Відбулася нарада керівництва університету з директорами відокремлених підрозділів

7 квітня 2020 року
     7 квітня 2020 року відбулася у дистанційному режимі нарада керівництва університету з директорами відокремлених підрозділів НУБіП України. Відкриваючи нараду ректор університету Станіслав Ніколаєнко привітав учасників із святом Благовіщення, побажав міцного здоров’я та миру науково-педагогічним та студентським колективам закладів.

     Далі Станіслав Миколайович перейшов до порядку денного. Перше питання обговорення стосувалося забезпечення неухильного виконання постанови КМУ щодо запобігання інфікування на коронавірусну інфекцію. Ректор акцентував увагу на необхідності дотримання усіх розпоряджень, постанов, наказів Уряду, МОН та НУБіП України. Жорстке дотримання колективами правил самоізоляції відокремлених підрозділів є головною метою вимогою сьогодення. Виключення можуть являти лише служби, які задіяні у обслуговування та підтримці закладів. Станіслав Ніколаєнко наголосив на необхідності здійснювати дезінфекцію приміщень адміністративних, навчальних корпусів, гуртожитків, у яких проживають студенти та працівники, рекомендував здійснювати дезінфікуючі заходи на прилеглій території закладів.

     Наступне питання порядку денного стосувалося організації навчання у дистанційному режимі на час оголошення карантину. Станіслав Миколайович нагадав учасникам наради, що карантин триватиме до 24 квітня 2020 року і на цей період навчання студентів повинно здійснюватися у дистанційному режимі із повним охоплення усього контингенту. Головний акцент був зроблений на організації ефективного освітнього процесу з використанням сучасних інформаційних технологій. Також ректор попередив директорів відокремлених підрозділів про можливе продовження навчального семестру. Окремо ректор університету надав директорам ВП НУБіП поради щодо організації ряду нагальних завдань: кадрового забезпечення, оплати праці працівникам, здійснення ремонтних робіт та інше.

     Директори відокремлених підрозділів доповіли про стан справ у закладах, які вони очолюють. Серед спільного в усіх закладах на належному рівні здійснюються заходи щодо запобігання інфікування на коронавірусну інфекцію, підготовлені належні накази, розпорядження відповідно до рекомендації КМУ, МОН та НУБіП України. Організовано дистанційне навчання студентів за допомогою новітніх інформаційних технологій, на різноманітних електронних платформах, створені навчальні курси та програми для ефективної забезпечення освітньої діяльності. Також проводиться активна підготовка студентів до складання ЗНО. Науково-педагогічними та педагогічними працівниками здійснюється викладання теоретичного матеріалу за допомогою ZOOM та Skype, YouTube. Взаємозв'язок із студентами здійснюється за допомогою електронної пошти, створеним групам у Viber, Telegram, WhatsApp, Messenger. За інформацією директорів близько 96% студентів задіяні у дистанційному навчанні із якісним інтернет з’єднанням, решта 4% працюють індивідуально у телефонному режимі. Також директори повідомили керівництво про відсутність захворювання на COVID-19 у співробітників та студентів відокремлених підрозділів.

     Перший проректор Ігор Ібатуллін акцентував увагу на чіткому дотриманні пункту 4 постанови КМУ № 211 від 11 березня 2020 року, дав практичні поради щодо проведенні весняно-польових робіт та процедури списання.

     Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша поставив три основних завдання керівникам відокремлених підрозділів:

  • забезпечити ефективний освітній процес у дистанційному режимі;
  • систематично проводити дистанційні наради з адміністрацією закладів, наставниками академічних груп та старостами;
  • опрацювати варіант організації днів відкритих дверей в режимі онлайн конференцій для абітурієнтів та їх батьків.

     Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук дав поради щодо економічних питань діяльності закладів.

     Підбиваючи підсумки, ректор Станіслав Ніколаєнко дав ряд конкретних доручень: взяти під персональну відповідальність контроль за ситуацію в закладах під час карантину; чітко дотримуватись вимог нормативних документів; ефективно організовувати навчальний процес у дистанційному режимі, включаючи проведення практик та сесії. Саме такі дії усіх учасників освітнього процесу сприятимуть швидшому подоланню епідемії в країні.

Богдан Опальчук,
заступник начальника відділу регіонального розвитку,
дистанційної освіти та заочного навчання

 

 

 

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook