Рекомендований алгоритм дій у разі виявлення ознак гострого респіраторного захворювання у студентів, викладачів чи співробітників

9 вересня 2020 року
НУБіП України

 

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 04.08.2020 № 48 затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів в гуртожитках в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
     Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 затверджено Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

 

     Керівник ЗВО, ЗФПО в межах компетенції має забезпечити виконання у закладах вищої та фахової передвищої освіти (далі - заклад освіти) зазначених постанов. До початку навчального року необхідно визначити порядок відокремлення осіб, у яких виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, від інших здобувачів освіти та працівників закладів освіти, створити умови для відокремлення (ізоляції) таких осіб у навчальних корпусах закладу та у гуртожитках, а також процедуру інформування відповідних органів системи охорони здоров’я (та батьків/ інших законних представників у випадку неповнолітньої особи) та консультування з ними і сімейними лікарями для прийняття узгодженого рішення щодо направлення здобувачів /працівників закладу освіти додому або (за наявності підстав) до закладу охорони здоров’я.

     У закладі освіти має бути визначена уповноважена(-і) особа(-и), яка знає порядок дій у випадку виявлення осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби, організовує їх здійснення та супровід і підтримку осіб з підозрою або підтвердженням випадку COVID-19 (далі - уповноважена особа закладу освіти). Інформація та контактні дані уповноваженої(-их) особи(осіб) закладу освіти мають бути доведені до відома здобувачів освіти та працівників закладу.

При відправленні на самоізоляцію здобувачів, включаючи іноземців та осіб без громадянства, необхідно з’ясувати, хто з них потребує допомоги у період самоізоляції та організувати забезпечення піклування для тих, хто не отримує допомоги у період самоізоляції з боку інших осіб, у тому числі шляхом звернення до соціальних служб.

І. Дії у разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання під час перебування у закладі освіти

  1. У разі виявлення у здобувача при знаходженні в закладі освіти ознак гострого респіраторного захворювання та/або підвищення температури тіла, здобувачі мають постійно знаходитись в масці до вирішення питання щодо направлення такої особи додому чи до закладу охорони здоров’я. Представник закладу освіти, який взаємодіє зі здобувачем з ознаками гострого респіраторного захворювання, повинен постійно носити маску і дотримуватися дистанції.
  2. До прийняття відповідного рішення необхідно направити здобувача з ознаками гострого респіраторного захворювання до спеціально відведеного приміщення закладу освіти, що добре провітрюється, та проінформувати уповноважену особу закладу освіти.
  3. Уповноважена особа закладу освіти має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до територіального закладу громадського здоров’я (відповідного його підрозділу). За наявності в закладі медичного працівника він реєструє випадок в журналі реєстрації форми О58/о.
  4. Уповноважена особа закладу освіти у випадку неповнолітньої особи негайно інформує батьків/законних представників, відправляє особу з підозрою додому (у випадку неповнолітньої особи - після взаємодії з батьками/законними представниками) з рекомендаціями негайно звернутись за медичною допомогою, за потреби викликає швидку допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.
  5. Уповноважена особа закладу освіти співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб. До контактних можуть відноситись особи, які знаходилися разом в одному приміщенні (аудиторії, лабораторії тощо), які разом проживають в гуртожитку або квартирі тощо.
  6. Особи, що перебували у контакті зі здобувачем, в якого лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не відвідують заклад освіти та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

II. Дії у разі виявлення у здобувача освіти, який проживає у гуртожитку, ознак гострого респіраторного захворювання

  1. У разі виявлення у здобувача, який проживає у гуртожитку, ознак гострого респіраторного захворювання та/або підвищення температури тіла, необхідно направити його (її) до спеціально відведеного приміщення гуртожитку, де він (вона) підлягає ізоляції щонайменше до отримання консультації медичного працівника.
  2. Представник гуртожитку або студентської ради, який взаємодіє зі здобувачем з ознаками гострого респіраторного захворювання, повинен постійно носити маску і дотримуватися дистанції та проінформувати уповноважену особу закладу освіти.
  3. Здобувай з ознаками гострого респіраторного захворювання та/або підвищення температури тіла, який проживає у гуртожитку, зобов’язаний негайно звернутися за медичною допомогою до сімейного лікаря, до студентської поліклініки або викликати швидку допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19. Представник гуртожитку або студентської ради зобов’язаний проконтролювати, що здобувай з ознаками гострого респіраторного захворювання звернуся за медичною допомогою. Якщо здобувай є неповнолітньою особою, то заклад в обов’язковому порядку інформує батьків/законних представників.
  4. Уповноважена особа закладу освіти має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до територіального закладу громадського здоров’я (відповідного його підрозділу). За наявності в закладі медичного працівника він реєструє випадок в журналі реєстрації форми О58/о.
  5. Уповноважена особа закладу освіти співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб.
  6. Особи, що перебували у контакті зі здобувачем, в якого лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не відвідують заклад освіти та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

III. Дії у разі захворювання викладача/працівника закладу освіти на COVID-19

  1. Керівник закладу освіти повинен забезпечити недопуск викладачів/інших працівників закладу освіти з вираженими ознаками гострого респіраторного захворювання до закладу освіти.
  2. Викладачі/інші працівники закладу освіти та особи, що перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID- 19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою.
  3. Якщо ознаки гострого респіраторного захворювання та/або підвищення температури тіла у викладача/працівника закладу освіти з’явилися під час роботи, слід відправити його додому з рекомендаціями негайно звернутись за медичною допомогою або за потреби викликати швидку допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.
  4. У приміщенні, де знаходився хворий викладач/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

IV. Дії у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у здобувача / викладача/ працівника закладу освіти

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти необхідно:

  • забезпечити недопуск здобувача/ викладача/ працівника закладу освіти з позитивним результатом тестування на SARS-CoV2 до закладу освіти;
  • забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщень закладу освіти, гуртожитку тощо, де перебував здобувач/ викладач/ працівник з позитивним тестом;
  • забезпечити направлення контактних осіб до сімейного лікаря для підтвердження відсутності у них SARS-CoV2;
  • якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, керівник закладу освіти може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох груп, факультету або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одній чи кількох групах;
  • організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання для груп, як перебувають на самоізоляції та/або переведені на дистанційне навчання;
  • уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

V. Інформування учасників освітнього процесу про випадок COVID-19 у закладі освіти

Переконайтеся, що здобувачам/викладачам/працівникам закладу освіти відомо, що ніхто не має відвідувати заклад, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.
Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 у здобувача/викладача/працівника закладу освіти повідомляти про це уповноважених осіб/адміністрацію.
Нагадуйте здобувачам, викладачам, працівникам закладу освіти, що COVID-19 становить велику загрозу, тож дуже важливо тримати дистанцію щонайменше 1,5 метри, носити маски, дотримуватись респіраторної гігієни, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.
Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.
Порадьте здобувачам, викладачам, працівникам закладу як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей: регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення.
Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.

VI. Інформування Міністерства освіти і науки України

Звертаємо увагу, що у випадку захворювання учасників освітнього процесу, працівників закладів освіти, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МОН, на хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, необхідно терміново направляти повідомлення за формою 2/НС-1 Табеля термінових та строкових донесень Міністерства освіти і науки України з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності, затвердженого наказом МОН від 11.08.2020 № 1037, за підписом відповідного керівника на електронну адресу: bezpeka@mon. gov.ua.

За матеріалами листа Міністерства освіти і науки України
№1/9-493 від 31 серпня 2020 року

 

 
 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook