного навчання студентів Університету. З 16 жовтня по 15 листопада 2020 року за наказом ректора Станіслава Ніколаєнка Університет перейшов на дистанційну форму навчання для всіх студентів денної та заочної форм навчання, а ця вимушена дія сталося на виконання рішення Кабінету міністрів України, рекомендаційного листа МОН України від 12.10.2020 р. №1/9-576 та з урахуванням умов адаптивного карантину й епідемічної ситуації в місті Києві.
Дистанційне навчання студентів проходить системно та організовано згідно з розкладом занять, оприлюдненого на офіційній веб-сторінці університету: https://nubip.edu.ua/node/23920. Декани факультетів, директори ННІ, завідувачі кафедр Університету та усі науково-педагогічні працівники активно задіяні у проведення навчальних занять в дистанційному режимі. Окрім того, вони забезпечують, за потреби, проведення індивідуальних консультацій студентів бакалаврату та магістратури у період дистанційного навчання. Декани факультетів і директори ННІ щоденно моніторять організацію освітнього процесу у відповідних підрозділах та щотижнево звітують про результати моніторингу навчальному відділу Університету. Так, за іх даними в онлайн-режимі проводиться 99 % навчальних занять, а кількість студентів, які систематично працюють в дистанційном урежимі, становить 86 %.
Завдяки співпраці НУБіП України з кампанією Cisco, яка триває вже не перший рік, за ініціативи нашого ректора Станіслава Ніколаєнка, декана факультету інформаційних технологій Олени Глазунової та її команди викладачі та адміністративний персонал Університету отримали 900 акаунтів до Cisco Webex для онлайн проведення навчальних занять як лекційних, так і практичних у І семестрі 2020-2021 н.р. (обмежень у часі для одного сеансу немає) та проведення дистанційних засідань вчених рад, зборів колективів факультетів та ННІ, зустрічей зі старостами академічних груп і студентським активом.
Узагальнюється інформація про хід дистанційного навчання та використання інформаційного навчального порталу Elearn студентами Університету у І семестрі 2020-2021 н.р. за 9 тижнів навчальних занять з 25 серпня по 23 жовтня 2020 року за такими показниками:
1. Кількість користувачів за тиждень.
2. Кількість нових користувачів за тиждень.
3. Кількість сеансів роботи студента в Elearn.
4. Кількість сеансів на 1 користувача за тиждень.
5. Кількість переглянутих сторінок за тиждень.
6. Кількість переглянутих сторінок за 1 сеанс.
7. Середня тривалість сеансу в хвилинах;
8. Показник відмов, %.
Таку інформацію щотижнево отримує та аналізує проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша і навчальний відділ від факультету інформаційних технологій (декан – Олена Глазунова), Центру дистанційних технологій навчання, який очолює Максим Мокрієв. До речі, у весняному семестр минулого навчального року під час дистанційного навчання проводилася така ж робота.
Такі статистичні дані активної роботи як студентів, так і викладачів не можуть не радувати керівництво Університету, також і деканів факультетів, директорів ННІ, навчальний відділ та й кожного викладача, зокрема. Хоча і проблеми, звичайно, є. Це і відсутність у певного числа студентів якісного інтернет-зв’язку або перебої з ним у населених пунктах, де вони проживають та навчаються дистанційно, і не у всіх, на жаль, є найсучасніша комп’ютерна техніка.Також слід зазначити, що нема нічого кращого, ніж очне навчання, живе спілкування з науково-педагогічними працівниками та друзями-одногрупниками. А під час дистанційного навчання студенти можуть домовитися та приїхати, за необхідності, на індивідуальні та групові консультації до викладачів, графіки яких є на кожній кафедрі.
заступник начальника навчального відділу